Toplam 14 sonuç
Stokta Yok

İğne Uçlu Kalemler

İğne uçlu kalemler, yazmayı ve çizimlerde detayı kolaylaştırmak amacıyla özel olarak tasarlanmışlardır. Türkiye’de bir dönem yaygın kullanılan Pilot marka iğne uçlu kalemler nedeniyle adı günümüzde pilot kalem olarak anılan iğne uçlu kalem modelleri Avansas.com aracılığıyla kolayca ve rahatlıkla temin edilebilirler.

Kullanım Alanları

Eski tip mürekkebe batırılarak yazılan dolma kalemlerin yerine geçmesi için kullanıma sunulan bu kalemler, günümüzde birçok ofiste resmi belgeleri imzalamak ve not almak gibi işlerde kullanılır.

Uni-ball, Faber Castell, Pilot gibi markaların yanı sıra Avansas’ın da ürettiği iğne uçlu kalemler, günlük ofis ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilecek şekilde özel olarak tasarlanırlar. Uç yapısı aynı kalsa da iğne uçlu kalem çeşitleri, uç genişliğine göre farklılıklar gösterir. Kullanım sırasında rahatlık sağlaması amacıyla yapılan birkaç küçük değişiklik dışında tasarımlar genelde birbirlerine yakındırlar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun süreli kullanımlardan sonra fark edilse de bir kalemde en dikkat edilen özellik kalemin kullanım konforudur. Kalemin şekli ve tasarımı, tutuş kalitesi konusunda önemli bir etmendir. Uzun süreli kullanımlarda yormaması ve parmaklarda nasıra yol açmaması için “grip” denilen tutuşu kolaylaştıran sünger padlerine sahip kalemler tercih edilebilir.

İğne uçlu kalemlerin kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan bir diğeri ise uç kalitesidir. Mürekkebi kağıda uygulayacak olan ucun bıraktığı mürekkep doğru miktarda olursa temiz kağıtta ekstra mürekkep lekelerine neden olmadan net ve kalıcı notlar alınabilir.

İğne uçlu kalem fiyatları diğer tip kalemlere göre oldukça uygundur. Piyasadaki tek başına satılan birçok ürün tek başına satılsa da yoğun ofis kullanımları için çoklu paketler halinde de satılırlar. Çoklu paketler halinde satılan kalemler birçok kalem çeşidinden daha bütçe dostudur. Kullan-at olarak da kullanılabilen bu kalemler kaybolsalar dahi ucuz maliyetleri nedeniyle yerine yenisi hemen konulabilir.

İğne uçlu kalem modellerine ve bu kategoriden ulaşabilirsiniz. Hemen sipariş verin kargo bedava ve 1 iş gününde teslimat avantajıyla kapınıza gelsin. Ofis ve kırtasiye marketiniz Avansas.com’dan online ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.