Kartvizitlikler

Toplam 14 sonuç

İş hayatında kartvizitler, küçük kartlara basılmış birer bilgi notu gibilerdir. Veren kişinin kim olduğu, ne iş yaptığı, adresi ve diğer iletişim bilgilerinin olduğu, çoğu zaman kalın kağıttan yapılan bir isimliktir. Birlikte iş yapılan ya da iş ortamında yeni tanışılan birçok kişide bir tane bu kartlardan bulunur. Bu kartlar, karşı tarafa kim olduğunu hatırlatmak veya tanıtmak için verilirler ve düzenli saklamak bir yerden sonra zorunlu hale gelir.

Kartvizitlikler, size her uzatılan kartviziti düzenli ve verimli bir şekilde depolayabilmeniz için özel olarak üretilmişlerdir. Kartvizitlik çeşitleri kullanım şekline göre değişkenlik gösterir, depolama için kullanılan kartvizitlikler ve kartvizit dağıtımı için kullanılan kartvizitlikler olarak iki ana kola ayrılırlar.

Kartvizitlik Çeşitleri Nelerdir?

Kartvizitliklerin masaüstünde kullanılan, albüm şeklinde tasarlanan, cepli defter halindeki modelleri bulunur. Kartvizit kutuları, metal sunum levhaları, şık kapaklı cüzdanları kullanıcıların seçimine sunulur. Kartvizitliklerin genel olarak masaüstü veya cepte, çantada taşınan çeşitleri bulunur. Albüm, cüzdan, defter gibi çantada taşınan modellerde kapak materyali kumaş, suni deri, süet, metal olarak satın alınabilir.

Kartvizitliklerin Kullanım Amaçları Nelerdir?

  • Kartvizitlikler hem kartvizitlerin saklanması, hem şık bir biçimde sunulması hem de sergilenmesi için tasarlanır.
  • Kartvizit albümleri, toplanan kartvizitlerin kolaylıkla bulunmasını ve iletişim kurulmak istenen kişinin bilgilerine rahatlıkla ulaşılmasına yardımcı olur.
  • Kartvizitlikler, kartların kırılmadan, kıvrılmadan muhafaza edilmesine de yardım eder.
  • Şeffaf, naylon kartvizit kılıfları, kartların kılıftan çıkarılmadan, albüm içinde tutularak okunmasına ve dış etkenlerden korunmasına destek verir.

Kartvizitlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Kartvizitlik alırken kullanım amacınızı göz önüne almalısınız. Masaüstünde başkalarına sunmak için kartvizitlik alacaksanız, ürünün kapaksız ve şık görünümlü olmasına önem vermelisiniz.
  • Kendi kartvizit arşivinizi saklamak için defter veya kart kutusu şeklindeki modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Çok sayıda kartı saklamak istiyorsanız, kartları kolaylıkla bulabilmeniz için harflere göre ayraç taşıyan çeşitleri tercih edebilirsiniz.