Matbaa ve Baskı İşleri

 

Nasıl Kullanabilirim?

 • 1
  1 TASARIM YÜKLEYİN veya ŞABLON SEÇİN

  Tasarımınız varsa yükleyin veya Avansas'ın hazırladığı tasarımlardan birini seçin!

 • 2
  2 TASARIMINIZI ÖZELLEŞTİRİN

  Yüklediğiniz veya seçtiğiniz tasarımın bilgilerini ve görsellerini değiştirin!

 • 3
  3 BASKI TÜRÜNÜ BELİRLEYİN

  Kağıt tipi, gramaj gibi detayları belirleyin.

 • 4
  4 SİPARİŞİNİZİ VERİN!

  Avansas güvencesiyle kaliteli ürün ve hızlı teslimatın keyfini çıkarın!

Bunları Biliyor muydunuz?

Vereceğiniz baskı siparişlerinde 1 adet seçimi yaparak numune edinebilir, baskı ve malzeme kalitesini kontrol edebilirsiniz.

Toplam 35 sonuç

Matbaa dünden bugüne insanlığın gelişimine katkısı en büyük keşiflerdendir. Bilgiyi aktarmada çok önem taşıyan bir sektördür. İnsanoğlu matbaanın bulunmasıyla birlikte çağ atlamıştır. Matbaa sektörü sayesinde, bugünün teknolojisini geliştirmiş ve yaymıştır. Online matbaa sistemi de günümüzde iyice gelişmiştir ve gelişmeye devam etmektedir. Eğitimin ve gelişmenin en önemli aktörü matbaadır. Matbaa sayesinde basılan bilgi kaynaklarının çoğaltılması ile günümüz gelişmelerini yakından izleyebiliyoruz. Ayrıca online matbaanın da hayatımıza girmesiyle birlikte, özellikle kurumsal hayatta promosyon malzemeleri sipariş etmek iyice kolaylaşmıştır. Geçmişte bilgiyi yaymak için kullanılan matbaa, online matbaanın da gelişmesiyle birlikte, önemli bir promosyon aracı haline gelmiştir.

Matbaa Nedir? Matbaa Ne Demek?


Matbaa nedir dediğimiz zaman, akla ilk gelen şey aslında bir baskı sistemi topluluğu olduğudur. Teknolojinin gelişmesiyle ve dijitalleşmeyle birlikte, günümüzde değişim göstererek, bilginin çoğalmasına yardımcı olan ve promosyon anlamında da sıklıkla başvurulan sektörlerin başında gelmektedir.

İlk yazının bulunması ile insanoğlu bilgisini diğer nesillere aktarmak için çaba sarf etmiştir. Matbaa baskı sistemleri ile bu bilgi kolayca ve hızlıca diğer nesillere kalıcı bir şekilde aktarılmıştır. Bilgi dağıtan bir baskı sektörüdür. Çağın değişimi ve gelişimi, matbaanın ön yüzünün değişimine ve bununla birlikte yan kollarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Online matbaa bu gelişimin en önemli ve en güncel örneğidir. Ana hatları gereği ne kadar dönüşüm gösterse de, bilgi bankası olarak gelecek nesillerde de yerini alacak bir donanıma sahiptir. Bugun hangi ortamda olursa olsun matbaa ve baskı sistemlerine ihtiyaç vardır.Dijital baskı, bardak baskı, kartvizit baskı gibi örnekler, matbaanın promosyon amaçlı kullanımına örnek olarak verilebilir. Matbaa uzmanlık gerektiren bir sektördür. Matbaa, bir ürünün, bir tasarımcının, markanın veya bir yazarın kendini ifade etmesine yardımcı olan bir sistemdir denebilir. En başta kağıt olmak üzere, karton, seramik, tekstil, deri, plastik ürünlerin dış görünümlerini değiştirerek anlam kazanmalarını sağlar. Neredeyse tüm sektörlere hizmet veren bir altyapı ve donanıma sahiptir. Online matbaa da size kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Matbaada basılan şeyler arasında, kağıda bağlı ürünler olan; kitap, dergi, katalog, broşür, afiş, karton, mukavva, zarf, kartvizit baskı, ambalajlar ve bardak baskı ürünleri bulunmaktadır. Plastiğe bağlı ürünler olarak ise; pet şişe, yoğurt kabı, deterjan kutusu gibi ürünler bulunmaktadır. Matbaa, bu tip plastik ürünlerin üzerine etiket basılması noktasında faydalanılan bir alandır. Bu sayede matbaa, ürünlerin sınıflandırılması, kodlanması, markalanmasını ve bunun tüketiciye iletilmesini sağlar.

