Filtre Kahve Makinesi

Toplam 3 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Filtre Kahve Makinesi Nedir?

Filtre kahve makinesi, hızlı ve her seferinde kaliteli bir filtre kahve içmeye olanak sağlayan kahve yapma makineleridir. Çok yaygın olarak kullanılmamakla beraber kahve filtre makinesi olarak da adlandırılır. Filtre kahve makinesi, özellikle kahve tiryakileri tarafından sıklıkla tercih edilen bir üründür. Günümüz dünyasında kaliteli bir kahve yapmaya fazla vakit ayıramadığımız için oldukça yararlı bir cihazdır. Kaliteli kahveye ulaşmanın zahmetli ve uzun sürecini ortadan kaldırır. Böylelikle sağladığı süre tasarrufu sayesinde kişisel olarak zaman geçirebilmemizi kolaylaştırır ve bunu leziz bir kahveyle taçlandırır. Hazırlanan kahvenin tadını her fincanda aynı yoğunlukta ayarlayabilmenize olanak sağlar. Ek olarak, birbirinden farklı filtre kahve seçenekleriyle birçok değişik tatta kahve bulunmaktadır.

Kafeler ve restoranlar gibi günlük kahve tüketiminin fazla olduğu yerlerde filtre kahve makinesi kullanımı oldukça yaygındır. Filtre kahve yapımında pratik ve kolay bir kullanım sunması sayesinde kaliteli, lezzetli ve hızlı bir filtre kahve servisi sunmak isteyen işletmeler filtre kahve makinesini tercih etmektedir.

Filtre kahve makinesi, sürekli yeni lezzet arayışında olan kullanıcılar için de pek çok farklı tat imkanı sunmaktadır. Yeni tat arayışında olan kullanıcılar, öğütülmüş veya çekirdek halinde bulunan farklı tatlardaki birçok kahveyi minimum zahmetle deneyimleyebilirler. Böylelikle yeni tatları aramak zahmetinden kurtulurlar. Kısıtlı ve değerli olan zamanlarını da bu yeni kahvelerini keyifle içerek geçirebilirler. Birbirinden farklı birçok aroma ve lezzet imkanı filtre kahve makineleri basit ve pratik çözümler sağlamaktadır.

Filtre kahve makinesi portatif ve pratik yapısı nedeniyle evlerde de oldukça sık tercih edilmektedir. Kahve düşkünleri ve misafir ağırlamaya özen gösteren kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedirler.

Kahve makinelerinin pek çok farklı türü de bulunmaktadır. Öğütücülü filtre kahve makinesi bulunduğu gibi öğütücüsü olmayan kahve makineleri de piyasada mevcuttur.

Konu filtre kahvelere geldiğinde en iyi filtre kahve makinesi olarak bir tanımlama yapmak mümkün değildir. Çünkü kullanıcıların istekleri birbirinden farklılık göstermektedir. Küçük veya büyük yapılı, öğütücülü veya öğütücüsüz, hazırlanabilen kahvenin miktarı gibi tercihleri etkileyebilen pek çok unsur vardır.

Filtre Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Filtre kahve makinesi kullanımı oldukça basittir. Filtre kahve makinesi nasıl kullanılır bölümüne geldiğimizde burada 3 adım bulunur. Bu adımlar:

 • Su haznesini doldurma
 • Kahve filtresini yerleştirme
 • Kahveyi doldurma

olarak sıralanabilir.

Su haznesini doldurma; adından da anlaşılacağı gibi makinenin su haznesini doldurmak, yapılacak ilk iştir.

Kahve filtresini yerleştirme; daha önce filtre kahve makinesi kullanmayanlar başlangıçta bu adımda birkaç tekrar yapacaktır. Ancak çok kısa bir zaman sonunda bu basit işlem, gecikme unsuru olmaktan çıkacaktır. Ek olarak filtre kahve makinesi filtresi tek çeşit değildir. Tek seferlik kullanımlar için üretilmiş kağıt filtreler, birkaç kullanım için üretilmiş plastik filtreler ve metal filtreler olmak üzere 3 farklı tür filtre bulunmaktadır.

Kahveyi doldurma, kullandığınız makinenin kahve çekme/öğütme özelliği yoksa, makinenizde öğütülmüş kahve kullanmanız gerekir veya evde kendi öğütücünüzü kullanarak taze kahve çekebilirsiniz. Bazı makinelerde kahve öğütücü bölümü de bulunmaktadır. Bu durumda yapılması gereken tek şey çekirdek halindeki kahveyi hazneye yerleştirmek ve istediğiniz şekilde öğütmek olacaktır.

Filtre kahve makinesi ile yapılan kahvelerin hazırlanma süreleri 3-10 dakika arasında değişkenlik göstermektedir.

Kahve makinesini uzun yıllar kullanabilmek için dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Öncelikle makinenin dış yüzeyi haftada en az 1 kere ıslak bezle silinmelidir. İkinci olarak, makine sürahili bir modelse; bu sürahi bulaşık makinesinde veya elde temizlenmelidir. Ancak makinenin elektronik bölümünün sıvı ile temas etmemesi gerektiği unutulmamalıdır. Kahve makinesinde kullanılan su oldukça önemlidir. Çeşme suyu kullanımı tadını olumsuz etkileyeceği için tavsiye edilmemektedir. Ancak musluk suyu tercih ediyorsanız, makinenizin yılda üç veya dört kez kirecinin temizlenmesi gerekmektedir. Kireç temizleme işlemi için beyaz sirke veya sıvı kireç çözücü kullanılabilir. Kesinlikle toz kireç çözücü kullanılmamalıdır.

