Hazır Kahveler

Toplam 45 sonuç

Hazır Çözünebilir Kahve

Günlük yaşamda sıklıkla tüketilen kahvelerin birçok çeşidi bulunur. Kahve çeşitleri arasında en çok tercih edilen hazır çözünebilir kahveler ise hazırlanmasının kolaylığı sayesinde iş yerlerimizde, evlerimizde sıklıkla kullanılır. Uygun kıvamı ile hemen hemen herkesin zevkine hitap eden hazır çözünebilir kahveler, kısa sürede hazırlayıp tüketilmesi sayesinde de birçok kişinin ilk tercihlerinden biri haline geliyor. 


Hazır Çözünebilir Kahve Nedir, Nasıl Üretilir?

Kahvenin günümüze kadar geliş hikayesi büyük bir tarihi serüvendir. Kahve, ilk olarak Etiyopya’da bir çobanın bir ağacın meyvesinden yedikten sonra keçilerinin daha hareketli olduğunu fark etmesi sonucunda keşfedilmiştir. Etiyopya’nın ardından Arabistan yarımadasında üretilmeye başlanan kahve ağaçları, daha sonra tüm dünyaya yayılarak 16.yy süresince önemli bir ticaret ürünü olarak giderek önem kazanmıştır. Avrupa’ya yayılan kahve içeceği, bu dönemde de dini ve sosyal olarak Avrupa kıtasında büyük yankı uyandırmıştır. Kahve çekirdeklerini üretmek için Fransa, Brezilya’daki yönetim bölgelerine taşımış böylece kahve çekirdeklerinin üretimi dünyanın birçok yerine yayılmıştır. Son yıllarda ise kahve tüketim miktarı dünyada ve ülkemizde oldukça artmış durumdadır. Uluslararası Kahve Organizasyonu verilerine göre Türkiye'de 2015 yılına kadar kişi başı kahve tüketimi 595 gram iken 2015 yılından sonra 920 grama kadar yükseliyor. Günümüzde ise instant kahve, filtre kahve, espresso, americano gibi pişirme yöntemi ile farklılaşan birçok kahve çeşidi tüketiliyor. Hazır çözünebilen kahvelerin üretim aşaması ise, klasik olarak işlenmiş kahve çekirdeklerinin kavrulup çekilme işlemlerinin ardından sıcak su ile karıştırılarak büyük tanklarda koyu bir kahve elde edilmesi ile başlıyor. Birden fazla kez filtre aşamasından geçirilip süzülen bu kahve suda erimeyen kısımlarından arındırılır. Son aşama olarak geriye kalan kahve kurutulur ve bu kurutulmuş kahve ambalajlanarak satışa sunulur. Farklı iki kurutma yöntemi ile klasik ve gold kahveler ortaya çıkar. Basınçla ve sıcak hava ile kurutulan kahveler klasik kahveleri oluştururken konsantre kahvelerin dondurulması sonucunda donmuş kahve buzlarının küçük parçalara bölünecek şekilde kırılması sonucunda gold kahveler oluşur.


Hazır Çözünebilir Kahve Nasıl Hazırlanır?

 • Suyun kaynama noktasına gelmesi gerekir.
 • Kaynayan su 4 dakika kadar dinlendirilir.
 • İçeceğiniz kahve fincanına bir kaşık kahve koyduktan sonra su yavaşça ilave edilir.
 • Birkaç kez karıştırıp kahvenin su içerisinde homojen biçimde çözünmesi sağlanır.
 • Birkaç dakika dinlendikten sonra kahvenizi tüketebilirsiniz.

Hazır Çözünebilir Kahve Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Yoğun bir gün geçirdiğiniz zamanlarda kahvenin pişirme yöntemi ile uğraşmadan yalnızca su ısıtarak tüketilebilir. Böylece günün her anında rahatlıkla kahve içebilirsiniz.
 • İş yerleri, ofisler gibi kalabalık ortamlarda herkesin kendini dinç hissetmek, verimli bir gün geçirmek için ihtiyaç duyabileceği kahveyi hızlı hazırlanma süresi sayesinde sıklıkla tüketilebilir.
 • Evlerde ise gün içerisinde meşgul olunabilecek veya yumuşak bir içim isteyebilecek herkes için hem ani gelen misafirler hem de vakit sıkıntısı olabilecek durumlarda kolaylıkla tüketilebilir. Böylece istediğiniz her zaman diliminde hem sevdiklerinizle hem yalnız olarak lezzetli bir kahve deneyimi yaşayabilirsiniz.
 • Sağlık için uygun miktarlarda tüketilmesi halinde metabolizmayı hızlandırması nedeniyle kilo vermenize yardımcı olan kahveyi instant kahve formülü sayesinde gün içerisinde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Sizin İçin En İyi Hazır Çözünebilir Kahve Hangisi? 

