Kağıt İmha Makineleri

Toplam 11 sonuç
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
Stokta Yok

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Kağıt İmha Makinesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Kağıt imha makinesi nedir sorusuna cevap olarak, evrakların güvenli bir şekilde öğütülmesini sağlayan araçlardır denilebilir. Kredi kartı, sözleşme gibi önemli bilgileri içeren evrakların kötü niyetli kişilerin eline geçmesi halinde, istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Özellikle kimlik bilgilerinin çalınması, sizin bilgilerinizin dolandırıcılık amacıyla kullanılmasına yol açabilir.

Kredi kartı bilgilerinizin çalınması ise banka hesaplarınızdan ya da kredi kartınızdan sizin adınıza işlem yapılmasına neden olur. Bu ve farklı dolandırıcılık olaylarına karşı tedbir olarak, önemli evrakların kullanım ömrünü tamamladığında imha edilmesi gerekir.

Kağıt imha makinesi ne işe yarar diye düşündüğünüz zaman, ürünün esas görevi kağıtlarda yer alan yazıların okunmayacak şekilde parçalara ayrılmasıdır. Fakat, gelişmiş modellerde cd, flash bellek gibi dijital veri araçları da imha edilebilir. Bu sayede; dijital ortamlarda sakladığınız önemli bilgiler, resimler ve diğer dökümanlarda güvenli bir şekilde ortadan kaldırılır.

Kağıt imha makineleri, farklı çalışma prensiplerine sahip olarak üretilir. Bazı makineler, kağıtları şerit şeklinde parçalara ayırır. Bu durumun bazı dezavantajları vardır. Kağıt, düz bir şekilde her ne kadar çok sayıda parçaya ayrılsa da parçalar birleştirildiğinde kolay bir şekilde okunabilir. Bu nedenle, gizli kalması gereken evraklar için çapraz kesim yapan modeller daha uygundur. Fakat; başkaları tarafından okunmasında sorun olmayan evraklar için şerit kesimli modeller kullanılabilir.

Kağıt imha makineleri, aynı anda öğütebileceği kağıt kapasitesine göre de farklılık gösterir. Bazı makineler, aynı anda birkaç adet kağıdı imha edebilirken, bazıları daha yüksek sayıda kağıdı imha etme özelliğine sahiptir. Satın alacağınız ürünü, kullanım sıklığınıza göre belirleyebilirsiniz.

Yaptığınız iş gereği, çok sayıda kağıt imha işlemi gerçekleştiriyorsanız daha yüksek kapasiteli olan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Çok nadiren kağıt imha makinesini kullanacaksanız, düşük kapasiteli ürünler sizin için yeterli olur.

Kredi kartı ve kimlik bilgileri içeren evrakları çöpe atmak ya da kesmek, doğru bir yöntem değildir. Bilgilerin tamamen okunamaz hale getirilmeden atılması sonucunda da istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Kişisel verilerinizin güvenliği açısından, kağıtları yok etmenin en güvenilir yolu, kağıt imha makinesi kullanımıdır. Hem hızlı hem de kalıcı çözümler elde etmek için kaliteli bir markaya ait imha makinesi satın almak, doğru bir karar olacaktır.

Kağıt İmha Makineleri Nasıl Çalışır?

Kağıt imha makinelerinin içerisinde bulunan bıçaklar, evrakları hızlı bir şekilde keser. Ürünlerin içerisinde yer alan bıçakların paslanmaz ve kaliteli yapıda olması, uzun ömürlü kullanım için oldukça önemlidir. Birçok parçaya ayrılan evraklar, makinenin atık haznesinde birikir. Haznenin kapasitesi, modele göre değişkenlik gösterir. Yüksek sayıda kağıt öğüten iş yerleri için atık haznesi kapasitesinin de yüksek olması gerekir. Hazne dolduğu zaman, atıklar boşaltılır.

Öğütme şekline göre üç tip öğütücü vardır:

  • Şerit
  • Çapraz
  • Mikro cut

Bu şeklinde sınıflandırılan imha makinelerine ait modelleri, sayfamızdan inceleyerek uygun fiyatlarla bu ürünlere sahip olabilirsiniz.

Avansas kağıt imha makinesi satın almak isteyenler için sunduğu seçkin marka ve modellerle her ihtiyaca uygun çözümler üretir. Bu makineler, kaymaz tabanları ve kompakt tasarımlarıyla her yerde kolaylıkla kullanılır. Şık bir tasarıma sahip olan modeller ile ofislerinizin dekorasyonuna uyum sağlayan yapıda bir ürüne kavuşursunuz.

Kaliteli ve teknolojik açıdan ileri seviyelere sahip olan yeni model kağıt imha makineleri, ileri seviyede donanımsal özelliklere sahiptir. Otomatik yeniden başlatma özelliği olan makineler, kağıt gözüne kağıdı koyduğunuz andan itibaren çalışmaya başlar. Bu sayede, gereksiz enerji tüketiminin önüne geçer.

Diğer bir özellik ise tıkanma önleyici sistemdir. Bu sistem ile kağıt parçalarının makineyi tıkamaması için özel bir donanım kullanılır. Biyometrik koruma özelliğine sahip modeller ise elinizi yanlışlıkla makinenin bıçaklı bölümüne yaklaştırmanız halinde uyarı verir. Özellikle çocukların bulunduğu ortamda, bu sisteme sahip makineleri tercih etmeniz, olası risklerin önlenmesinde son derece önemlidir.

