Toplam 18 sonuç

İğne Uçlu Pilot Kalem

İğne uçlu pilot kalem çeşitleri, içerisinde bulunan su bazlı mürekkebi kullanarak yazı yazılmasına olanak sağlıyor. Mürekkebinin opak olması nedeniyle ince uçlu pilot kalemlerle yazılan yazılar çok daha belirgin görünüyor. İğne uçlu pilot kalem çeşitleri, çizim ve yazı gibi birçok farklı amaçla kullanılabiliyor. İğne uçlu pilot kalemlerin başta siyah, kırmızı ve mavi olmak üzere birçok farklı rengi bulunuyor. Öte yandan siyah iğne uçlu pilot kalem modelleri, birçok iş yerinde ve okulda sıklıkla kullanılıyor.

 

İğne Uçlu Pilot Kalem Nedir? Nasıl Üretilir?

İğne uçlu kalemlerin varlığı 19. yüzyılın başına kadar uzanır. İğne uçlu pilot kalem için bilinen ilk patent, 30 Ekim 1888 tarihinde John J. Loud tarafından alınmıştır. John J. Loud’un pilot kalemleri icat etmedeki asıl amacı, zor yüzeylerde yazı yazmayı kolaylaştırmaktı. 20. yüzyılda kimya biliminin ve üretim tekniklerinin gelişmesiyle birlikte iğne uçlu pilot kalem üretimi de artış gösterdi ve bununla birlikte iğne uçlu pilot kalem fiyatları da azalmaya başladı. İğne uçlu pilot kalemlerin yoğun olarak satılmaya başlaması, Japon Ohto firması sayesinde oldu. İnce uçlu pilot kalemler, 0.5 ve 0.7 mm kalınlıkları ile tüketicilerin en çok kullandıkları kalemler arasında yer alır.

  

Pilot Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

 • Pilot kalem lekesini çıkarmak için öncelikle pilot kalemin kullandığı mürekkep cinsini öğrenmeniz gerekir. Pilot kalemlerin bir kısmı su bazlı mürekkep kullanırken diğer kısmı petrol bazlı mürekkep kullanır.
 • Özellikle kıyafetler söz konusu olduğunda kıyafetinizin yıkama talimatına bakabilirsiniz. Eğer pilot kalem lekesi bulaşan kıyafetiniz çamaşır makinesinde yıkanabiliyorsa, kıyafetinizi direkt olarak yıkayabilirsiniz.
 • Etil alkol ile pilot kalem lekesini çok kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Etil alkolü lekenin üzerine döktükten sonra bir bez yardımıyla silmeniz yeterlidir. Alkolü uyguladıktan sonra yaklaşık 5-10 dakika beklerseniz, pilot kalem lekesinin tamamen çıktığını görebilirsiniz. Ayrıca ıslak mendiller ile de pilot kalem lekesi kolaylıkla çıkarılabilir.
 • Su bazlı iğne uçlu pilot kalem çeşitleri sayesinde oluşan lekeleri, bir miktar süt ile çıkarabilirsiniz. Tüm kıyafetinizi süte batırmanıza gerek yok, sadece sütü, lekenin olduğu bölgeye dökmeniz ve diş fırçasıyla biraz ovmanız yeterli

.

Pilot Uçlu Kalem Markaları

 • Uniball, pilot uçlu kalem markaları arasında önemli bir yere sahiptir. Özellikle renkli iğne uçlu pilot kalem modelleri markanın en çok sattığı ürün grupları arasındadır. Marka tarafından üretilen iğne uçlu pilot kalemler, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir.
 • Pilot uçlu kalem deyince akla gelen ilk markalardan biri de dünyaca ünlü kırtasiye markası BIC’tır. Uygun iğne uçlu pilot kalem fiyatları ile dikkatleri üzerine çeken markada siyah, kırmızı ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunur. Öte yandan markanın en çok dikkat çeken ürünü ise siyah iğne uçlu pilot kalem olarak bilinir.
 • İğne uçlu pilot kalem fiyatı bakımından kullanıcılara önemli kolaylıklar sağlayan bir diğer marka da Artline’dır. Artline markası, 0.5 ve 0.3 mm kalınlığındaki çizim kalemleri ve siyah iğne uçlu pilot kalem ile özellikle teknik çizim yapan kişilere hitap eder.
 • Ülkemizde uçlu kalem modelleri ve uygun kalem fiyatları ile sıklıkla adını duyduğumuz Rotring, ürettiği pilot kalem modelleri ile de kullanıcıların ilgi odağıdır. Üstelik markanın iğne uçlu pilot kalem fiyatı da oldukça uygun bir fiyat aralığında yer alır.

 

İğne Uçlu Pilot Kalem Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • İğne uçlu pilot kalemler ile yazı yazarken zemine çok az bastırılması yeterlidir. Bu durum daha az enerji harcamanıza ve daha konforlu yazı yazma deneyimi tecrübe etmenize olanak tanır.
 • İğne uçlu pilot kalem modelleri, farklı yazı hızlarına daha kolay uyum sağlamanıza yardımcı olur. Özellikle su bazlı mürekkeplerde bu özellik daha net bir şekilde görülür.
 • Pilot kalemlerin çoğunda su bazlı mürekkepler kullanılır. Bu yüzden iğne uçlu pilot kalemlerin renk seçeneği daha fazladır. Renkli iğne uçlu pilot kalem özellikle öğrenciler ve grafik tasarımcılar tarafından tercih edilir.
 • İğne uçlu pilot kalemler ile yazılar oldukça net ve pürüzsüz bir şekilde yazılabilir. Bu yönleri ile kurşun kalem çeşitleri ve tükenmez kalemlerden ayrılırlar.
 • İğne uçlu pilot kalem fiyatı uygun kalemler arasındadır ve bu nedenle sıklıkla tercih edilir.

 

Sizin İçin En İyi İğne Uçlu Pilot Kalem Hangisi?

 • Ofis ortamında çalışıyorsanız, mavi veya kırmızı renkli iğne uçlu pilot kalemler sizin için uygun olabilir.
 • Daha ince yazılar yazmak istiyorsanız, 0.5 mm kalınlıktaki bir uca sahip pilot kalemleri tercih edebilirsiniz. Öte yandan 0.7 mm uca sahip pilot kalemler ile yazı yazmak çok daha kolaydır.
 • Okullarda ve yaratıcı olmanın gerektiği yerlerde kırmızı ve daha farklı renklerdeki pilot kalem çeşitlerini tercih edebilirsiniz.
 • Kaliteli bir pilot kalem almak istiyorsanız; Uniball, Bic ve Rotring gibi markaların özel olarak ürettiği markaları tercih edebilirsiniz.
 • Teknik çizim için özellikle tasarlanan ince uçlu pilot kalem modelleri vardır. Eğer böyle bir pilot kaleme ihtiyacınız varsa, Artline markasını deneyebilirsiniz.

 

Avantajlı İğne Uçlu Pilot Kalem Çeşitleri İçin Doğru Adres: Avansas

Avansas markalı kırtasiye ürünlerini ve diğer ofis ihtiyaçlarınızı, oldukça uygun fiyatlarla karşılayabilirsiniz. Üstelik marka, ücretsiz kargo seçeneği ile tüketicilerin en sık tercih ettiği markalar arasında yer alıyor. Hızlı teslimat ve kolay iade - değişim gibi özellikleri ile kullanıcılara güven veren Avansas, avantajlı ödeme seçenekleri ile de tüketicilere önemli bir kolaylık sağlıyor.