Temizlik ve Sağlık

 

Toplam 1.062 sonuç
Çok İyi Fiyat
Çok İyi Fiyat
Çok İyi Fiyat
Çok İyi Fiyat
Çok İyi Fiyat
%20 İndirimli
% 6 İndirimli

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Temizlik Malzemeleri Nelerdir? Temizlik Malzemeleri İsimleri Nelerdir?


Ev, ofis, okul, işyeri, kafe ve restoran gibi alanlarda sağlıklı bir yaşam için hijyen, en önemli unsurlardan biridir. Temiz yaşam alanları, sizi pek çok olumsuz faktörden korurken aynı zamanda, yaşam konforunuzu ve kalitenizi de artırır.

Ev, ofis gibi yaşam alanlarının temizliğinde en sık kullanılan ürünler, temizlik malzemeleridir. Temizlik malzemeleri ve sağlık ürünleri, yaşam alanlarımızın temiz, hijyenik ve daha yaşanılır olmasında büyük bir role sahiptir.

Sabun çeşitleri, çamaşır suları, çamaşır ve bulaşık deterjanları, yüzey temizleyiciler, koku gidericiler, dezenfektanlar ve temizlik ekipmanları, kullanımı sıklıkla tercih edilen temizlik malzemeleri arasında yer alır. Yüzeyleri, belli bölge ya da alanları temizlemek, dezenfekte etmek için üretilen bu temizlik malzemelerinin, nerdeyse günlük hayatın bir parçası halini aldığını söylemek yanlış olmaz.

Hijyene ve konforlu bir yaşama önem veren pek çok kişi, temizlik malzemeleri nelerdir sorusunun cevabını merak eder.

Kirlerin, tozların ve insan sağlığına zararlı olabilecek mikroorganizmaların uzaklaştırılmasında yardımcı temizlik malzemeleri, farklı kullanım amaçlarına göre, farklı içeriklerde üretilir. Temizlik malzemeleri ve temizlik ekipmanları, kullanım amacına göre sınıflandırıldığında bu ürünlerin neler olduğunu görmek daha kolay olabilir.

Temizlik malzemeleri isimleri;

 • Yüzey temizleyicileri, çamaşır suları, koku gidericiler gibi tuvalet temizlik malzemeleri ve banyo temizlik malzemeleri,
 • Bulaşık deterjanları, yağ çözücüler, krem temizleyiciler gibi mutfak temizlik malzemeleri,
 • Genel temizlik malzemeleri ve ev temizlik malzemeleri,
 • Şampuan, duş jeli, el dezenfektanları, ağız bakım ürünleri gibi kişisel temizlik malzemeleri,
 • Yüzey temizleyiciler, dezenfektanlar, koku gidericiler, temizlik mopları ve ekipmanları gibi ofis temizlik malzemeleri şeklinde gruplandırılabilir.

Temizlik bezleri, kağıt havlular, çöp torbaları, temizlik mopları gibi ürünler de temizlik ürünlerinin kullanımı kolaylaştıran yardımcı temizlik malzemeleridir.

Temizlik yaparken en sağlıklı ve hijyenik sonuçları elde edebilmek için, uygun ürünleri seçmek ve uygun bir şekilde uygulama yapmak çok önemlidir.

Banyo Temizlik Malzemeleri Nelerdir?


Banyolar, en çok mikrop ve bakterinin görüldüğü iç alanlardan biridir. Bu nedenle, özellikle evlerde ve ofislerde sağlıklı bir yaşam alanı oluşması için banyo temizliği konusunda dikkat etmek gerekir. Banyo temizliğinde temizlik malzemelerinin kullanımı son derece önemlidir.

En kullanılan banyo temizlik malzemeleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Sabunlar,
 • Tuvalet kağıtları ve havlu kağıtlar,
 • Yüzey temizlik ürünleri,
 • Yüzey dezenfektanları ve dezenfektan temizlik malzemeleri,
 • Krem temizleyiciler,
 • Ahşap, mobilya ve cam temizleyiciler,
 • Çamaşır suları,
 • Klozet koku gidericiler vb.

Çöp torbaları, kağıt havlu ve tuvalet kağıdı dispenserleri, sabunluklar da banyo temizliğinde kullanılan temizlik malzemeleri arasında yer alır.

Kişisel Temizlik Malzemeleri Nelerdir?


Kişisel temizlik malzemeleri ve sağlık ürünleri modern yaşamın vazgeçilmez ürünleridir.

Kişisel temizlikte en çok kullanılan temizlik malzemeleri;

 • Islak mendiller, antibakteriyel ıslak havlular,
 • Kolonyalar,
 • Deodorantlar,
 • Şampuanlar ve duş jelleri,
 • Duş jelleri,
 • Maskeler ve eldivenler gibi sağlık ürünleri,
 • Ağız bakım ürünleri,
 • El dezenfektanları,
 • Bez ve kağıt maske çeşitleri vb. olarak sıralanabilir.

Sağlıklı bir yaşam sürmek için kişisel bakıma, temizliğe özen göstermek gerekir. İlgili temizlik malzemeleri ve sağlık ürünleri ile yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

Ofis Temizlik Malzemeleri ve Genel Temizlik Malzemeleri Nelerdir?


En çok iletişimin olduğu toplu yaşam alanlarından biri de ofislerdir. Bu nedenle ofis temizliği ve kullanılan ofis temizlik malzemeleri kesinlikle önem verilmesi gereken konulardır.

