Notebook - Laptop

Toplam 17 sonuç

Dizüstü Bilgisayar

Tüm iş hayatının ve yazışmaların dijitalleşmesiyle bilgisayarlar artık ofisin en önemli parçası. Ayrıca, taşınabilir dizüstü bilgisayarların yaygınlaşması ile birlikte artık evden veya dışarıdan iş dünyasını bir bilgisayarla yönetmek mümkün.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bir dizüstü bilgisayar almaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken şey ihtiyacınızı belirlemek olmalı. Piyasada birçok farklı dizüstü bilgisayar modeli mevcut. Ayrıca dizüstü bilgisayar fiyatları aradığınız özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Model ve fiyat, ihtiyacınıza göre farklılık gösterdiğinden iyi bir tercih yapabilmek için alacağınız dizüstü bilgisayarı nerede kullanacağınızı belirleyin.

Oyun oynamak için bir laptop almak istiyorsanız piyasanın en iyilerine ve dolayısıyla en pahalılarına yönelmeniz gerekiyor. Oyunlar her bilgisayarda oynanamayacağı için alacağınız dizüstünün grafik kartının ve işlemcisinin en iyisi olmasına dikkat edin. Diğer yandan iş bilgisayarı seçiminde de hıza ve yüksek kapasiteye ihtiyacınız olacağından işlemcisi, işlemci tipi, hard disk kapasitesi, ekran kartı ve diğer özelliklerin en gelişmiş olanlarına yönelmeniz gerekiyor.

Eğer sadece gündelik işleriniz için bir laptop almak istiyorsanız tek çekirdekli, küçük ekranlı, düşük fiyatlı bir model işinizi görecektir. Ancak, amacınız profesyonel olarak ofis programlarını maksimum kapasitede kullanmak ise en az çift çekirdekli, büyük ekranlı, işlemcisi iyi ve yüksek ram kapasiteli ürünlere yönelmeniz gerekiyor.

Çalışma hayatınızda, AutoCAD, Sketchup, Render gibi mimar ve mühendislerin kullandığı bilgisayar programları, animasyon çizme programları, grafik tasarım programları gibi yüksek kapasiteli programlar kullanıyorsanız bilgisayarınızın güçlü bir işlemcisi ve Ram’inin olması işlemleri hızlıca yönetebilmenizi kolaylaştıracaktır.

İşlemci markaları olarak Intel ve AMD piyasanın en güçlülerinden. Intel daha sağlam ve kaliteli işlemci modelleriyle AMD’yi geride bıraksa da, AMD kendini geliştirmeye devam ediyor. Eğer yüksek performanslı bir notebook istiyorsanız Intel Core i3, i5 ve i7 gibi yüksek işlemci tiplerini tercih edebilirsiniz.

Ekran kartı bilgisayarın kullanışlılığını ve fiyatını etkileyen diğer bir unsurdur. Piyasada Nvidia ve AMD marka ekran kartları bulunurken, sizin dikkat etmeniz gereken nokta almak istediğiniz dizüstünün yüksek veya ortalama kapasiteye sahip olmasına göre ekran kartı modeli seçmeniz. Eğer oyun oynayacak veya yüksek performans gerektiren grafiksel işlemler yapacaksanız NVIDIA GeForce GTX modellerini veya AMD Radeon HD 7970M Crossfire gibi modellerini tercih edebilirsiniz.

Harddiskler bilgisayarların veri depolanma yeridir. Eğer çok miktarda ses, görüntü, yazılım depolayacaksanız hard diskin yüksek kapasitede olmasına dikkat edin. Diğer yandan sabit disklerin yerini almaya başlayan yeni nesil (SSD Harddisk)Solid State Diskler ise daha hızlı ve daha fazla veri güvenliği sağlamaktadır.

Bunun dışında USB bellek girişinin birden fazla olması sizin işinize her zaman yarayacaktır. İyi bir notebookun HDMI girişi olmalı ve bluetooth ve wireless teknolojisi, mobil cihazlara bağlanabilmeniz açısından ileri seviyede olmalı.

HP ve Acer markaların laptop modellerine ve fiyatlarına bu kategoriden ulaşabilirsiniz.Notebook – Laptop kategorisinde dizüstü bilgisayar ihtiyacınızı Avansas.com online alışveriş sitesi üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 1 iş gününde teslimat ve kargo bedava avantajıyla siparişlerinizi verebilirsiniz. En popüler ürünleri en uygun fiyatlarla satın alın!