Klozet Kapak Örtüsü ve Dispenseri

Toplam 12 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Klozet Kapak Örtüsü Ne İşe Yarar?

Klozet kapak örtüsü, tuvalet işlemi sırasında klozetin iç kapağı üzerine örtülen bir çeşit örtüdür. Evlerde kullanılan klasik örtülere benzemeyen bu ürün, klozetin hafif oval olan iç oturma kapaklarına göre dizayn edilmiştir. Örtüler kağıt veya plastik, sadece kağıt veya sadece plastik olarak karşımıza çıkabilmektedir. Hijyen için kullanılan bu ürünler hiçbir şekilde geri dönüşüme gitmemektedir.

Kapak örtüsünün tam olarak ne zaman ve kim tarafından kullanılmaya başlandığı, kim tarafından üretildiği bilinmemektedir. Yıllardır hemen her toplu tuvalete girilen yerlerde kullanılan bu örtünün tasarımcısı da hala gizemini korumaktadır. Gizemini korusa bile insanlığa oldukça büyük katkılar sağlamıştır.

Kullan at klozet kapak örtüsü olarak da isimlendirilen bu örtüler, tek kullanımlık olup takması ve çıkarması da tuvaleti kullanan kişiye aittir. Bu örtülerin iki tür kullanımı bulunmaktadır: otomatik ve manuel. Otomatik kullanılan kapak örtüsünde klozette bir tür aparat bulunur ve bu sayede takma çıkarma işlemi gerçekleştirilebilir fakat manuelde böyle bir durum söz konusu değildir.

İnsanları zararlı bakteri, virüs ve mikroplardan korumak amacıyla üretilen ve kullanılan bu örtüler kısa süre içerisinde tüm dünya ülkeleri tarafından benimsenmiştir. Hatta öyle ki şehir içi ya da şehir dışı yolculuk yapan kişiler bile artık çantalarında ya da arabalarında kullan at örtülerden bulundurmaktadır.

Uygun fiyatı sayesinde yalnızca iş yerleri ve kurumların değil tüzel kişilerin de satın alabileceği bu örtüler, pek çok marka tarafından üretilmektedir. Ülkemizde genelde internet üzerindeki Avansas gibi büyük mağazalarda satışı bulunan bu örtüler, zaman zaman büyük fiziksel yapılı marketlerde de satışa çıkmaktadır.

Klozet Kapağı Örtüsü Nasıl Kullanılır?

Klozet kapağı örtüsü nasıl kullanılır sorusunun iki adet cevabı bulunmaktadır. Çünkü bu örtüler iki şekilde satışa çıkmaktadır. İlki otomatik klozet kapak örtüsü olarak bilinen ve bir düğmeye basıldığında kendi kendine klozet kapağını kaplayan cinstendir. Örtü takmak herkes için alışılagelmedik bir şey olabilir.

Bu sebeple ilk önce örtünün otomatik mi yoksa manuel mi olarak takıldığını çözmek gerekiyor. Eğer ki otomatik olarak takılıyorsa bu aşamada kullanıcının yapacağı tek şey, dediğimiz gibi, düğmeye basmak olacaktır.

Bunun yanında manuel olarak takılan klozet örtüleri de bulunur. Tuvalete giren kişiler öncelikle örtüyü örterler ve bu şekilde işlemlerini yaparlar. İş bittikten sonra ise örtüyü alıp çöpe atarlar. Bu sayede hem klozet kirlenmemiş olur hem de kullanıcı sağlıklı şekilde oradan ayrılmış olur. Manuel olarak değiştirilen örtüler için klozet kapak örtüsü nasıl takılır sorusu akıllara bir anlığına durgunluk verebilir.

Günümüzde gelişen sağlık ve teknoloji sistemleri birleştirilerek oluşturulan klozet kapağı örtüleri, manuel olarak oldukça kolay takılır. Fakat her ne kadar takılır denilse de bu aşamada uygun olan sıfat daha çok “konur” olacaktır. Çünkü manuel olarak değiştirilmeye elverişli olan klozet kapak örtülerinde kapağa geçirmek için herhangi bir lastik ya da ip yoktur.

Kutudan alınan tek parça örtü açılır, ardından ortasındaki geniş alan, kenarlarda belirli olan yırtma yerlerinden yırtılır ve bu şekilde kapağın üzerine yerleştirilir. Bu tarzda takılan örtülerin problemleri ise her şeyin manuel olarak yapılması ve zaman zaman örtünün altta kaymasıdır. Örtü kapağa geçirilmediği için kayma olması gayet normal karşılanmaktadır.

Klozet Kapak Örtüsü Dispenseri Nedir?

