Etiket Makinesi Etiketleri

Toplam 19 sonuç
Stokta Yok

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Etiket Makinesi Etiketleri Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Bir yüzü yapışkanlı olarak üretilen etiketler, genellikle kuşe baskı ile üretilen yapışkanlı kağıtlardır. Etiket kullanımının aklınıza gelen her alanda görülmesi mümkündür. Özellikle ilkokul çağında bulunan çocukların defter ve kitaplarını kaybetmemeleri amacıyla kullanılan etiketler, beyaz etiket olarak adlandırılan ve farklı sektörlerde de yaygın bir şekilde kullanılabilen ürünlerdendir.

Etiketler aracılığı ile sahip olunan malzemelere ya da ürünlere bir düzen ve sınıflandırma sağlanabilmektedir. Hem kullanım şeklinize hem de amacınıza göre etiketler sayesinde belirli bir düzeni koruyabilirsiniz.

Etiket makinesi etiketleri, genellikle fiyat etiketi amacıyla kullanılmaktadır. Kırtasiye, market, bakkal, tekstil sektörü, hırdavat, nalbur ya da tuhafiye gibi alanlarda çeşitli ürünlerin fiyatlarını belirtmek için fiyat etiketleri kullanılır. Gelişen teknoloji ile birlikte barkod etiket olarak kullanılan fiyat etiketi çeşitleri, barkod yazıcılara aktarılan bilgileri taşımaktadır. Yani ürünün adı, fiyatı, birim fiyatı, KDV oranı ya da indirim oranı gibi bilgiler otomatik olarak barkod yazıcılardan çıkarılmaktadır.

Bu sayede, etiketleri kendiniz düzenlemeden anında yüzeylere yapıştırabilirsiniz. Yine de daha küçük işletmelerde tercih edilen standart etiket makinesi etiketi, küçük ve genellikle beyaz renkli etiketlerden meydana gelmektedir. Bu etiketlere ürünün fiyatı yazılarak ilgili yüzeye yapıştırılmaktadır.

Üretilen tüm ürünler, satışa hazır bir hale getirilinceye kadar çoğunlukla birçok etiketleme aşamasından geçmektedir. Hem bilgilendirme hem de sınıflandırma amacıyla kullanılan etiket makinesi etiketi, reklam amaçlı olarak da tercih edilmektedir.

Bir markanın tanıtımı için tasarlanan “sticker” adı verilen yapışkanlı etiket çeşitleri; okul etiketi, isim etiketi ya da marka etiketi olarak da kullanılabilmektedir. Bilgisayar teknik servislerinde de servise giren cihazların kaydının tutulabilmesi için etiket makinesi etiketi kullanılmaktadır. Bu tarz, seri olarak yapılması gereken işlerde ise etiket kağıdı basımı için etiket makinesi kullanılmaktadır. Böylece, hızlı bir şekilde basılan etiketler sayesinde zamandan tasarruf sağlanmaktadır.

Etiket makinesi etiketi ya da fiyat etiketi çeşitlerinin farklı kullanım alanları olarak; gıda sektörü, ilaç sektörü ya da tekstil sektörü örnek verilmektedir.

Etiketler genellikle kullanım alanları ve amaçlarına göre farklı çeşit ya da modellerde üretilmektedir. Genellikle boyut ve renk olarak farklılıklara sahip olan etiketler, üretiminde kullanılan malzeme olarak da birbirinden ayrılmaktadır.

Çok küçük ebatlarda olduğu gibi A3, A4 ya da A5 fotokopi kağıdı boyutlarında da etiket bulabilmeniz mümkündür. Sektörlerin ya da firmaların özel taleplerine göre neredeyse her boyutta etiket üretimi yapılabilmektedir.

Sektörler arasında en sık fiyat etiketi kullanımı gıda ürünlerinde görülmektedir. Gıda ürünlerinde kullanılacak etiketin dış etken koşulları göz önünde bulundurularak seçilmesi gerekmektedir. Ürün adı, net miktarı, tüketim tarihi ya da son kullanma tarihi, fiyat bilgisi gibi temel bilgiler mutlaka gıda etiketinde bulunması gereken bilgilerdendir.

Yine etiket makinesi etiketi kullanımın en yaygın olduğu alanlardan biri de gönderim ve paketleme işlemleridir. Paketleme işlemlerinde koli içinde kaç adet ürün bulunduğu ya da hangi ürünlerin bulunduğu sınıflandırması etiket makinesi etiketi kullanımı ile kolayca yapılabilmektedir. Bu kullanım alanında ürün etiketi, şeffaf etiket ya da kraft etiket modelleri sıkça tercih edilmektedir.

Etiket Makinesi Etiketleri Tüm Etiket Makineleri ile Uyumlu mudur?

Etiket makinesi etiketi uygulanacak yüzeye elle yapıştırabildiği gibi zamandan tasarruf etmek ve hızlı çözüm üretmek amacıyla genellikle etiket makinesi kullanılarak yapıştırılmaktadır.

Bu durumda fiyat etiketi olarak özellikle market ya da mağazalarda sıkça tercih edilen rulo şeklinde satılan etiketler kullanılmaktadır.

Tanex ve Dymo gibi çeşitli markalara ait olarak üretilen rulo etiketler, tüm etiket makineleri ile uyumlu olmayabilir. Farklı üreticiler tarafından tasarlanan ve üretilen etiketler ebat ve tasarım olarak farklı niteliklere sahip olabilir.

