Kağıt İmha Makineleri

Toplam 16 sonuç

Kağıt İmha Makinesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Kağıt imha makinesi nedir sorusuna cevap olarak, evrakların güvenli bir şekilde öğütülmesini sağlayan araçlardır denilebilir. Kredi kartı, sözleşme gibi önemli bilgileri içeren evrakların kötü niyetli kişilerin eline geçmesi halinde, istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Özellikle kimlik bilgilerinin çalınması, sizin bilgilerinizin dolandırıcılık amacıyla kullanılmasına yol açabilir.

Kredi kartı bilgilerinizin çalınması ise banka hesaplarınızdan ya da kredi kartınızdan sizin adınıza işlem yapılmasına neden olur. Bu ve farklı dolandırıcılık olaylarına karşı tedbir olarak, önemli evrakların kullanım ömrünü tamamladığında imha edilmesi gerekir.

Kağıt imha makinesi ne işe yarar diye düşündüğünüz zaman, ürünün esas görevi kağıtlarda yer alan yazıların okunmayacak şekilde parçalara ayrılmasıdır. Fakat, gelişmiş modellerde cd, flash bellek gibi dijital veri araçları da imha edilebilir. Bu sayede; dijital ortamlarda sakladığınız önemli bilgiler, resimler ve diğer dökümanlarda güvenli bir şekilde ortadan kaldırılır.

Kağıt imha makineleri, farklı çalışma prensiplerine sahip olarak üretilir. Bazı makineler, kağıtları şerit şeklinde parçalara ayırır. Bu durumun bazı dezavantajları vardır. Kağıt, düz bir şekilde her ne kadar çok sayıda parçaya ayrılsa da parçalar birleştirildiğinde kolay bir şekilde okunabilir. Bu nedenle, gizli kalması gereken evraklar için çapraz kesim yapan modeller daha uygundur. Fakat; başkaları tarafından okunmasında sorun olmayan evraklar için şerit kesimli modeller kullanılabilir.

Kağıt imha makineleri, aynı anda öğütebileceği kağıt kapasitesine göre de farklılık gösterir. Bazı makineler, aynı anda birkaç adet kağıdı imha edebilirken, bazıları daha yüksek sayıda kağıdı imha etme özelliğine sahiptir. Satın alacağınız ürünü, kullanım sıklığınıza göre belirleyebilirsiniz.

Yaptığınız iş gereği, çok sayıda kağıt imha işlemi gerçekleştiriyorsanız daha yüksek kapasiteli olan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Çok nadiren kağıt imha makinesini kullanacaksanız, düşük kapasiteli ürünler sizin için yeterli olur.

Kredi kartı ve kimlik bilgileri içeren evrakları çöpe atmak ya da kesmek, doğru bir yöntem değildir. Bilgilerin tamamen okunamaz hale getirilmeden atılması sonucunda da istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Kişisel verilerinizin güvenliği açısından, kağıtları yok etmenin en güvenilir yolu, kağıt imha makinesi kullanımıdır. Hem hızlı hem de kalıcı çözümler elde etmek için kaliteli bir markaya ait imha makinesi satın almak, doğru bir karar olacaktır.

Kağıt İmha Makineleri Nasıl Çalışır?

Kağıt imha makinelerinin içerisinde bulunan bıçaklar, evrakları hızlı bir şekilde keser. Ürünlerin içerisinde yer alan bıçakların paslanmaz ve kaliteli yapıda olması, uzun ömürlü kullanım için oldukça önemlidir. Birçok parçaya ayrılan evraklar, makinenin atık haznesinde birikir. Haznenin kapasitesi, modele göre değişkenlik gösterir. Yüksek sayıda kağıt öğüten iş yerleri için atık haznesi kapasitesinin de yüksek olması gerekir. Hazne dolduğu zaman, atıklar boşaltılır.

Öğütme şekline göre üç tip öğütücü vardır:

  • Şerit
  • Çapraz
  • Mikro cut

Bu şeklinde sınıflandırılan imha makinelerine ait modelleri, sayfamızdan inceleyerek uygun fiyatlarla bu ürünlere sahip olabilirsiniz.

