Kalem Uçları

Toplam 14 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Uçlu Kalem Ucu Nasıl Seçilir?

Uçlu kalemler özellikle öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Bunun yanında iş ve sanat hayatı ile birlikte günlük hayatta da sıklıkla tercih edilir. Uçlu kalemlerin revaçta olmasının en önemli sebebi, haricen alınan uçlarla doldurulabilir olmasıdır. Bu, kalem kullanım maliyetlerini düşüren ekonomik bir özelliktir. Ayrıca şık tasarıma da sahip olan uçlu kalemlerin ihtiyaç duyduğu ucu seçmek ise son derece önemlidir. Avansas, farklı kalem ucu alternatifleri sunarak seçimi kolaylaştırır.

Uçlu kalem ucu seçiminde dikkat edilecek ilk detay uçlu kalemin kendisidir. Uçlu kalemler, kullanım amacına göre farklı özellikler gösterir. Öncelikle kalem çapına uygun kalınlıkta bir uç seçilmelidir. Teknik çizim kalemi gibi yazmak dışında farklı bir amaca hizmet eden kalemler için ise ucun yumuşaklığı ve renk tonu önemlidir.

Doğru kalem ucunu seçebilmek için markaya ve kaliteye de dikkat etmek gerekir. Ekonomik olma konusundaki faydasını devam ettirebilmesi için de fiyatı göz önünde bulundurulmalıdır. Avansas, yüksek kaliteli kalem uçlarını düşük fiyatlarla satışa sunarak bu konuda da alıcıya yardımcı olur.

Kalem Ucu Çeşitleri Nelerdir?

Kalem uçları hem kalınlıklarına hem sertliklerine hem de koyuluklarına göre farklı özelliklere sahip olduğu için çeşit konusunda da oldukça zengindir. Kalınlıklar genellikle kalem göre belirlenir. Sertlik ya da yumuşaklık, yazma ya da çizme sürecinin konforu için önemlidir. Koyuluk ise ucun yüzeyde bıraktığı rengin tonunu ifade eder.

Kalınlığına (çapına) göre kalem ucu çeşitlerinin en incesi 0.2 mm çapında iken en kalın kalem ucu 5.6 mm çapındadır. Yaygın olarak kullanılanlar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • 0.5 mm
 • 0.7 mm
 • 0.9 mm
 • 1.0 mm
 • 2.0 mm

Çoğunlukla grafit olan kalem uçları, pigment yardımıyla farklı renklerde üretilebilir. Sertlik ise yoğunluğa göre değişkenlik gösterir. Bu sertlik, grafite kil katılarak ayarlanır. Kil oranı arttıkça renk açılır ve sertlik artar. Sertlik ve koyuluğuna göre kalem ucu çeşitleri şöyledir:

 • F
 • H
 • 2H ile 9H arası
 • HB
 • B
 • 2B ile 9B arası

Bu skalada en açık tona sahip olan 9H iken en koyu tona sahip olan 9B’dir. Yazı yazma amaçlı kalemler için en ideal olan ve en yaygın kullanılan uç HB olsa da yumuşak yazım alanında 2B alternatif olarak kullanılır. H ve 2H teknik çizimler için kullanılırken B ve 2B el çizimleri için tercih edilir.

0.5 HB Kalem Ucu

0.5 HB kalem ucu, ince karakterli yazılar yazmak için ideal bir uç tercihidir. Çok yaygın olmasa da en çok kullanılan uçlar arasında yer alır. Farklı koyuluk ve yumuşaklıktaki 0.5 kalem uçları Avansas’ta bulunabilir.

0.7 Kalem Ucu

Hemen her öğrencinin en az bir kere kullandığı uç, 0.7 kalem ucudur. İdeal yazı puntosuna ulaşmayı sağlayan 0.7 uçlar, özellikle düzenli yazma ihtiyacı duyan öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilir. Sürekli kullanımda yüksek performans gösteren 0.7 uçların kullanım rahatlığı, kalem tipine göre değişkenlik gösterebilir.

2.0 Uçlu Kalem Ucu

Versatil kalem uçları arasındaki en kullanışlı türlerden birisi 2.0 uçlu kalem ucudur. Çapı 2 mm olan bu uç sayesinde mekanizmalı versatil kalemden kurşun kalem performansı alınabilir. Klasik kurşun kalemin mekanizmalı modelleri genellikle 2.0 mm çapındadır ve bu uçla doldurularak kullanılabilir.

En İyi Kalem Ucu Nereden Satın Alınır?

Ofis ve kırtasiye ürünleri arasında ihtiyaç duyulan tüm çeşitler, farklı alternatifleri ile birlikte Avansas’ta yer alır. Dolayısıyla en iyi kalem ucu seçeneklerine de firmamız üzerinden ulaşmanız mümkündür. Bu kalem uçları aynı zamanda uzun ömürlüdür. Hızlıca tükenmez ve uzun süre yazı yazmaya olanak tanır.