Eğer satın aldığınız fiyat etiketi, standart bir kullanıma sahip ise birçok etiket makinesi ile uyumlu özelliğe sahip olabilir. Elbette ürünü satın alırken paket üzerinde bulunan “Tüm etiket makineleri ile uyumludur.” ifadesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Fiyat Etiketi Basarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Raf etiketi olarak da bilinen fiyat etiketleri, genellikle marketler, manavlar, kuruyemişçiler, eczaneler ya da market depoları gibi farklı çeşitteki ürünlerin bir arada bulunduğu alanlarda kullanılmaktadır. Baskılı ya da baskısız şekilde üretilebilen fiyat etiketleri, büyük sektörlerde barkod yazıcılar aracılığıyla da kolayca basılabilmektedir.

Fiyat etiketi basarken göz önünde bulundurulması gereken birtakım noktalar mevcuttur. Bu noktalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Ürün ya da ambalajın içeriği ile ilgili doğru ve müşteriyi tatmin edici bilgiler vermek son derece önemlidir.
  • Fiyatı sıkça değişen bir ürün ise maliyeti az olan bir fiyat etiketi kullanmak doğru bir seçenek olacaktır.
  • Etiketin bulunduğu üründe indirim oranı bulunuyorsa, mutlaka etiket üzerinde bu bilginin bulunduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde müşteri memnuniyetsizliği ile karşılaşabilirsiniz.
  • Fiyat etiketinin kolayca görülmesini istiyorsanız büyük ebatlar ve renkli tasarımlar tercih etmelisiniz.
  • Fiyat etiketi yapışkanının dayanıklı olduğundan emin olmalısınız.

Avansas’ta Bulunan Etiket Çeşitleri Yüzeylere Sağlam Yapışır mı?

Avansas’ta satışa sunulan kaliteli etiket üreticilerine ait etiketlerden olan Dymo etiket ve Tanex etiket sahip oldukları yapışkan özellikleri ile sıkça tercih edilmektedir. Yüzeylere sağlam bir şekilde yapışan ve kolayca bulunduğu yüzeyden düşmeyen etiketler, sektörlerin fiyat etiketi ya da etiket makinesi etiketi ihtiyaçlarını doğrudan karşılamaktadır.

Özel olarak üretilen bazı etiketlerin kullanılması ya da kullanılmaması gereken yüzeyler bulunmaktadır. Paket içeriğini detaylı bir şekilde inceledikten sonra uygun etiketleri ihtiyaç duyduğunuz yüzeylerde kullanmak üzere satın alabilirsiniz.

Avansas’ta Satılan Fiyat Etiketleri Yüzeylerde İz ve Leke Bırakır mı?

Düşük kağıt kalitesi ve yapışkan kalitesi nedeniyle yapıştırılan yüzeylerde iz ve leke bırakan etiketler yüzeylerin kirli ve kötü görünmesine neden olmaktadır. Sıkça değiştirilmeye ihtiyaç duyulan fiyat etiketi çeşitleri, yüzeylerde iz ya da leke bırakmayan bir özelliğe sahip olmalıdır.

Avansas’ta en kaliteli markalara ait olarak satılan fiyat etiketi ve etiket makinesi etiketi çeşitleri bulundukları yüzeylerden kolayca çıkartılabilirve iz ya da leke bırakmayan özelliklere sahiptir.

Siz de kaliteli ve uzun ömürlü bir etiket arayışında iseniz Avansas’tan hemen şimdi alışverişinizi yapabilirsiniz.

En Kaliteli Etiket Markaları Hangileridir?

Etiket üretimi yapılırken kağıt kalitesi, kağıdın türü, gramajı, boyutu ve kesimi gibi dikkat edilmesi gereken birçok önemli faktör bulunmaktadır. Üretim esnasında tüm aşamaların özenle gerçekleştirilmesi etiketin kalitesini ve ömrünü belirlemektedir.

Müşterileri ile yalnızca kaliteli ve güvenilir markaların ürünlerini buluşturan Avansas; Tanex, Dymo ve kendi üretimi olan etiket çeşitlerini satışa sunmaktadır. Tüm bu etiket çeşitleri son derece kaliteli ve uzun ömürlü fiyat etiketi niteliklerine sahiptir.

Tanex Etiket

Etiket sektöründe büyük başarılara sahip olan ve Türkiye’nin ilk etiket firması niteliğine sahip olan Tanex, sektörün en kaliteli ürünlerini üretmektedir. Avansas’ta satışa sunulan farklı renk ve ebat seçenekleri ile uygun fiyatlarla Tanex etiketlere anında sahip olabilirsiniz.

Dymo Etiket

Sektörde teknolojiyi ve ergonomik özellikleri göz önünde bulundurarak tasarımlar sunan Dymo; etiket makinesi, barkod yazıcı ve etiketler gibi pek çok farklı ürün çeşidine sahiptir. Karmaşık etiketleme işlemleriniz için pratik çözümler üreten Dymo ürünlerini Avansas’tan bulabilirsiniz.

Etiket Fiyatları Ne Kadardır?

Etiketlerin markasına, adedine, kağıt türüne ve ebatına göre değişiklik gösteren etiket fiyatları geniş bir yelpazeye sahiptir. Siz de uygun fiyatlı kaliteli fiyat etiketi ve etiket makinesi etiketi ürünlerine sahip olmak istiyorsanız, TOBB Güven Damgası’na sahip Avansas’ın güvenilir alışveriş fırsatlarından hemen şimdi yararlanabilirsiniz.