Avansas kağıt imha makinesi satın almak isteyenler için sunduğu seçkin marka ve modellerle her ihtiyaca uygun çözümler üretir. Bu makineler, kaymaz tabanları ve kompakt tasarımlarıyla her yerde kolaylıkla kullanılır. Şık bir tasarıma sahip olan modeller ile ofislerinizin dekorasyonuna uyum sağlayan yapıda bir ürüne kavuşursunuz.

Kaliteli ve teknolojik açıdan ileri seviyelere sahip olan yeni model kağıt imha makineleri, ileri seviyede donanımsal özelliklere sahiptir. Otomatik yeniden başlatma özelliği olan makineler, kağıt gözüne kağıdı koyduğunuz andan itibaren çalışmaya başlar. Bu sayede, gereksiz enerji tüketiminin önüne geçer.

Diğer bir özellik ise tıkanma önleyici sistemdir. Bu sistem ile kağıt parçalarının makineyi tıkamaması için özel bir donanım kullanılır. Biyometrik koruma özelliğine sahip modeller ise elinizi yanlışlıkla makinenin bıçaklı bölümüne yaklaştırmanız halinde uyarı verir. Özellikle çocukların bulunduğu ortamda, bu sisteme sahip makineleri tercih etmeniz, olası risklerin önlenmesinde son derece önemlidir.

Kağıt İmha Makinesi Satın Alırken ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hangi marka ve model kağıt imha makinesi satın alacağınıza karar vermeden önce, ihtiyacınızı doğru tespit etmeniz gerekir. Kağıdın yanı sıra hafıza kartı, harici disk, DVD gibi dijital veri araçlarını da imha etmek istiyorsanız, bu özellikleri taşıyan bir model tercih etmelisiniz.

Kullanım esnasında, makineyi kullanmakla görevli personelin gereken özeni ve dikkati göstermesi gerekir. Aksi takdirde iş kazaları meydana gelebilir. Kağıt imha makinelerinde, son derece keskin bıçaklar bulunur. Bu nedenle en ufak bir dikkatsizlik, ciddi yaralanmalara yol açar. Hiçbir nedenle, makinenin içerisine elinizle dokunmamanız gerekir. Kağıdı yerleştirdiğiniz sırada, elinizle makinenin mesafesini doğru ayarlamalısınız. Ayrıca, kullanılmadığı zamanlarda kapalı konumda tutulması da olası kazaların önüne geçer.

Yeni nesil kağıt imha makineleri, daha güvenilir sistemlere sahip olarak üretilir. El ile kağıdı ayırt edebilen; el, bıçağa yaklaştığı anda uyarı veren makineler de mevcuttur. Bu nedenle, en son teknoloji kullanılarak üretilen modelleri satın almak, riskleri en aza indirir.

Hangi Durumlarda Kağıt İmha Makinelerine İhtiyaç Duyulur?

Şirketlerde atık kağıtların saklanması, depolanması ciddi bir sorundur. Yasal olarak saklanmaları gereken süreleri tamamlayan evraklar, yıllar öncesinden kalan belgeler hem çevreye zarar vermeden hem de içerikleri gizli kalacak şekilde imha edilmelidir. Bunun için en sağlıklı yöntem, son teknoloji yöntemlere sahip kağıt imha makineleridir. Bu sayede, gereksiz kağıtların işgal ettiği alanları boşaltarak, daha verimli bir arşivleme yapabilirsiniz.

En Kaliteli Kağıt İmha Makinesi Markaları Hangileridir?

Avansas olarak sizleri; Everest, Mühlen, Sarff ve Dahle markalarının kağıt imha makineleri ile buluşturuyoruz. Ürünlerin modellerine göre sayfa kapasiteleri, güvenlik seviyeleri ve atık kapasiteleri farklıdır. Hepsi birbirinden kaliteli olan ürünler, kolay kullanım olanağına sahiptir.

Everest markalı kağıt imha makineleri, çapraz kesim yapma özellikleri sayesinde en güvenli şekilde imha işlemini gerçekleştirir. Kağıt kapasiteleri, modellere göre 6 veya 10 arasında değişkenlik gösterir. Atık hazneleri ise 11-20 litre arasındadır. Üstün özelliklere sahip Everest ürünleri, yoğun bir şekilde kağıt imhası yapan işyerleri için uygun özelliklere sahiptir.

