Masa Lambaları

Toplam 12 sonuç

Masa Lambaları

Ofiste çalışma saatleri uzadıkça, masa başı çalışan personel için sağlıklı çalışma koşullarının sağlanması, iş akışının sağlanabilmesi açısından önemli bir konu haline gelir. Ergonomik masa ve sandalye, el anatomisine uygun klavye, aydınlatma ve mouse, bu amaçla ofislerde sıklıkla tercih edilir.

Bugün çoğunlukla yeni ve modern ofis mimarisinde büyük bir alanda, bölünmüş odalarda çalışılır. Bu da penceresiz bir ortamda, tepeden gelen tek bir ışıkla aydınlatmanın sağlanması anlamına gelir. Ancak çoğu zaman ışık, belgeleri okumak veya bilgisayar kullanmak için yetersiz kalır. Bu durumda çalışanların yardımına masa lambaları yetişir. Çalışma ortamında yeterli ışık olmadığında göz sağlığını korumak için mutlaka bu tip lambaların kullanılması gerekir. Ayrıca özellikle ince ve detaylı işlerin yapıldığı mimarlık ve grafik tasarım bürolarında, dergi, gazete ve yazı işlerinde, resim ve el işi atölyelerinde, aynı zamanda etrafını saran başlık sayesinde konsantrasyonu da arttırdığı için, masa lambaları tercih edilir. Böylece yapılan işlerde hata payı en aza iner.

Ancak çalışma lambalarının tamamlayıcı bir ışık olarak kullanılmasına da dikkat edilmesi gerekir. Gözü daha fazla yormamak için tepeden gelen bir ışıkla birlikte kullanılmaları gerekir. Çünkü tek taraftan gelen bir ışıkla saatlerce çalışmak, yetersiz ışık kadar gözünüzü yorar.

Ofisiniz için seçeceğiniz çalışma lambalarında gövdenin uzayıp kısalabilmesi, sizin belge üzerinde detaylı inceleme yapmanıza yardımcı olur. Masaüstü gereçleri bölümünde bulunan Pelsan Lambamia ve Artem gibi kaliteli markaların ürünleri, size aradığınız özellikleri sunar. Ayrıca bu markaların tabanlarında kullanılan özel malzeme ile lambanın masanızdan kayması engellenir. Masa lambası seçiminde bir başka detay da; kullanılacak ampulün gözünüzü kamaştırmayacak parlaklıkta, ancak aynı zamanda çok da düşük bir güçte olmamasıdır. Ürünler arasında led aydınlatma seçenekleri de mevcuttur. Ayrıca sağ elini kullananlar için ışığın soldan, sol elini kullananlar için ise sağdan gelmesi gerekir.

Ofis ve kırtasiye malzemelerinde pek çok marka ve uygun fiyatlı ürünleriyle ile iş hayatınızda size hizmet veren Avansas.com, online alışveriş sitesi ile hızlı alışveriş yapmak fırsatı sunar. Kredi kartlarına taksit imkanı ve İstanbul içi siparişlerinizde dilerseniz kapıda ödeme seçeneği ile siparişlerinizi güvenle teslim eder. Beğendiğiniz masa lambasını hemen seçebilir ve 1 iş günü içinde size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.