Toplam 48 sonuç

İş Güvenliği Malzemeleri

İş güvenliğine verilen önemin her gün artması ve yasal zorunluluklarla birlikte artık iş yerlerinde iş güvenliği malzemelerinin temini hayati önem taşıyor.İş güvenliği ve bu konuda alınacak önlemler insan hayatı söz konusu olduğu için oldukça önemli.

İş güvenliği malzemeleri denince ilk akla gelenler; baretler, işçi ikaz yelekleri, buğulanmaz camlı gözlükler, ikaz bantları, filtreli maskeler, kaydırmaz yapışkan bantlar, yalıtkan-izole halılar, demirli ayakkabılar, yanmaz eldivenlerden oluşuyor. Bu malzemeleri temin ederken de dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta mevcut.

Kullanım Alanları

Şantiyede iş güvenliği sağlamak adına baret, eldiven, ikaz yeleği ve toz maskesi mutlaka kullanılması gereken iş güvenliği malzemelerindendir.

Gürültülü bir fabrikada çalışıyorsanız kulak tıkaçlarından alarak kulak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Kaynak gibi işlerde gözünüzü korumak için mutlaka koruyucu gözlüklerden kullanmalısınız.

Ofiste ise uyarı levhalarını kazaları önlemek için kullanabilirsiniz. Merdivenlerde düşmeleri önlemek için merdiven kaydırmaz bant kullanabilirsiniz. Ayrıca, kaymaları önlemek için kaygan zemin yazılı levhalar, girilmesi tehlikeli bölgeler için giriş yasak, yangın çıkışı ve sigara içilmez levhası gibi uyarı levhaları ofiste iş güvenliğini sağlamak adına kullanılması gereken malzemelerdir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş yerinde tehlike oluşturabilecek noktaları tespit ederek, buna uygun iş güvenliği malzemelerini personele temin edip, bunların eğitimini vererek kazaları önlemek son derece kolay. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar şirketinizin hangi sektörde ve iş alanında olduğu ve iş yerinizin kaçıncı derecede iş güvenliği riskine sahip olduğu.

Bu noktaları belirledikten sonra kolaylıkla iş güvenliği malzemelerini temin edebilir ve iş yerinizi güvenli bir çalışma ortamı haline getirebilirsiniz. Bu malzemelerin temininde de dikkat edilmesi gereken bir diğer husus malzeme kalitesidir. Alınacak baretin veya demir iş ayakkabısının sağlamlığı da satın alma kararı verirken en çok gözetilmesi gereken noktalardan yalnızca biri.

İş güvenliği malzemeleri çeşitleri ve fiyatlarına bu kategoriden kolayca ulaşabilir ve siparişini verebilirsiniz.

İş Güvenliği Malzemeleri kategorisinde iş yerinizde önlem almak için kullanacağınız malzemeleri Avansas.com online alışveriş sitesi üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 1 iş gününde teslimat ve kargo bedava avantajıyla siparişlerinizi verebilirsiniz. En çok tercih edilen ürünleri en uygun fiyatlarla satın alın!