Mühlen marka makineler, üstün güvenlik teknolojilerine sahip olarak, en yoğun kullanımlarda bile sorunsuz çalışır. Uzun ömürlü bıçakları, en güvenli şekilde imha işlemini gerçekleştirir. Sessiz çalışan Mühlen marka makinelerle, işyerlerinizde hızlı bir şekilde kağıt imha işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Üstün güvenlik donanımı ve kullanıcı dostu özellikleriyle, Avansas bünyesinde size sunduğumuz bir diğer ürün ise Dahle marka kağıt öğütücülerdir. Kaliteli, sağlam yapısıyla ve hızlı çalışmasıyla yüksek performans sunar.

Sarff marka makineler; pratik kullanım özelliklerinin yanı sıra CD, kredi kartı gibi sert parçaları bile kolayca imha edebilmesiyle büyük avantaj sağlar. Modellere göre değişen diğer avantajlarını sayfamızdan inceleyerek sizin için en uygun Sarff kağıt öğütücüye karar verebilirsiniz.

İş yerinizde kullanabileceğiniz kağıt imha makinesinin yanında kağıt kesme makinesi, laminasyon makinesi veya yazıcı gibi diğer yardımcı ürünler hakkında da bilgi almak ve sipariş vermek isterseniz Avansas’ın ilgili sayfalarını ziyaret ederek bilgi alabilir ve anında satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kağıt İmha Makinesi Fiyatları Ne Kadardır?

Kağıt imha makinesi, en ucuz fiyat ve modellerle sayfamızda satışa sunulan bir üründür. Kağıt imha makinesi fiyatları, model ve özelliklere göre değişkenlik gösterir. Öğütebileceği sayfa sayısı yüksek olan makinelerin yanı sıra CD, DVD gibi parçaları öğütebilen makineler daha yüksek fiyatlara sahiptir. Arşiv tipi kağıt imha makinesi fiyatları yüksek kapasitelerine bağlı olarak diğer makinelere göre daha yüksektir.

İş yerlerinde sıklıkla kullanılan yazıcıların tam bir performans göstermesi ve daha hızlı baskılar elde edebilmesi için donanımında yer alan ürünlerin kaliteli yapıda olması gerekir. Türlerine göre yazıcılar; lazer, ısıl, mürekkep püskürtmeli ve nokta vuruşlu olarak sınıflandırılır. Yazdırma işlemi için kullanılacak ürünler de yazıcı türüne göre farklılaşarak kartuş, toner, muadil toner ve şerit olarak sınıflandırılır.

Nokta vuruşlu yazıcılar; sürekli form, kantar fişi gibi farklı kağıtlara baskı yapabilmesi nedeniyle muhasebe büroları, bankalar gibi fatura ve makbuz kesen her iş yerinde hayatı kolaylaştırır. Kullanım alanı kısıtlı olsa da oldukça dayanıklı ve kullanışlı yapıda olan nokta vuruşlu yazıcılar, her ne kadar A4 kağıtlarına baskı yapabilse de genellikle muhasebe işlemlerinde kullanılır.

Nokta vuruşlu yazıcıların donanımı, diğer yazıcı türlerine göre farklıdır. Diğer yazıcılar, kartuşta yer alan mürekkebi ya da tonerde yer alan tozu doğrudan kağıdın üzerine uygular. Nokta vuruşlu yazıcılar ise yazma kafasının üzerinde yer alan iğneler ile yapılan vuruşlar sayesinde yazdırma işlemini gerçekleştirir. Bu nedenle, bu tip yazıcılarda kağıt ve mürekkebin dışında bir parça daha bulunur. Şerit olarak adlandırılan bu parça, bir bez ve üzerinde bulunan mürekkepten meydana gelir. İğneler bezin üzerine bilgisayardan gelen talimatlara göre vuruşlar yapar.