Kağıt İmha Makinesi Satın Alırken ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hangi marka ve model kağıt imha makinesi satın alacağınıza karar vermeden önce, ihtiyacınızı doğru tespit etmeniz gerekir. Kağıdın yanı sıra hafıza kartı, harici disk, DVD gibi dijital veri araçlarını da imha etmek istiyorsanız, bu özellikleri taşıyan bir model tercih etmelisiniz.

Kullanım esnasında, makineyi kullanmakla görevli personelin gereken özeni ve dikkati göstermesi gerekir. Aksi takdirde iş kazaları meydana gelebilir. Kağıt imha makinelerinde, son derece keskin bıçaklar bulunur. Bu nedenle en ufak bir dikkatsizlik, ciddi yaralanmalara yol açar. Hiçbir nedenle, makinenin içerisine elinizle dokunmamanız gerekir. Kağıdı yerleştirdiğiniz sırada, elinizle makinenin mesafesini doğru ayarlamalısınız. Ayrıca, kullanılmadığı zamanlarda kapalı konumda tutulması da olası kazaların önüne geçer.

Yeni nesil kağıt imha makineleri, daha güvenilir sistemlere sahip olarak üretilir. El ile kağıdı ayırt edebilen; el, bıçağa yaklaştığı anda uyarı veren makineler de mevcuttur. Bu nedenle, en son teknoloji kullanılarak üretilen modelleri satın almak, riskleri en aza indirir.

Hangi Durumlarda Kağıt İmha Makinelerine İhtiyaç Duyulur?

Şirketlerde atık kağıtların saklanması, depolanması ciddi bir sorundur. Yasal olarak saklanmaları gereken süreleri tamamlayan evraklar, yıllar öncesinden kalan belgeler hem çevreye zarar vermeden hem de içerikleri gizli kalacak şekilde imha edilmelidir. Bunun için en sağlıklı yöntem, son teknoloji yöntemlere sahip kağıt imha makineleridir. Bu sayede, gereksiz kağıtların işgal ettiği alanları boşaltarak, daha verimli bir arşivleme yapabilirsiniz.

En Kaliteli Kağıt İmha Makinesi Markaları Hangileridir?

Avansas olarak sizleri; Everest, Mühlen, Sarff ve Dahle markalarının kağıt imha makineleri ile buluşturuyoruz. Ürünlerin modellerine göre sayfa kapasiteleri, güvenlik seviyeleri ve atık kapasiteleri farklıdır. Hepsi birbirinden kaliteli olan ürünler, kolay kullanım olanağına sahiptir.

Everest markalı kağıt imha makineleri, çapraz kesim yapma özellikleri sayesinde en güvenli şekilde imha işlemini gerçekleştirir. Kağıt kapasiteleri, modellere göre 6 veya 10 arasında değişkenlik gösterir. Atık hazneleri ise 11-20 litre arasındadır. Üstün özelliklere sahip Everest ürünleri, yoğun bir şekilde kağıt imhası yapan işyerleri için uygun özelliklere sahiptir.

Mühlen marka makineler, üstün güvenlik teknolojilerine sahip olarak, en yoğun kullanımlarda bile sorunsuz çalışır. Uzun ömürlü bıçakları, en güvenli şekilde imha işlemini gerçekleştirir. Sessiz çalışan Mühlen marka makinelerle, işyerlerinizde hızlı bir şekilde kağıt imha işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Üstün güvenlik donanımı ve kullanıcı dostu özellikleriyle, Avansas bünyesinde size sunduğumuz bir diğer ürün ise Dahle marka kağıt öğütücülerdir. Kaliteli, sağlam yapısıyla ve hızlı çalışmasıyla yüksek performans sunar.

Sarff marka makineler; pratik kullanım özelliklerinin yanı sıra CD, kredi kartı gibi sert parçaları bile kolayca imha edebilmesiyle büyük avantaj sağlar. Modellere göre değişen diğer avantajlarını sayfamızdan inceleyerek sizin için en uygun Sarff kağıt öğütücüye karar verebilirsiniz.

İş yerinizde kullanabileceğiniz kağıt imha makinesinin yanında kağıt kesme makinesi, laminasyon makinesi veya yazıcı gibi diğer yardımcı ürünler hakkında da bilgi almak ve sipariş vermek isterseniz Avansas’ın ilgili sayfalarını ziyaret ederek bilgi alabilir ve anında satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kağıt İmha Makinesi Fiyatları Ne Kadardır?

Kağıt imha makinesi, en ucuz fiyat ve modellerle sayfamızda satışa sunulan bir üründür. Kağıt imha makinesi fiyatları, model ve özelliklere göre değişkenlik gösterir. Öğütebileceği sayfa sayısı yüksek olan makinelerin yanı sıra CD, DVD gibi parçaları öğütebilen makineler daha yüksek fiyatlara sahiptir. Arşiv tipi kağıt imha makinesi fiyatları yüksek kapasitelerine bağlı olarak diğer makinelere göre daha yüksektir.