Projeksiyon ve Aksesuarları

Toplam 6 sonuç
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
Stokta Yok
BunlarıBiliyor muydunuz?

Tonerlerin, mürekkebi toz halinde püskürttüğünü ve modeline göre 6000 sayfaya kadar çıktı verebildiğini biliyor muydunuz?

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Projeksiyon Makinesi Ne İşe Yarar?

Projeksiyon makinesi, bilgisayardaki görüntüyü, daha büyük bir ekran olan beyaz perdeye yansıtır. Dizi, film ya da maç izlemek için de kullanılabilir. Projeksiyon makinesi, evde, ofiste, okulda ve kalabalık bir topluluğa görsel materyal gösterilmesi gereken her türlü toplantıda kullanılabilir.

Sunumda kullanılacak slaytları, videoyu, filmi, fotoğrafı ve sesi beyaz perdeye yansıtarak gösteren cihaza projeksiyon makinesi adı verilir. Projeksiyon makineleri, kalitesine, özelliklerine ve kullanım alanına göre tercih edilebilir. Örneğin kaliteli bir projeksiyon makinesi, ortamdaki ışıktan çok fazla etkilenmeden kaliteli bir görüntü yansıtma işlemi yapabilir. Bu makineler yüksek çözünürlükte yansıtma işlemi yapabilirler. Projeksiyon makinelerinin özellikleri kullanım alanlarına göre de değişir. Projeksiyon aksesuarları da, cihazı uzaktan yönetmek için gereken önemli parçalardır.

Projeksiyon makineleri görüntüyü yansıtmak için lazer ya da ampul kullanır. Bu, cihazın teknolojisine göre değişiklik gösterebilir. Avansas’ta satılan kaliteli, dayanıklı, yüksek teknolojili projeksiyon cihazları görüntüyü en net şekilde yansıtırken etraftaki ışıktan da minimum oranda etkilenir. Alacağınız projeksiyon makinesine karar vermeden önce, nerede kullanacağınızı bilmek ve ona göre cihaz satın almak doğru bir tercih olacaktır.

Örneğin, evde film izlemek ya da oyun oynamak için bir cihaz arıyorsanız çözünürlüğü yüksek olan projektörlere yönelmeniz mantıklı bir tercihtir. Eğer gün ışığında ve ofis şartlarında net ve parlak bir yansıma performansı arıyorsanız bunun için özel olarak geliştirilen ürünlere bakmanız sizin için faydalı olacaktır.

Bununla birlikte; teknolojinin gelişmesi sayesinde projeksiyon makinesine kabloyla bağlanmanın şart olmadığı ve kablosuz görüntü aktarımını mümkün kılan cihazlar da Avansas’ta mevcuttur. Bu cihazlar, telefon ya da tablet gibi mobil cihazlardan bile görüntüyü alabilmekte ve yansıtabilmektedir.

Projeksiyon makinesinde aranan önemli bir özellik de yansıtma yaptığı zemini soyutlayarak sinema perdesindeki gibi kaliteli bir görüntü oluşturmasıdır. Avansas’ta satılan kaliteli projeksiyon cihazları bu işi başarıyla yapmaktadır.

Taşınabilir Projeksiyon

Projeksiyon cihazları eğitim kurumlarında derslerin daha verimli geçmesi için, ofislerde toplantılarda görsel anlatıma ihtiyaç duyulduğunda, dizi, film ve maçları toplu olarak izlemek için kullanılabilir.

Taşınabilir projeksiyon cihazları, mini boyda olmaları ve kolay taşınabilmeleri sebebiyle tercih edilebilirler. Bu ürünler tak-çalıştır aksamlara ve kompakt bir yapıya sahip oldukları için pratik kullanıma sahiptirler. Taşınabilir projeksiyon cihazları oyun oynamak için, film ve dizi izlemek için de kullanılabilir. Bu cihazları satın alınırken ışık kaynağına, netliğine, bağlantı kablosu özelliklerine ve enerji tüketimine dikkat etmek gerekir.

Ev Tipi Projeksiyon

Ev tipi projeksiyon cihazları film, dizi ya da maç izlemek için ve oyun oynamak için tercih edilir. Küçük projeksiyon cihazları genel olarak LCD ve DLP olarak ikiye ayrılır. DLP teknolojisi kullanan projeksiyon cihazları yüksek parlaklık göstermesi için üretilmiştir. Bu, ofis ve diğer çalışma alanlarında yapılan toplantılarda görüntünün her koşulda daha net görülmesi için tercih edilir. Ancak LCD projeksiyon cihazları yüksek çözünürlüklü olmaları sebebiyle film ve dizi izlerken, oyun oynarken tercih edilirler.

Bu yüzden ev tipi projeksiyon cihazları genelde LCD özelliğe sahip olur. Fakat kullanım amacına göre farklı özelliklere ve fonksiyonlara sahip projeksiyon cihazları da tercih edilebilir. Projeksiyon ve aksesuarları, tercih edilen özelliklere göre alınmalıdır.

Kablosuz Projeksiyon

Projeksiyon cihazları, başka bir cihazdaki görüntüyü büyüterek yansıtan makinelerdir. Teknolojinin gelişmesiyle projeksiyon cihazlarının işlevselliği de arttı. Kablosuz projeksiyon cihazları telefon, tablet gibi mobil cihazlardan kablosuz olarak aldıkları veriyi yansıtabilirler.

Bunun için de projeksiyon aksesuarları kullanılır. Bu cihazlar, ses sistemine de Bluetooth üzerinden bağlanarak sesi bu sistemlerden verebilirler. Örneğin telefonunuzda görüntülediğiniz bir filmi, kablo bağlamakla uğraşmadan projeksiyon cihazı aracılığıyla istediğiniz yere yansıtabilirsiniz.

