Marker Kalem

Toplam 29 sonuç

Marker kalemler karton yüzeylerle birlikte cam, plastik gibi mürekkebin tutunması zor olan yüzeylerde de oldukça etkililerdir. Böylece yazdığınız yazı defalarca suya maruz kalsa da uyguladığınız zemin üzerinde kalıcı olarak işlenir.


Marker Kalemlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Standart kalemler ile sadece kağıt, karton gibi yüzeylere çizim yapılabiliyor. Marker (Markör) kalemler ise cam, plastik, porselen, seramik, metal, ahşap gibi yüzeylerde yazı ve çizim yapabilen özel mürekkepli kalemlerdir. Tüm bu zorlu yüzeyler marker kalemlerin kullanım alanlarıdır.

Marker Kalem Kullanmanın Avantajları Neler?

Marker kalemler normal standart kalemlerin çizim yapamayacağı yüzeyler için geliştirilmiş özel çizim araçlarıdır. Hemen hemen birçok zorlu yüzeye çizim yapabilme avantajının yanı sıra marker kalemin türüne göre kalıcı veya silinebilen çizimler yapabilmeyi sağlar. Uç özelliklerine göre detaylı, incelikli ve istenilen renkte çizim olanağı sunar. Ayrıca yaptığınız çizimin daha belirgin ve çarpıcı görünmesine yardımcı olur.

Marker Kalem Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uçlarına göre kategorilere ayrılan marker kalemler, kesik uçlu ve yuvarlak uçlu olmak üzere ikiye ayrılır. Kesik uçlu olanlar ile hem kalın hem ince yazılar yazabilirken yuvarlak uçlular ile standart kalınlıkta yazılar yazabilirsiniz. Standart kalem kalınlığı 1,5 mm ile 3 mm arasında değişkenlik göstermektedir. Alacağınız kalemin kalın veya ince yazmasını istiyorsanız bu özellikleri göz önünde bulundurarak bir tercih yapabilirsiniz.

Marker kalemler arasında aynı zamanda flipchart kalemleri de bulunur. Flipchart kalemleri ince dokulu flipchart kağıtlara yazmaya elverişli, arka sayfaya kolaylıkla geçmeyen bir tür mürekkep yapısına sahiplerdir. Bu kalemler sayesinde yazdığınız her sözcük okunabilir, çizdiğiniz her tablo anlaşılabilir olur.