Tuvalet kağıdı dispenseri, kağıt havlu dispenseri ya da klozet kapağı dispenseri olarak çeşitlere ayrılabilen dispenser, banyo ve tuvaletlerde bu ürünlerin bulunduğu ve muhafaza edildiği kaplardır. Birden fazla kişinin bu ürünlere temas etmesini engelleyen dispenserler, hijyen konusunda oldukça faydalı araçlardır. Tuvalet kağıtları, havlu kağıtlar ya da klozet kapağı örtülerinde hijyen sağlamak oldukça önemlidir. Dispenser, havada bulunan çeşitli partiküllerin bu ürünlerin yüzeylerine temas etmesini engelleyerek temiz bir kullanım sağlamaktadır.

Klozet kapağı örtüsü dispenseri de, kullan at klozet örtülerinin muhafaza edildiği kutulardır. Genellikle kalabalık ortamlarda kullanılan bu dispenser, içerisinde bulunan örtünün çekilmesi ve ardından yenisinin gelmesi şekliyle çalışmaktadır. Genellikle metal malzemelerle üretilen klozet kapağı dispenserleri, sağlam ve paslanmaz yapılara sahiptir. Avansas’ta bulabileceğiniz en kaliteli klozet kapağı dispenserlerini inceleyebilir ve uygun fiyat avantajlarıyla bu ürünleri anında sipariş verebilirsiniz.

Klozet Kapak Örtüsü Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Klozet kapak örtüsünü kullanmanın pek çok avantajı vardır. Özellikle evlerde değil de toplu ortamlarda, gün içinde yüzlerce kişinin kullanmak zorunda kalabileceği tuvaletlerde kullanılan klozet örtüleri, her şeyden önce insan sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Gün içerisinde pek çok kişinin girdiği tuvaletlerde temizlik ile uğraşan görevliler her daim temizlik yapma imkanı bulamazlar. Kendilerinin bu iş için belirlenmiş olan kesin saatleri olsa da o an tuvaletler boş değilse görevlinin ne yazık ki insanları tuvaletten çıkarmaya ve temizlik yapmaya hakkı yoktur. Bu sebeple temizliğe önem veren işletmeler, restoranlar ve AVM sahipleri tarafından bu örtüler sık sık tercih edilir.

Günümüzde her hastalığın kolayca yayılabildiğini ve insan nüfusunun hızlı bir şekilde arttığını düşünürsek örtü kullanımı daha mantıklı gelecektir.

Örtü kullanımı klozet kapak örtüsü aparatı ve el yordamıyla olmak üzere iki türlüdür. Elbette ki en sağlıklı olanı aparatlı olanıdır. Aparatlı sistemde yalnızca bir düğmeye basmanız yeterli olurken manuel sistemde her şeyi kendini yapmak zorundasınız ki bu da bakterilerin size daha kolay geçmesini sağlar.

Klozet Kapak Örtüsü Hijyen Sağlar mı?

Hijyen, insanoğlunun her daim ihtiyaç duyduğu ve özellikle gelecek yıllarda daha da fazla ihtiyaç duyacağı alışkanlıklardan biridir. Dünya nüfusunun ve bununla paralel olarak hastalıkların hızla arttığı 21. yüzyılda hijyen, günlük hayatımızda daima var olmalıdır. Bunu sağlamak amacıyla bilim adamları, araştırmacılar, sağlıkçılar ve teknoloji uzmanları düzenli olarak çalışmalar yapmakta ve hayatımızı daha sağlıklı devam ettirebilmemiz için ürünler üretmektedirler. Klozet kapak örtüsü de bu ürünlerden biridir.

Bu örtü insanoğlunun hayatına toplu ortamlarda hijyeni sağlamak ve kendini koruma içgüdüsünü kazandırmıştır. Kağıt ve plastik karışımı, direkt kağıt ya da direkt plastik olarak üretilen bu ürünler, oldukça sağlıklıdır. Sağlık alanında çalışan bilim adamları tarafından kullanılması sıklıkla önerilen bu ürünlerin kalitesi de oldukça iyidir.

En Kaliteli Klozet Kapak Örtüsü Nerede Bulunur?

Klozet örtüsü hakkında ayrıntılı araştırmalar yapan ve en sonunda bu örtülerden satın almaya karar veren kişilerin aklında klozet kapak örtüsü nerede bulunur sorusu yankılanır. Bu sorunun cevabı ise tabii ki Avansas’tır.

Firmamız bünyesinde başta Avansas klozet kapak örtüsü olmak üzere Rulopak ve Only markalarının da örtüleri satışta bulunmaktadır. Sağlık için oldukça faydalı ve 7’den 70’e her jenerasyon tarafından kolaylıkla kullanılabilen bu örtüler, yumuşak ve orta sert olarak bulunabilirler. Örtü alınırken bu ayrıntıya dikkat edilmelidir.

Klozet Kapak Örtüsü Fiyatları Ne Kadardır?

Klozet örtüleri, hijyen ürünleridir. Ülkemizde ise hijyen ürünleri oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bu sebeple diyebiliriz ki klozet kapak örtüsü fiyatları ortalama ve hatta altındadır.

Herkes satın alabilsin ve kullanabilsin amacıyla başlattığı uygun fiyatlı hijyen ürünleri kampanyaları sayesinde Avansas, kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilmektedir.