Ataşlar

Toplam 19 sonuç

Ataşlar

Önemli belgeleri bir arada tutmak ve çalışmalarda daha düzenli ve organize olabilmek için kullanılan ataşlar, ofis ve iş yaşamının vazgeçilmezleri arasındadır. Çoğu zaman önemsiz gibi görünmesine rağmen işlevi oldukça büyük olan ataşların geçmişi ise bir hayli eskiye dayanıyor. Çünkü günümüzde kullanılan ataşı icat eden kişi William D. Middlebrook’dur. Patentini ise 9 Kasım 1899 tarihinde almıştır. İlginç olan şey ise yüz yılı aşkın bir süredir bu mütevazi icat dışında hiç kimse kağıt tutturmak için daha verimli bir şey icat etmeye çalışmamıştır.

1899 yılında CushmanandDenison şirketi ataş üretimi için William Middlebrook’un patentini satın almıştır. Aynı yıl ‘GEM’ markalı ataşları üreterek piyasaya sürmüştür. Zaman içerisinde üretilen ataşların tutturulan kağıtlar üzerinde çizikler ve delikler oluşturmasını engellemek için ise daha pürüzsüz ve yuvarlak ataşlar geliştirilmiştir. Bu ataşlar sayesinde kağıtların üzerinde en ufak bir buruşma, çizilme ya da yırtılma olmaksızın kullanım kolaylığına sahip olan insanlar, o tarihten bu yana ataşlardan vazgeçememişlerdir.

Renkli, plastik ve değişik pek çok şekillerde ataşların piyasaya sürülmesi ile beraber iş hayatında oldukça estetik ve pratik bir çözüm yolu gelişmiş oldu. Bu mütevazi materyal sayesinde bugün kağıtlarımızı düzenli ve bir arada tutmak son derece kolay bir hal aldı. Siz de hemen Avansas.com’da ki renkli ataş seçeneklerini inceleyin ofisinize en uygun ataşı güvenle satın alın.

Avansas.com dünyasının cazip fiyat avantajları sunan ürün yelpazesinde dilediğiniz ataşı gönül rahatlığı ile satın almak ise oldukça basit. Sadece online alışveriş sitemize girin, ürün grupları arasından hoşunuza giden en uygun ürünü sepetinize atın ve siparişinizi oluşturun. Biz de siparişinizi 1 iş günü içerisinde vereceğiniz adrese güvenle teslim edelim.