Bunlara ek olarak, günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte online matbaa sektörü de gelişmiş ve çeşitli araçlarla üreticiler ve tüketicileri buluşturmuştur. Bu sayede tüketiceler, internet üzerinden kolayca tasarım seçebilmekte, yükleyebilmekte, kişiselleştirebilmekte ve sipariş verebilmektedir.

En İyi Online Matbaa


En iyi online matbaa sitelerinden olan Avansas ile her zaman doğru ürün ve doğru kaliteye ulaşarak hizmet alırsınız. Avansas her zaman size en hızlı hizmeti sağlar. Kurulduğu günden bugüne en iyi online matbaa Avansas ilkesi ile sizlere ulaşmaktadır. Geniş ürün yelpazesi sayesinde de sizlere en iyi hizmeti her zaman sunabilmektedir. Üstelik hızlı teslimat bölgesindeyseniz, ürünlerinizi 1 iş günü içerisinde teslim alabilirsiniz.

Matbaada Basılan Şeyler Nelerdir?


Matbaa pek çok sektöre hizmet veren bir sektördür. Ancak ilk akla gelen kağıda dayalı ürünlerdir. Matbaada basılan şeyler nelerdir diyerek sıralamak gerekirse; kartvizit baskı, afiş, broşür, dosya, zarf, antetli kağıt, bloknot, dosya, ajanda ve defter, basımı ilk akla gelenler arasındadır. Kısacası matbaa kırtasiye ve kurumsal ihtiyaçlarınızda kullanılan tüm ürünlerin basımında hizmet verir. Online matbaa size geniş bir ürün yelpazesi sunar.

Baskı Çeşitleri Nelerdir?


Matbaa ve baskı sektöründe çok yönlü baskı çeşitleri kullanılmaktadır. Bu baskı çeşitleri nelerdir kısaca üst başlıklarıyla açıklamak gerekirse şöyle sıralanabilir.

 • Ofset baskı
 • Serigrafi baskı
 • Tampon baskı
 • Dijital baskı
 • Lazer baskı
 • Flekso baskı
 • Tifdruk baskı

Bu baskı tekniklerinin içerisinde de kendi grubundaki ürünlere göre değişkenlik gösteren alt kategorileri vardır. Çoğaltılacak ürünün cinsine, şekline, dizaynına uygun doğru baskı tekniğinin uygulanması gerekir. Matbaada kullanılan su bazlı ve alkol bazlı mürekkepler mevcuttur. İçeriğindeki bileşenler sebebiyle her ürüne kullanılan teknik ve malzemeler değişkenlik gösterir. Öncelikle baskı çeşitleri içindeki doğru baskıyı seçmek gerekmektedir. Teknolojik bir ürün ise bozulmasını önleyecektir. Baskılı ürünlerin doğru seçilmesi ile uygulanan baskının yeri ve zemini de ikinci bir konu olarak dikkat edilmelidir. Baskı çeşitleri arasında en sık kullanılan teknik ise ofset baskıdır.