Ofislerin hijyenini sağlamada sıklıkla kullanılan genel temizlik malzemeleri;

 • Çamaşır suları,
 • Yüzey temizlik ürünleri,
 • Maskeler ve eldivenler,
 • Yüzey dezenfektanları ve işyeri hijyen ürünleri,
 • El dezenfektanları vb. temizlik malzemeleri olarak sıralanabilir.

Çöp torbaları, çöp kovaları, temizlik bezleri, temizlik mopları da hijyen sağlamaya yardımcı temizlik ürünleridir. Bu ürünler olmadan etkili bir temizlik yapmak mümkün değildir. Genel temizlik malzemelerinin seçimi kadar, ekipmanları seçimi de önemlidir.

En İyi Temizlik Malzemeleri Özellikleri Nelerdir?


Hijyen sağlamada, en iyi temizlik malzemeleri, ihtiyaca en uygun olarak seçilen malzemelerdir.

Pek çok farklı markanın, farklı içeriklerde ve farklı kullanım amaçları için üretilmiş temizlik malzemeleri vardır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere; tuvalet, banyo, mutfak vb. alanlarda kullanılan ürünlerin özellikleri farklıdır.

Yoğun çamaşır suları, tuvalet gibi alanlarda kullanıma uygun iken yoğun kimyasal içermeyen yüzey temizleyiciler genel temizlikte kullanılabilir.

Temizlik ürünlerinin yanlış seçimi ve yanlış kullanımı hem sağlığınızı tehlikeye düşürebilir hem de yüzeylerde hasarlara yol açabilir. Bu nedenle temizlikte kullanılacak ürünlerin seçiminde hassas ve bilinçli davranılması gerekir.

Temizlik bezleri, temizlik mopları gibi temizliğe yardımcı ekipmanların da seçiminin doğru yapılması önemlidir. Bu malzemelerin seçiminde markaya, ürün özelliklerine dikkat etmek gerekir. Kaliteli, uzun süreli kullanıma uygun, pratik kullanıma sahip olması önemlidir.

En iyi temizlik ürünlerini, sağlık ürünlerini ve hayatınızı kolaylaştıracak daha pek çok ürünü Avansas’ta bulabilirsiniz.

En İyi ve Uygun Toptan Temizlik Malzemeleri İçin Avansas!


Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Avansas, toptan temizlik malzemeleri satışında da müşterilerine güven vermeye devam ediyor!

Farklı ihtiyaçlara yönelik, farklı ürünleri ve farklı markaları burada bulabilirsiniz. Evinizde, iş yerinizde, ofisinizde ihtiyacınız olabilecek pek çok şeyi bir arada inceleyebilmenin, ürün özelliklerini ve fiyatlarını kıyaslamanın kolaylığını yaşayabilirsiniz.

İhtiyacınıza en uygun temizlik malzemelerini, hijyen ürünlerini, vitaminleri ve sağlık ürünlerini evinizin ya da işinizin konforunda inceleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünleri, sepetinize ekledikten sonra kolaylıkla siparişinizi oluşturabilirsiniz. Üstelik size uygun farklı ödeme seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Hijyenik ve hızlı teslimat avantajı ile siparişini verdiğiniz ürünlere çok kısa bir sürede sahip olabilirsiniz. Memnun kalmadığınız ürünün değişim ya da iadesini gerçekleştirebilirsiniz.

Temizlik malzemeleri fiyatları, pek çok faktöre göre değişkenlik gösterir. Satın alacağınız ürünün miktarı, markası, boyutu vb. faktörler fiyatları etkileyen faktörlerdir. Temizlik malzemeleri toptan satış ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi için Avansas’ı inceleyebilirsiniz.

Online, hızlı ve güvenilir bir alışveriş için siz de tercihinizi Avansas’tan yana kullanabilirsiniz. Kaliteli ürünler, toptan alışverişe imkan sağlayan güncel stoklar ve rekabetçi fiyatlar sizleri bekliyor!

Vitamin Sağlık Ürünleri Nelerdir?


Vitamin sağlık ürünleri, besinlerden alınan enerjinin kalitesini artırmaya yardımcı olan sağlık ürünleridir. Vücut fonksiyonunun sağlıklı biçimde işlemeye devam etmesi için vitaminlere ihtiyaç vardır.

Örneğin, gıdalardan alınan günlük C vitamini miktarının 200 mg olması gerekir. C vitamininden maksimum fayda sağlamak isteyen kişiler, günlük 200 mg ilave C vitamini alabilirler.

Besin takviyeleri olarak da bilinen sağlık ürünleri kategorisinde

 • C vitaminleri,
 • Multivitaminler,
 • Besin takviyeleri vb. sağlık ürünleri yer alır.

Vitamin ve sağlık ürünleri, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, yorgunluk hissinin hafifletilmesi, metabolizmanın düzenlenmesi gibi konularda yardımcı olabilir.

Besin ya da vitamin takviyesi amacıyla kullanılan sağlık ürünlerinin kullanımı konusunda dikkatli davranmak gerekir. Bu sağlık ürünlerinin ilaç değil, takviye edici gıda olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Takviye edici gıdalar, günlük beslenmenin yerine geçmez.

Sağlık ürünleri önerilen dozlarda ve sıklıkta kullanılmalıdır. Özellikle vitamin ve sağlık ürünleri satın alırken güvenilir markaların ürünlerini tercih etmekte fayda vardır. Son tüketim tarihi geçen ürünlerin kullanılması kesinlikle zararlıdır.

İhtiyacınıza yönelik vitamin ve sağlık ürünlerini Avansas’tan uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.