Filtre Kahve Makinesi

Toplam 11 sonuç

İlgili Aramalar
Türk kahvesi makinesi - filtre kahve - çekirdek kahve - karton bardak - kahve ünitesi - kahve bardağı

Filtre kahve makineleri başta işyerleri ile kafe ve restoranlar olmak üzere hızlı ve lezzetli filtre kahve yapmak için birçok yerde kullanılır. Evlerde de tercih edilebilen filtre kahve makineleri arkadaşlarla geçirilen vakitlerde, güne başlarken ve çalışırken de kolayca filtre kahve yapmaya imkan tanır.

Filtre Kahve Makinesinin Çeşitleri Nelerdir?

Filtre kahve makineleri özellikleri bakımından farklılıklar gösterir. Bunların en başında ise hazne kapasitesi gelir. Farklı ortamlarda farklı miktarda kahve tüketiminin gerçekleşmesi sebebiyle bu kapasite de çeşitlilik gösterir. 1 litreyi geçen kapasiteye sahip makinelerin yanında 300 ml seviyesinde su alabilen makineler de mevcuttur. Bir diğer nokta ise makinenin performansında büyük etkisi olan güç kullanımıdır. 1000 W’a kadar çıkabilen makineler olduğu gibi 450 W’lık kahve makineleri de ihtiyaca göre tercih edilir. Bunların yanında damlatma önleyici, tehlike arz edebilecek durumlar için emniyet sistemli ve elektronik ekrana sahip olan zamanlayıcı özellikli makineler de giderek gelişen teknolojinin sunduğu çeşitlilikler arasındadır.

Filtre Kahve Makinesinde Kullanılabilecek Kahveler Nelerdir?

Filtre kahve makinelerinde her türden kahve çekirdeği rahatlıkla kullanılabilir. Tamamen kullanıcının damak zevkine göre seçilen bu kahve çekirdekleri, istenilen sertlik ve aromada olabilir. Filtre kahvede önemli olan demleme ve pişirme yöntemi olduğu için seçilen kahve çekirdeği kahvenin lezzetini farklılaştırır. Bu sayede kişi dilediği çekirdekten filtre kahve yaparak keyifle içebilir.

Filtre Kahve Makinesinin Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Filtre kahvenin tüketici kitlesinin bir hayli geniş olması, çalışanların motivasyonunu artırması ve konsantrasyonu güçlendirmesi sebebiyle iş yerlerinde de sıklıkla kullanılan filtre kahve makineleri, ofis çalışanlarının gün içinde fazlasıyla başvurduğu bir ürün olarak karşımıza çıkar.
 • Kafe / restoran gibi günlük kahve tüketiminin fazla olduğu yerlerde sıklıkla kullanılır. Filtre kahve yapımında daha pratik bir kullanım sunması sebebiyle müşterilere kaliteli, lezzetli ve hızlı bir filtre kahve servisi sunmak isteyen işletmeler için vazgeçilmez bir konumdadır.
 • Ayrıca filtre kahve keyfini evinde de yaşamak ve gelen misafirlerine de ikram etmek isteyenlerin de mutfağından çıkmayan filtre kahve makineleri kısaca her yerde portatif ve pratik yapısı sayesinde kullanıma uygundur.

Filtre Kahve Makinesi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Filtre kahve makinelerinin en önemli avantajı hızlı olması ve her seferinde kaliteli bir filtre kahve içmenizi sağlamasıdır.
 • Günümüz hız dünyasında kahve yapımıyla fazla vakit harcayarak işlerinize ya da kendinize ayırdığınız zamanı harcamanızı engeller.
 • Hazırladığınız kahvenin sertliğini her fincanda aynı ayarlayabilmenize olanak tanır.
 • Pratik sistemi sayesinde herkesin kolayca lezzetli bir filtre kahve yapabilmesine olanak sağlar.
 • Koyduğunuz malzemelerin oranını doğru belirlediğinizde her seferinde damak tadınıza uygun bir filtre kahve içmenize fırsat tanır. Koyulan malzemelerin doğru şekilde birleştirilmesi ve doğru süre zarfında pişirilmesiyle ortaya eşsiz kahveler sunar.
 • Kolayca aroma katabileceğiniz özellikleri bulunan makinelerle filtre kahvenizi dilediğiniz aromada içebilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kahve tüketiminin fazla olduğu işyerleri, kafe ve restoranlar için watt gücü ve kapasitesi daha yüksek makineler tercih edilmeli.
 • Kahveyi uzun süre boyunca sıcak tutabilme özelliğine sahip makineler, yapımının üzerinden zaman geçse de lezzetli bir kahve içebilmenizi sağlar.
 • Emniyet sistemine sahip makineler, dikkatsizlik sonucu yaşanacak olumsuzlukları engelleyebileceği için tercih sebebidir.
 • Bunların yanında paslanmaz dış yüzeye sahip olan makineler de makinenin ömrünü uzatabilir.