Masa Lambaları

Toplam 9 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Masa Lambası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ofislerde ya da evlerde ayrılan çalışma alanlarında daha verimli zaman geçirmek için masa lambası kullanılabilir. Bu lambalar çalışma masası üzerine konularak, aydınlatma ihtiyacını çok daha etkili bir şekilde karşılamaktadır. Yalnızca belirlenen alana ışık verecek şekilde ayarlanabilen lambalar ile sağlıklı bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Dışarıya verdiği ışık miktarının ayarlanabilir olması da masa lambası seçiminde önemli bir özelliktir. Çıkan ışık göz sağlığını olumsuz yönde etkileyecek miktarda olmamalıdır. Yakından yansıyan bu ışığın ayarlanabilir olması gözlerinizin yorulmaması için oldukça önemlidir.

Işık şiddetinin yanı sıra ışığın geliş açısının da değiştirilebilir özellikte olması, masa lambalarının çok daha etkili kullanılmasını sağlar. Kullanacağınız alana uygun özelliklere sahip ürünler arasından seçim yapmak gerekir.

Yatak odalarınızda kitap okurken hafif bir ışık yansıması yeterli olabilir. Çalışma odalarında ve ofislerde ise dokümanlar, dosya ve kitaplar arasında uzun araştırmalar yapmanız gerekebilir. Bu nedenle çalışma alanlarında daha etkili bir aydınlatma ihtiyacı duyulur. Kullanım alanınızı ve aradığınız özellikleri belirledikten sonra işlevsel pek çok model arasından size uygun olanı seçebilirsiniz. Her masaya uyum sağlayacak boyutlardaki lamba seçenekleri kullanıcılara sunulmaktadır.

Masa Lambası Çeşitleri Nelerdir?

Çalışmanız gereken zamanlarda size uygun bir alanda bulunmak, çok daha verimli olmanızı sağlar. Kişisel alanınızdaki düzen kadar doğru bir aydınlatma seçmek de oldukça önemlidir. Tepe aydınlatmaları dışında yalnızca çalışma masanızı aydınlatan masa lambaları kullandığınızda çok daha sağlıklı bir ortam yaratmış olursunuz.

Kişisel tercihlerinize uygun olacak şekilde farklı modeller üretilmektedir. Işık rengi, kullanım şekli, çalışma şekli gibi özellikler lamba çeşitlerini belirler.

Küçük Masa Lambası

Kullanım amacına göre farklı işlevlere sahip ürün çeşitleri bulunmaktadır. Boyut olarak küçük olan modeller, istediğiniz her yerde kullanıma uygundur. Küçük masa lambası çeşitleri arasında masaların yanına bir klips yardımı ile takılanlar da vardır. Bu tarz modeller masa üzerinde yer açar. Rahatça çalışmak için çok daha fazla alan kazanmanızı sağlar.

Küçük, sabitlenebilir modellerin bazıları kitap okuma anlarında pratik bir kullanım sunar. Gittiğiniz her yerde yanınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Böylece az ışık bulunan ortamlarda bile gözlerinizi yormadan okuma keyfine devam edebilirsiniz.

Pilli Masa Lambası

Elektrik ile çalışan lambalara alternatif olarak sunulan pilli masa lambası modelleri de vardır. Daha portatif bir kullanım sağlayan bu modeller, istediğiniz her yere taşınabilir. Seyahatleriniz sırasında bile aydınlatma ihtiyacınıza çözüm olabilmektedir. Lambalar masaların üzerine konduğunda çarpma, sallanma gibi durumlarda devrilebilir. Portatif pilli modeller masa kenarına sabitlenebilir. Böylece çok daha güvenli bir kullanım sunar.

Elektrikli Masa Lambası

Birbirinden farklı modellerde üretilen elektrikli masa lambası çeşitleri bulunmaktadır. Bu lambaların çoğunda beyaz ve sarı ışık rengi veren ampuller kullanılır. Günümüzde aydınlatma alanında sıkça kullanılan LED ışıklar, çalışma lambası üretiminde de karşınıza çıkar.

Isınma sorununu ortadan kaldıran ve oldukça ekonomik aydınlatma sağlayan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Bu modeller elektrik yardımı ile çalıştığından çok daha dayanıklı olabilmektedir. Sık kullandığınız mekanlarda elektrik ile çalışan lamba seçenekleri, aktif bir şekilde kullanılabilir.

Ahşap Masa Lambası

Evlerin ya da ofislerin tasarımlarını tamamlayan eşyalar arasında masa lambaları gelir. Dekoratif olarak da kullanılabilen bu lambalar, çalışma alanında farklılık yaratır. Değişik tasarımlara sahip olan ürünlerde bulunmaktadır.

Ortama sıcaklık katması ile bilinen ahşap masa lambası hem dekoratif hem de işlevsel bir aksesuardır. Fonksiyonel kullanımının yanında şık görüntüsü ile dekorasyonlarınızı tamamlar. Yatak odalarında komidin üzerinde, salon ya da çalışma odanızda ise masa üstüne koyarak rahatlıkla kullanılabilir.