Şeritler, rulo şerit ve ok şerit olmak üzere ikiye ayrılır. Rulo tipinde olan şeritler; genellikle etiket yazdırma, barkod yazdırma makinelerinde kullanılır. Nokta vuruşlu yazıcılarda her iki tür şerit kullanılabilir. Fakat, ok şeklinde olanların kullanımı daha yaygındır.

En sık kullanılan şerit markaları Printpen şerit ve Refill şerittir. Refill şeritler, bir adet kartuş ve içerisinde yer alan bezle birlikte iki kısımdan meydana gelir. Yazıcıya hatasız bir şekilde takıldıktan sonra şerit dönmeye başlar. Her dönme sırasında, iğnelerin hareketiyle yazdırma işlemi gerçekleştirilir. İğnelerin sorunsuz hareket edebilmesi için Refill şeridin gergin bir yapıda olması gerekir.

Şeritlerin kalitesiz yapıda ve yazıcının modeli ile uyumsuz olması, iğnelerin yanı sıra yazıcının diğer teknik donanımında sorunlar meydana getirir. Bunu önlemenin en iyi yolu, Refill şeritleri kullanmaktır.

Bazı Refill şerit modelleri, şerit kartuşunu değiştirmeden sadece bez değişimi yapmanızı mümkün kılar. Bu sayede, maliyetlerinizi azaltabilirsiniz. Bu modeller orijinal yapıda olduğu için baskı kalitesini artıran bir yapıya sahiptir. Faturalarda, makbuz gibi evraklarda yer alan bilgilerin net, anlaşılır yapıda olmasını sağlar.

Refill şeritler farklı renklerde de olabilir. Genelde siyah modelleri bulunan bu şeritlerin kırmızı, mor modelleri de vardır. Bu sayede; şirket logosu, grafik gibi farklı şekillerin de net olarak kağıda aktarılmasını sağlar.

Refill Şerit Hangi Yazıcı Modelleri ile Uyumludur?

Şerit deyince ilk akla gelen isimlerden olan Refill şeritler, farklı marka ve model yazıcılarla uyumlu olarak çalışır. Bu yazıcı modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Oki ML-3320/3321/320/321
  • OKI ML-1120/ML-1190
  • Epson LX-350
  • Oki ML-5520/5521/5590/5591
  • Panasonic KX-P115i/KX-P1150
  • Epson LQ-800/LX-300
  • Epson ERC-23

Refill şerit modelleri uyumlu olduğu yazıcı türüne göre isimlendirilir. Bu nedenle, nokta vuruşlu yazıcıya uyumlu olan ürünleri, sayfamızdan kolay bir şekilde bulabilmeniz mümkündür. Eğer farklı bir nokta vuruşlu yazıcı modeliniz varsa, sayfamızda yer alan diğer şerit modellerini inceleyerek en uygun modele karar verebilirsiniz.

Refill Şerit Modellerinde Tıkanma Problemi Meydana Gelir mi?

Yazdırma işleminin uzun süre devam etmesi ve yazılarda herhangi bir dağılma meydana gelmemesi için kullanılan şeritlerin kaliteli yapıda olması gerekir. Şeritte herhangi bir tıkanma problemi olması halinde, yazdırma işlemi gerçekleşmeyeceği için gereksiz yere zaman kaybı yaşanabilir. Bunun yanı sıra yazıcılarda meydana gelen arızaların en önemli nedeni de mürekkepten dolayı meydana gelen tıkanmalardır.

Refill şerit modelleri hem beziyle hem de mürekkebiyle kaliteli yapıda olduğu için herhangi bir tıkanma sorununa yol açmaz. Bezin üzerinde bulunan mürekkep, iğnelerin hareketine bağlı olarak, her defasında en kaliteli yazıları ortaya çıkarır. Mürekkep, iğnelerden herhangi bir hareket gelmediği sürece, bezden ayrılmaz. Bu nedenle, Refill şeritler kartuşun tıkanmasına yol açmadan üstün bir performans sergiler.

Refill Şerit Yazıcı İçine Akıtma Yapar mı?

