Toplam 22 sonuç

Bulaşık Deterjanları

Temizlik amacıyla kullanılan kimyasal maddelere deterjan adı verilir. Petrol türevlerinden elde edilen, temizleme ve arıtma özelliği bulunan, toz, sıvı ya da jel krem kıvamında olabilen deterjanlar, sabun dışındaki kimyasal temizleyicilerin tümünü kapsayan bir temizlik ürünleri grubunu tanımlamak için kullanılmaktadır.

15. yüzyıl’da İtalya, Venedik ve Savona’da, 17. yüzyıl’da ise Fransa’da bazı sabun imalatçıları ortaya çıkmıştır. 18. yüzyıl’da ise sabunun ilk kimyasal formülü ortaya atılmıştır ve sabun imalatçılığı bir sektör olarak yaygınlaşmaya başlamıştır. 1907 yılında ise ilk deterjan piyasaya sürülmüştür. Yüzyıllar boyunca kullanılan sabunun bir anda deterjana dönüşerek marketlerdeki yerini alması, elbette insanların alışkanlıklarını değiştirerek beklentilerini artırmıştır. Çünkü suda eritildiğinde köpürmeyen sabunun yerine gelen deterjanlar, köpürmeleri ve daha etkili bir temizlik sağlamaları nedeniyle temizlik alanında bir mihenk taşı konumuna gelmiştir.

Deterjanın gelişimi bununla da sınırlı kalmamıştır ve 1950’li yıllarda ilk toz bulaşık deterjanı üretilmiştir. 1960’lı yıllarda kir ve leke çıkarıcılar, 1970’li yıllarda yumuşatıcılar, 1980’li yıllarda bulaşık makineleri için bulaşık makinesi deterjanı ve 1990’lı yıllarda ise ultra yoğunlaştırılmış jel deterjan çeşitleri hayatımıza girmiştir.

Günümüzde büyük bir sanayi halini alan ve insanlar için vazgeçilmez bir temizlik aracı olan deterjanlar, suda çözündüğünde temizleyici bir özellik kazanarak hem çamaşır makinelerinde hem de bulaşık makinelerinde sıkça kullanılmaktadır. Özellikle hanımların en büyük yardımcısı olan deterjan çeşitleri, birçok farklı amaç için kullanılan temizlik malzemeleri arasında belki de en çok ihtiyaç duyulan olma özelliğini taşımaktadır. Sadece evlerde değil iş yerlerinin ve ofislerin de vazgeçilmezi olan deterjanlar, Avansas.com farkı ile sizlerle!

Müşteri memnuniyetini esas alan prensibi gereğince rekabetçi fiyat avantajları çerçevesinde sahip olabileceğiniz ofis ürünlerine Avansas.com’da sahip olabilirsiniz. Online alışverişte güvenin ve kalitenin adresi olan Avansas dünyasında tüm ofis ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Avansas.com’a girmek ve siparişinizi oluşturmak olacaktır. Çünkü siz siparişinizi oluşturduktan sonra her biri alanında deneyimli Avansas.com ekibi tarafından siparişiniz özenle hazırlanarak dilediğiniz adrese tam zamanında teslim edilir. Fark yaratan bir online alışveriş deneyimi için sizi Avansas.com’a bekliyoruz!