Avansas, satışa sunduğu kalem uçlarının en iyilerden olduklarını garanti eder ve beklendiği gibi çıkmayan ürünler için kullanıcılara koşulsuz iade ve değişim şansı tanır.

Avansas’tan Toptan Kalem Ucu Alışverişi Yapılır mı?

Avansas hem bireysel hem de kurumsal müşterilerin güvenini kazanmış bir alışveriş platformudur. Bu güveni, her iki müşteri grubunu da tatmin eden satış politikaları ile sağlamış durumdadır. Bireysel alıcıların ihtiyacı kadar ürün alabildiği Avansas, iş yerlerinin toptan kalem ucu ihtiyaçlarına da yönelik toplu alışveriş imkânı sunar. Ayrıca, müşterilere toptan alışveriş yapmanın getirdiği fiyat avantajları sunulmaktadır.

Avansas’ta Satılan Kalem Uçları Çabuk Kırılır mı?

Avansas, sattığı ürünlerin kalitesiyle kullanıcıların memnun olduğu ve e-ticarete olan güvensizliği ortadan kaldıran bir alışveriş deneyimi sunar. En kaliteli kalem ucu modellerine ulaşmak için sayfamıza göz atmanız yeterlidir.

Avansas, kaliteyi ön planda tuttuğu için en seçkin markaların kalem uçlarını satar. Bu kalem uçları, dayanıklı üretim malzemeleri sayesinde kırılmaya karşı dirençlidir. Rotring, Micro, Tombow ve Faber Castell kalem ucu seçeneklerine Avansas’tan ulaşılabilir, güvenli ödeme yöntemleri ile rahatlıkla alışveriş yapılabilir.

Avansas’ta Satılan Kalem Uçları Sağlığa Zararlı Maddeler İçerir mi?

Avansas’ta satılan kalem uçları, uluslararası standartlarda üretim yapan markaların ürünleridir. Özellikle çocuklara yönelik kırtasiye ürünlerine ayrıca titizlik gösteren firmamız, sağlığa zararlı maddeler içermeyen kalem uçlarını müşterilere ulaştırır.

Avansas’taki kalem uçları, grafit ve polimer malzemeden, sağlığa zarar vermeyecek şekilde üretilir. Sağlıklı olduklarına dair yasal mevzuatlar dahilinde denetlenen ve gerekli belgelere sahip olan ürünlerdir.

Avansas’ın sağlık konusundaki titizliği, sadece kalem uçları için değil kırtasiye kategorisinin tamamında geçerli olan bir durumdur. Bu doğrultuda satışta olan versatil uçlu kalem ve silgi modelleri gibi farklı ürünler de sağlığa zarar vermez ve gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Versatil Kalem Ucu Fiyatları Ne Kadardır?

Versatil kalem uçlarının çok farklı niteliklere göre sınıflandırılması, ücretlendirme konusunda da çeşitliliği ortaya çıkaran bir durumdur. Dolayısıyla kalem ucu alışverişlerinde detaylı bir fiyat araştırması yapılmalı ve hem bütçeye uygun hem de ihtiyaca cevap verebilen kalem uçları tercih edilmelidir.

Versatil kalem ucu fiyatlarını belirleyen en önemli kriterler arasında marka, kalite, üretim malzemesi ve ürün tipi vardır. Kalitesini ortaya koymuş köklü markalar, kalem uçlarını daha yüksek fiyatla satsalar da bu uçlar üst düzey performans gösterir. Bu nedenle çabuk kırılmayan ve net yazan kalem uçlarının fiyatları ortalamanın üstünde olabilir.

Üretim malzemeleri çoğu zaman aynıdır, fakat renkli uçlar için bu durum değişebilir. Renkli versatil kalem ucuna ihtiyaç varsa farklı malzemeler kullanıldığı için fiyat farkının olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Satın alınacak ucun ne amaçla üretildiği de fiyatını doğrudan etkileyen bir unsurdur. Yazma amaçlı versatil kalem uçları ile çizim için üretilenler arasında ciddi farklar vardır. Yazı yazma ihtiyacını karşılamak için alınacak olan kalem uçlarının fiyatları biraz daha uygundur. Özellikle yaygın kullanılan uç çeşitleri tercih edildiğinde ortalama bir fiyata ulaşılabilir.

Klasik çizimler için ve teknik çizimler için farklı ölçülerde kalem uçları üretilir. Bu noktada kullanılacak kalemin tipi de önemlidir. Kaleme uygun bir uç bulmak gerekir ve bu uçların her biri, farklı detaylara göre ücretlendirilebilir. Bu noktada; kalınlık, sertlik ve koyuluk, versatil kalem ucu fiyatlarını belirleyen temel kriterlerdir.

Avansas’taki ürün çeşitliliği sayesinde farklı fiyatlara göz atılabilir ve karşılaştırma yapılarak en kârlı ürünler seçilebilir. Ayrıca Avansas’ta çoklu paketler halinde satılan kalem uçları da mevcuttur. Çoklu paketler tekli ürünlere göre her zaman daha avantajlı olduğu için uygun fiyat arayanların ilk tercihidir.