İğne Uç Kalemler

Toplam 18 sonuç

İğne uçlu pilot kalem çeşitleri, içerisinde bulunan su bazlı mürekkebi kullanarak yazı yazılmasına olanak sağlar. Mürekkebinin opak olması nedeniyle ince uçlu pilot kalemlerle yazılan yazılar çok daha belirgin görünür. İğne uçlu pilot kalem çeşitleri, çizim ve yazı gibi birçok farklı amaçla kullanılmakta. Pilot kalemlerin başta siyah, kırmızı ve mavi olmak üzere birçok farklı rengi bulunmakta. Öte yandan siyah pilot kalemler, birçok iş yerinde ve okulda sıklıkla kullanılmakta.


Öne Çıkan Pilot Kalem Markaları Nelerdir?

Pilot kalem kategorisinde öne çıkan markalar Uniball, BIC, Artline, Noki ve Rotring’tir. Artline markası, 0.5 ve 0.3 mm kalınlığındaki çizim kalemleri ve siyah iğne uçlu pilot kalemleri ile özellikle teknik çizim yapan kişilere hitap eder.


Pilot Kalem Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Pilot kalemler ile yazı yazarken zemine çok az bastırılması yeterlidir. Böylece daha az enerji harcamanızı sağlar.
  • Pilot kalemler, farklı yazı hızlarına daha kolay uyum sağlamanıza yardımcı olur.
  • İğne uçlu pilot kalemler ile yazılar oldukça net ve pürüzsüz bir şekilde yazılabilir. Bu yönleri ile kurşun kalem ve tükenmez kalemlerden ayrılırlar.
  • Pilot kalem fiyatları, kalem çeşitleri arasında uygun olanlardandır ve bu nedenle sıklıkla tercih edilir.

Sizin İçin En İyi İğne Uçlu Pilot Kalem Hangisi?

  • Daha ince yazılar yazmak istiyorsanız, 0.5 mm kalınlıktaki bir uca sahip pilot kalemleri tercih edebilirsiniz. Öte yandan 0.7 mm uca sahip pilot kalemler ile yazı yazmak çok daha kolaydır.
  • Okullarda veya yaratıcı olmanın gerektiği yerlerde kırmızı ve daha farklı renklerdeki pilot kalem çeşitlerini tercih edebilirsiniz.
  • Kaliteli bir pilot kalem almak istiyorsanız; Uniball, Bic ve Rotring gibi markaların özel olarak ürettiği modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Teknik çizim için özellikle tasarlanan ince uçlu pilot kalem modelleri vardır. Eğer böyle bir pilot kaleme ihtiyacınız varsa, Artline markasını deneyebilirsiniz.