Avansas’ta Hangi Filtre Kahve Makineleri Bulunur?

Avansas ürün kataloğunda, kullanıcıların tercih ve zevklerine göre rahatlıkla seçim yapmasına olan sağlayan, birbirinden farklı fiyat ve özelliğe sahip pek çok kahve makinesi bulunmaktadır. Boyutları, tasarımları ve çalışma seçenekleriyle farklılık gösteren pek çok kahve makinesi bulunur. Kullanıcıların en çok tercih ettiği makineler, filtre kahve makinesi tavsiyeleri başlığı altında incelenebilir.

Philips Filtre Kahve Makinesi

Philips filtre kahve makinesi, kolay kullanımı ve şık tasarımı ile kendini göstermektedir. Tek seferde 2-10 büyük fincan veya 15 küçük fincan kahve hazırlayabilmektedir. Kahve hazırlama süresi 10 dakikadır. Kompakt tasarımı sayesinde Philips filtre kahve makinesi ev kullanımları için oldukça uygundur. Diğer özellikleri bir liste halinde sıralanabilir:

 • Aroma karıştırıcı
 • Makinede yıkanabilen parçalar
 • Çıkarılabilir filtre tutucu
 • Otomatik kapanma
 • Su seviyesi göstergesi
 • Damlama önleyici
 • 1.2 litrelik su haznesi kapasitesi
 • 2 yıl garanti

Goldmaster Filtre Kahve Makinesi

Goldmaster filtre kahve makinesi, modern ve şık tasarımı sayesinde hem ev hem de iş yeri kullanımları için uygundur. Tek tuşla basit kullanım avantajı sayesinde Goldmaster filtre kahve makinesinin kullanılışı çok kolaydır. 300 ml’lik haznesi ile tek seferde çok sayıda kahve yapılabilmektedir. Diğer özelliklerini bir liste olarak ele alacak olursak:

 • Yıkanabilir filtre
 • Işıklı açma/kapama düğmesi
 • Filtre kabı ve filtre değişimi gerektirmez
 • Özel kahve demleme haznesi
 • 3 dakikada hazırlama süresi
 • Kolay kullanım ve kolay temizlik
 • My Coffee ile hızlı ve taze kahve
 • Yıkanabilir ve kolay temizlenebilir hazne
 • Bir adet seramik kupa hediyeli
 • 2 yıl garanti

Ucuz Filtre Kahve Makinesi Avansas’tan Alınır mı?

Avansas olarak kaliteli ürünleri, en hızlı şekilde, uygun ve tutarlı fiyatlarla müşterilerimize sunma ilkemiz ve sahip olduğumuz yüksek satın alma gücü sayesinde ciddi maliyet avantajları sunuyoruz. Sağladığımız bu avantajlar sayesinde müşterilerimizin kaliteye daha fazla ödemesinin önüne geçiyoruz ve daha az harcama yapılmasını sağlayarak, bütçelerin korunması konusunda yardımcı oluyoruz. Ayrıca, Avansas olarak sağladığımız bu avantajlar sayesinde kaliteye daha fazla ödemenizin de önüne geçiyoruz.

Sunduğumuz hizmetlerin kalitesinden emin olmak adına en kaliteli ürünleri kataloğumuza ekliyoruz. Birbirinden farklı, kaliteli ve uygun fiyatlı filtre kahve makinesini ürün kataloğumuzda bulabilirsiniz.

Filtre kahve makinesi en ucuz ve tutarlı fiyatlarla Avansas’ta.

Avansas’ta Satılan Filtre Kahve Makineleri Kaliteli ve Dayanıklı mıdır?

Avansas olarak, sunduğumuz ürünlerin kalitelerinden asla ödün vermemek için birçok büyük firma ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Müşteri memnuniyetini sağlamak ve hizmetlerimizin kalitesini artırmak en önemli ilkemizdir. Kısacası envanterimizde bulunan ürünlerin tamamı alanında uzman firmalarca üretilmiştir. Ürünlerimiz kaliteli ve oldukça dayanıklıdır.

Kahve makineleri ele alındığında bulunduğu sektörde yerini kazanmış ve günümüzde bu yerini sağlamlaştırmış firmalar ile çalışmaktayız. Böylelikle kaliteden asla ödün vermeyerek müşterilerimize birinci sınıf ürünler sunuyoruz.

Filtre Kahve Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Filtre kahve makinesi fiyatları değişkenlik göstermektedir. Pek çok farklı modeli bulunan filtre kahve makineleri için belirli bir fiyat vermek mümkün değildir. Boyutları, özellikleri, tasarımları ve markaları nedeniyle birçok farklı fiyat aralığı bulunan kahve makineleri hakkında detaylı bilgi için avansas.com’u ziyaret edebilir veya Avansas’la iletişime geçebilirsiniz.