Ofset baskı teknolojisi günümüzde son derece ilerlemiştir. Ancak buna rağmen gelişmeye açık bir baskı alanıdır. En çok kağıt, karton gibi ürünlerin hayat bulmasında kullanılır. Serigrafi baskı tekniği de ofset baskı tekniği gibi oldukça kullanımı yaygın bir baskı tekniğidir. Metal, plastik gibi, genelde sert yüzeylere uygulanır. Lazer baskı, markalama da kullanılan genellikle sert yüzeylerde uygulanan kalıcı bir baskı tekniği olarak günümüzde yerini almıştır. Dijital baskı tekniği ise günümüzde hızlı çözümler için ilk akla gelen seçenektir. Gelişmiş dijital baskı makinaları sayesinde artık renklerde ki sorunlar ortadan kalkmıştır.

Baskılı Promosyon Ürün Çeşitleri Nelerdir?


Baskılı promosyon ürün çeşitleri, günümüzde vazgeçilmez bir marka tanıtımı sağlar. Ürünün imaj yönetiminde, ürünün hazırlanmasında ve seçilmesinde, ayrıca sıklıkla kullanılan bir çok materyali tanıtım aracına dönüştürmede kullanılan bir reklamcılık yöntemidir.

Baskılı promosyon ürün çeşitleri ve tasarımları farklılık göstermektedir. Online matbaa bu çeşitliliği, kolay tasarlama ve kişiselleştirme imkanlarıyla birlikte size sunar. Baskılı promosyon ürünleri farklılaşarak çoğalmıştır.

Promosyon baskı çeşitleri de ürüne ve malzemeye göre gelişmektedir. Baskılı promosyon ürünü seçerken, ürünün niteliği ve ulaşılmak istenen amaç önceden belirlenmelidir. Doğru seçilmeyen bir promosyon ürünü; verildiği kurum veya kişi de anlam ve değerini bulamayacaktır. Baskılı promosyon ürünün yanlış seçilmesi, vakit ve maddi kayıplara yol açacaktır. Kaliteli bir promosyon ürünü, online matbaa sayesinde doğru seçilmiş bir ürün olursa bize kazanç sağlar. Promosyon baskılı bir ürün doğru seçildiyse, ürüne uygulanan baskının da doğru ve kaliteli olmasına etken olacaktır. Promosyon ürünü; amacına doğru ulaşan bir ürün ise, kullanan kişi veya kişiler tarafından her zaman hatırda kalmanızı sağlar. Promosyon ürünlerinde dijital baskı çalışmaları da yapılmaktadır. Uzun ömürlü baskı yapılmış olması, promosyon ürününün en önemli detayıdır. Promosyon ürünleri baskılı ve baskısız olarak da kullanılabilir. Baskılı promosyon ürünlerinin kullanım alanları oldukça geniş ve bir o kadar da farklıdır.

Akla ilk gelen, aynı zamanda uzun yıllardır kullanılan ve değişmeyen ürünleri saymak gerekirse; Ajanda, kartvizit baskı, defter, takvim çeşitleri, kurşun kalem, metal kalem, kupa, bardak baskı, çakmak, deri çanta, resim çerçevesi, şemsiye, ve teknolojik ürünler sayılabilir.

Matbaa Fiyatları Ne Kadar?


Matbaa fiyatları ne kadardır derseniz, fiyatı etkileyen bazı etkenler olduğunda değişkenlik göstermektedir diyebiliriz.

Matbaa fiyatlarını etkileyen bazı konular vardır. Bunların başında basılacak ürünün adeti yani tirajıdır. Online matbaa sayesinde çeşitler kolaylıkla ulaşabilir. Kullanılan ürün, uygulanan baskı teknikleri, malzemenin cinsi ve kalitesi, ürünün basımı için gerekli olan makine parkuru, ve tabiki işçilik maliyeteri matbaa fiyatlarını etkiler. Uygun fiyatların müşteriye verilebilmesi için , matbaada yer alan uzman bir satınalma ekibi devrede olmalıdır. Diğer bir matbaa fiyatını etkileyen etken ürünün adetidir. Matbaa ve baskı sektöründe kullanılan malzemeler, bugün oldukça yaygın bir şekilde ülkemizde kullanılmaktadır. Online matbaa teknolojinin gelişmesi; bu sektör için her sektörde olduğu gibi hızı ve kaliteyi sağlamada destek olmuştur.