Led Masa Lambası

Çalışma zamanlarınızda aydınlatma ihtiyacınızı en doğal ışıklandırma yöntemi ile karşılayan LED masa lambası, etkili bir çözüm olmaktadır. Sarı ya da beyaz ışık seçenekleri bulunur.

LED aydınlatma pek çok seçeneğe göre gözlerinizi yormadan, sağlıklı bir şekilde çalışabilmenizi sağlar. Yaymış olduğu ışık miktarı gün ışığına yakın ölçüdedir. LED ışıkların bir diğer avantajı ise uzun süreli kullanılabilmesidir. Bu özelliği ile ekonomik bir aydınlatma yöntemidir. Bu tarz lambalar ampul kullanılan modellere kıyasla daha az ısı verir. Az ısınması lambaların uzun süre rahat bir şekilde kullanılabilmesini sağlar.

Dekoratif Masa Lambası

İhtiyaçlara bağlı olarak değişik modeller de üretilen masa lambaları, ev ya da ofis gibi alanlarda sıkça kullanılır. İç mekan tasarımının bir parçası olan bu aksesuarlar, diğer mobilyalar ile uyum içerisinde olduğunda etkili görünür. Bu amaçla ahşap ya da metal malzemelerle üretilen çok sayıda dekoratif masa lambası vardır.

Çalışma şeklinize de bağlı olarak tercih edeceğiniz modeller ile kullanılacak mekanda bambaşka bir hava yaratabilirsiniz. Kişisel tercihlerinize uygun farklı renk seçenekleri mevcuttur. Sıkça tercih edilen siyah masa lambası gibi klasik modeller her alana uyum sağlayabilir.

Ayaklı Masa Lambası

Ayaklı masa lambası denildiğinde akla iki seçenek gelir. Abajur ve lambader tipi modeller ayaklı lambalara örnek verilebilir. Çoğunlukla evlerde kullanılan abajurlar, hafif aydınlatma sevenler için vazgeçilmez seçeneklerdir. Yatak odası, çalışma odası ya da salonlarda kullanımı tercih edilir.

Özel ofislerde de kullanılabilen abajurlar, farklı modellerde üretilir. Ahşap, şapkalı ya da metal pek çok ürün arasından seçim yapılabilir. Hediyelik masa lambası arayanlar için abajur modelleri uygun bir tercih olabilir.

Avansas’ta Hangi Marka ve Model Masa Lambaları Satılmaktadır?

Pelsan ve Ofisbazaar lamba modelleri Avansas üzerinden satın alabileceğiniz başlıca ürünler arasındadır. Bunlara ek olarak Nisaluce markasının farklı çeşitlerine, yine Avansas ile sahip olabilirsiniz. Pelsan üretimi olup maksimum 40W ampul ile kullanılabilen modeller E27 duy özelliğine sahiptir. Beyaz ya da sarı ışık seçenekleri bulunur.

Ampul ile çalışan lambaların ısınma sorununa alternatif olarak LED ışık şeklinde kullanılan Nisaluce marka lambaları da tercih edebilirsiniz. Markanın beyaz masa lambası modeline alternatif olarak pembe, mavi ve siyah renk seçenekleri bulunmaktadır. Ampül ile çalışan modelleri set halinde de satın alabilirsiniz.

Bu ekonomik paket içerisinde, lambaya ek olarak bir adet beyaz ya da sarı ışık veren kaliteli ampul de bulunmaktadır. Fiyat avantajlı bu setleri satın alarak hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Avansas’ta Satılan Masa Lambası Çeşitleri Kaliteli ve Dayanıklı mıdır?

Avansas’ın güvenli alışveriş imkanı ile satılan ürünler kullanışlı ve kalitelidir. Tüm masa lambası fiyatları uygun seçenekleriyle birlikte satışa sunulur. LED’li, ampullü ya da abajur gibi modellerin her biri dayanıklı kullanımları ile dikkat çekmektedir.

Avansas garantisi ile sunulan ürünler, kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Bu sayede uzun süreli ve verimli kullanım sunar. Benzersiz kalitesine kıyasla oldukça ucuz masa lambası seçenekleri bulunmaktadır.

Avansas Tarafından Sunulan Masa Lambaları Fonksiyonel midir?

Seçimlerinizde ürünlerin fonksiyonel olması, kullanım yerinin ve açısının kolay bir şekilde değiştirilebilmesi önemli özelliklerdendir. Avansas üzerinden satın alabileceğiniz modellerin çoğu, ayarlanabilir esnek başlık yapısına sahiptir. Esnek başlıklar çalışma yönüne göre ayarlanabilir. Işık seviyesi ve rengi gibi fonksiyonel seçenekler yine modellerin bir çoğunda bulunmaktadır.