Projeksiyon Aksesuarları Nelerdir?

Projeksiyon cihazlarını kullanmak için bazı yardımcı aksesuarlara gerek duyulur. Bu aksesuarlar projeksiyon kumandası ve askı aparatlarıdır. Aksesuarlar kullanıma göre zamanla eskiyebilir ve yenilerini satın almak gerekebilir. Projeksiyon aksesuarları Avansas’ta her cebe uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Projeksiyon Kumandası

Grafikler, sayısal veriler ya da fotoğraflar projeksiyon makinesi vasıtasıyla yansıtılarak toplantıda kullanılabilir. Bu durumda, sunumun ilerleyişine göre görsel malzemenin de değişmesi ve ilerlemesi gerekir.

Sunumu yapan kişinin hızını kesmemek ve dinleyicilerin dikkatini dağıtmamak için projeksiyon cihazı bir kumanda ile yönetilir. Kumanda, projeksiyon için çok önemli bir aksesuardır. En kaliteli projeksiyon aksesuarları Avansas’ta uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Avansas’ta Hangi Marka Projeksiyon Makinesi Bulunur?

Projeksiyon cihazları ofiste, toplantı sırasında, okullarda ve evde kullanılabilir. Avansas’ta kullanım alanına ve özelliklerine göre birçok farklı projeksiyon makinesi bulunur. Avansas’ta LG, Acer, Viewsonic ve Epson marka projeksiyon makineleri ve projeksiyon aksesuarları mevcuttur.

Yüksek çözünürlükleri, görüntü hizalama becerileri ve güçlü görüntüleriyle dikkat çeken en kaliteli projeksiyon cihazları uygun fiyatlarla Avansas’ta satılmaktadır.

Avansas’taki projeksiyon cihazı modelleri; özelliklerine ve kullanım alanlarına göre farklılık gösteriyor. Projeksiyon makinesi satın alırken yüksek çözünürlük ve gerçekçi renkler sunan modellere bakmak daha iyi bir seçenek olmakla birlikte lamba ömrü, orantılı görüntüleme ve ses de önemli ayrıntılar olarak göze çarpıyor.

Örneğin, Harman Kardon hoparlörlerle donatılmış modeller işitsel olarak yüksek bir zevk sunacaktır. Bununla birlikte cihazın kolay kurulması, kolay taşınması ve çok yer kaplamaması da önemli. Projeksiyon makinesi sabit bir yerde duracaksa tasarımına da dikkat çekmek gerekiyor. Eğer ihtiyaç halinde kurulacaksa daha pratik, taşınabilir bir projeksiyon makinesi ve projeksiyon aksesuarları edinmekte fayda var.

Cihazda zoom (yakınlaştırma) ve focus (odaklanma) özellikleri de, yansıtılacak zemin açısından önemli bir ayrıntıdır. Eğer varsa beyaz perdenin boyuna, yoksa da yansıtılacak duvarın şekline ve rengini uyum sağlayacak bir makine edinmekte fayda var. Kaliteli bir projeksiyon cihazı, görüntüyü yansıttığı zemini tamamen unutturmalı ve yüksek bir seyir zevki vermelidir. Ayrıca, cihazla uyumlu projeksiyon aksesuarlarını seçmek de oldukça önemlidir.

En Ucuz Projeksiyon Makineleri Avansas’ta Bulunur mu?

Projeksiyon makinesi ve projeksiyon aksesuarları konusunda tercih yaparken kaliteli, uzun ömürlü, dayanıklı, çok fonksiyonlu ve teknolojik bir cihaz seçmek gerekiyor. Bu cihazı uygun fiyatlarla edinmek de mümkün.

Avansas, evde ve ofiste tüm toplantı ve etkinlikleriniz için en kaliteli, en teknolojik ve en uygun fiyatlı cihazları sizin için geniş ürün yelpazesine ekler. En ucuz projeksiyon makinesi arayışınızda Avansas bu yüzden önceliğiniz olmalıdır.

İster ev tipi projeksiyon olsun, ister taşınabilir projeksiyon olsun, ister kablosuz projeksiyon olsun, en yeni ve kaliteli ürünleri bulmak için saatlerce karşılaştırma yapmak zorunda değilsiniz. Avansas bunu sizin için yapıyor, siz de hem paradan hem de zamandan kâr etmiş oluyorsunuz.

Projeksiyon Fiyatları Ne Kadar?

Projeksiyon fiyatları, cihazların kullanım alanlarına, fonksiyonlarına ve özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Örneğin taşınabilir, bataryalı bir projeksiyon cihazıyla kablosuz özelliğe sahip bir projeksiyon cihazının fiyatları çok farklı oluyor.

Benzer şekilde, çözünürlüğü yüksek bir projeksiyon makinesi ile parlaklığı yüksek bir projeksiyon makinesinin fiyat aralığı, farklı önceliklerle üretildikleri için değişiklik gösteriyor. Çünkü parlaklık konusunda üstün performans gösteren bir cihaz, ofis toplantılarındaki aydınlık ortamda işlevsel olması için farklı bir teknolojiyle üretilen bir cihaz oluyor.

Önceliği çözünürlük olan kullanıcılara hitap eden projeksiyon cihazları ise genelde ev tipi projeksiyon makinesi kategorisine giriyor ve fiyatlandırması da farklı oluyor. Bu cihazlar genelde evde oyun oynamak ya da film izlemek için kullanılıyor.

Net ve canlı bir görüntü vermesi hedeflenen projeksiyon makineleri marka ve modeline göre farklı fiyatlandırma kategorilerine giriyor. Daha çok bilinen, daha kaliteli markaların fiyatlandırma politikası diğer markalardan farklı olabiliyor.