Antetli Kağıt

Toplam 6 sonuç

Antetli kağıt; özel bir tasarıma sahip olan, üzerinde firmanın logosunun, kurumsal renklerinin, adres ve telefon numarası gibi iletişim bilgilerinin yer aldığı, firmanın iç ve dış yazışmalarında kullanılan resmi bir evrak türüdür. Ölçü olarak A4 boyutlarında olan antetli kağıtların ağırlığı, genel şekli ve rengi tamamen firmanın yaratmaya çalıştığı imaja bağlıdır.


Antetli Kağıt Neden Kullanılır?

Kurumsal kimlik açısından büyük bir değeri olan antetli kağıtlar firma yazışmalarında kullanılır ve üzerinde yer alan iletişim bilgileri sayesinde firmanın akılda kalmasını sağlar. İş ortaklarının firmayla olan iletişimini kolaylaştırır.  Firmaya, iş dünyasında kilit nokta olarak saygın bir hava kazandırarak müşterilerin ve iş ortakların gözünde güvenilir bir imaj yaratır.

Antetli Kağıdın Kullanım Alanları Nelerdir?

Antetli kağıtlar çoğunlukla dış yazışmalarda kullanılır. Hem firmalarla hem de şahıslarla gerçekleştirilen yazışmalarda tercih edilirler. İş ortaklıkları, iş görüşmeleri, teklif alma / verme, diğer firmalarla görüşmeler başta olmak üzere herhangi bir iletişim amacıyla kullanılabilir.

Antetli Kağıt Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Üzerinde firma logosunun bulunması,
  • Tasarımda kullanılan renklerin firmanın kurumsal renklerini barındırması ve firmanın imajını doğru bir şekilde yansıtması,
  • Adres, faks ve telefon gibi iletişim kanallarının yazılması,
  • İletişim halinde olunan firmalar üzerinde doğru bir etki bırakmak amacıyla firmanın karakterine uygun bir kağıt türü seçilmesi dikkat edilmesi gerekenlerin başında yer alır.