Refill şeridin sorunsuz şekilde kullanılabilmesi için uyumlu yazıcı modeline doğru şekilde takılması gerekir. Yazıcının parçalarından olan yazdırma kafası ittirilerek, kartuşun yerine tam olarak yerleşmesi sağlanmalıdır. Fakat, bu işlemi yapmadan önce yazdırma kafasının sıcak olmadığından emin olmanız gerekir.

Yazdırma işlemi sırasında kafa kısmı, harekete bağlı olarak yüksek bir seviyede ısı oluşturur. Bu nedenle, soğumasını beklemeden yazıcıya elle temas etmeniz halinde elinizin yaralanmasına yol açabilirsiniz. Diğer dikkat edilmesi gereken bir nokta ise yazıcının güç kaynağından ayrılmasıdır. Eğer; elektriğe bağlıyken, Refill şerit değiştirme işlemini gerçekleştirirseniz, yazıcınızda arıza meydana gelebilir.

Refill şerit değişimi sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar, yazıcınızla beraber verilen kullanma talimatlarında yer alır. Bu talimatları okumadan, şerit değişimini yapmamanız önerilir.

Hatalı yapılan değişim işlemleri, akıtma sorununa da yol açabilir. Mürekkebin yazıcının içerisine akması halinde, kağıtta lekelenmeler ortaya çıkar. Akıtan şeritler nedeniyle, daha sık şerit değişimi yapmanız gerekir. Bu durum hem bakım-onarım maliyetlerini hem de sarf malzemeleri maliyetlerini artırır.

Şeritlerin akıtma yapması halinde fatura, makbuz gibi önemli evraklarda lekelenmeler ya da hatalı okuma gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu tarz evrakların hatalı okunması, iş süreçlerinde aksamalar yaşanmasına ya da hesaplamaların hatalı yapılmasına sebep olur. Bu nedenle; firmanıza olan güvenin sarsılması, karşılıklı ilişkilerin zarar görmesi gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Mali bir değeri belirten evrakların hatalı basılması noktasında, verginin yanlış hesaplanması gibi sorunlar da ortaya çıkabilir. Sonuç olarak; kalitesiz ve akıtan bir şerit, sizin idari para cezalarıyla karşılaşmanıza bile yol açabilir. Kaliteli yapıda olan Refill şeritlerde herhangi bir akıtma sorunu meydana gelmeden yazıcınızı kullanmanız mümkündür.

Refill Şerit Mürekkebi Ekonomik midir?

Daktiloların çalışma prensibine benzer bir yapıda çalışan nokta vuruşlu yazıcıların kullanımı, diğer yazıcılara göre daha az maliyetlere sahiptir. Bunun yanı sıra yazıcınızla beraber kullanacağınız Refill şerit ile de daha uzun ömürlü bir kullanım olanağı elde edebilirsiniz. Kartuş ve tonerlerle kıyaslandığında uzun ömürlü yapıda olmaları sebebiyle, Refill şeritler sık değişim gerektirmez.

Refill şeritlerin kullanımının daha uzun ömürlü olması, bezin uzunluğu ile de alakalıdır. İğnelerin beze olan darbeleri sonucunda, mürekkep zamanla azalır. Kalitesiz yapıda olan şeritlerin mürekkebi daha kısa sürede biter. Bu nedenle orijinal yapıda olan Refill şeritler, muadil ürünlere göre daha uzun ömürlüdür.

Avansas’ta Satılan Refill Şerit Modelleri Kaliteli ve Orijinal midir?

Her zaman en iyi ve en kaliteli ürünleri size sunan avansas.com’da yer alan Refill şerit modelleri de son derece kaliteli bir yapıdadır. Bu nedenle, sorunsuz bir kullanım için bu modelleri tercih edebilirsiniz. Yazıcınızın donanımıyla uyumlu yapıda olan orijinal ürünler ile baskı kapasitesini artırmanız mümkündür.

Refill Şerit Fiyatları Ne Kadardır?

Her şeridin yazdırma kapasitesi ve uyumlu olduğu modeller farklılık gösterir. Bu nedenle, Refill şerit fiyatları; model, baskı kapasitesi, uzunluk gibi unsurlara göre farklılık gösterir. Ürün fiyatları kartuş, toner fiyatlarına göre daha uygun seviyedir.