 • İşyerlerinde kullanıma uygun olarak büyük gramajlı paketleri seçebilirsiniz. Çok kişili ortamlarda uzun süreli ihtiyacınıza yönelik olarak birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. 500 gr, 900 gr ve 1000 gr seçenekleri ile herkesin ihtiyacını karşılayabilecek miktarda instant kahve kolayca sipariş verilebilir.
 • Her an yanınızda taşıyabileceğiniz veya kişilerin çok daha kolay seçebileceği kahve çeşidi olarak stick kahveleri de seçebilirsiniz. İşyerlerinde tüketim miktarı ve çeşitlilik adına tek kullanımlık paketler olarak sunulan bu hazır çözünebilir kahve çeşitleri kullanım açısından oldukça avantajlı olacaktır. Ayrıca gold, klasik, sütlü, şekerli ve hatta aromalı olarak birçok çeşidi bir arada sunabilirsiniz.
 • Sevdiğiniz şekilde yumuşak veya daha sert içim tercihinize göre birçok seçeneğiniz Avansas’ta sizlere sunuluyor. Yumuşak bir içim seviyorsanız gold toz kahve tercih edebilirsiniz. Daha sert bir içimi tercih ediyorsanız klasik kahveler sizlere göre olacaktır.
 • Avansas’ın sizlere sunduğu bol çeşit sayesinde eviniz için birçok çeşit toz kahve sayesinde birbirinden farklı kahveyi deneme keyfini rahatlıkla yaşayabilirsiniz. Aromalı, gold veya klasik toz kahve paketlerinin 100 gr ve 200 gr seçeneklerini bir arada alabilirsiniz. Böylece hazır çözünebilir kahve çeşitleri, sizler için hem ailenize hem de misafirlerinize kolayca sunulabilecek bir seçenek haline gelir.
 • Sağlığınız veya herhangi bir sebepten dolayı kahve içmekten vaz geçmeden kafeinsiz kahve tüketebilirsiniz. Avansas’ın sizlere sunduğu kafeinsiz hazır çözünebilir kahve çeşitleri arasında bulunan birçok çeşidi gözden geçirerek kendiniz için uygun kahveyi kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.
 • Sevebileceğiniz birçok markayı uygun hazır çözünebilir kahve fiyatları ile Avansas’ta bulabilirsiniz. Tchibo, Nescafe, Kahve Dünyası, Jacobs gibi birçok markayı bir arada bulabilir isteğinize uygun bir markanın yanı sıra denemek için farklı markaları birlikte satın alabilirsiniz.
 • Avansas’ta alacağınız kahvelerin gramajları veya hazır çözünebilir kahve fiyatı ile birlikte bazı kupa, karton bardak gibi promosyonlarla sahip olabilirsiniz. Bu nedenle Avansas hem iş yerleri hem de evlerinizin ihtiyacı olan ürünleri avantajlı olarak sizlere sunuyor.
 • Kahvenizi hazırlarken içeriğini kendinize göre hazırlamak isterseniz süt tozu satın alarak farklı aromalar içeren kahveleri kolaylıkla hazırlayabilir ve avantajlı hazır çözünebilir kahve fiyatı ile birlikte sahip olabilirsiniz.
 • Toz kahve dışında farklı kahveler denemek isterseniz Avansas’tan avantajlı filtre kahve fiyatları ile satın alarak evinizde ve iş yerinizde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Avantajlı Hazır Çözünebilir Kahve Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Avansas, farklı birçok kahve markası ve çeşidi ile sizlere birçok ürün seçeneği sunmaktadır. İhtiyacınıza uygun olarak büyük veya küçük miktarlarda seçebileceğiniz kahveleri tek tıkla sipariş verebilir ve online olarak avantajlı ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Avantajlı ödeme seçenekleri ile verdiğiniz kahve siparişleri 1 iş günü içerisinde kapınıza teslim edilir. Teslimat sonrasında yaşayabileceğiniz herhangi bir sorunda kolay iade ve değişim seçeneğiniz bulunmaktadır. Böylece Avansas üzerinden vereceğiniz siparişlerde vakit kaybetmeden birçok seçenek arasından istediğinizi seçebilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz.