Toplam 39 sonuç

Versatil Uçlu Kalem

Versatil uçlu kalem, yazı yazma amacıyla kullanılan ve ucunun sivriltilmesine ihtiyaç duyulmayan özel bir kalem çeşididir. Versatil uçlu kalem çeşitleri, yazı yazmanın yanı sıra sanatsal işler için de sıklıkla kullanılır. Uçlu kalem modelleri, özellikle öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Uçlu kalemler, ilk olarak 18. yüzyılda kullanılmaya başlandı; fakat bilinen ilk patentler, 19. ve 20. yüzyıllarda alındı.

 

Versatil Uçlu Kalem Nedir, Nasıl Üretilir?

Bilinen ilk uçlu kalem, 1565 yılında Conrad Gesner tarafından icat edildi; fakat bu uçlu kalemlerin ucunun manuel olarak sivriltilmesi gerekiyordu. Günümüzde kullandığımız versatil uçlu kalem ise 1822 yılında Sampson Mordan ve John Issac Hawkins tarafından bulundu. 1822 ve 1874 yılları arasında uçlu kalemleri düzeltmek için 160’tan fazla patent alınmıştır. 1938 yılına gelindiğinde 0.9 mm uca sahip uçlu kalemler ve daha sonraları ise 0.3, 0.5 ve 0.7 mm uzunluğa sahip uçlu kalemler üretilmeye başlandı. Uçlu kalemlerin en çok kullanıldığı ülkelerden biri olan Japonya’da yıllık 156 milyon adet uçlu kalem satılıyor. Statista.com’un verilerine göre satılan uçlu kalem sayısı, son 5 yılda yaklaşık 10 milyon adet artış gösterdi.

 

Versatil Kalem Nedir? 

 • Versatil uçlu kalem çeşitleri; güvenilir, kolayca silinebilir, kolayca doldurulabilir ve uzun süre kullanıma uygun kalem çeşitlerinden olduğu için sıklıkla tercih edilir.
 • Görsel sanatlarla ilgilenen çoğu kişi, mürekkepli kalemler kullanmadan önce ilk hazırlık işlemlerini versatil kalemler ile yapar.
 • Versatil uçlu kalemlerin içinde grafitten yapılan bir uç bulunur. Kurşun kalemlerin aksine uçlu kalemler içinde bulunan grafit, dış katmana yapışık değildir.
 • Uçlu kalemlerde iki farklı mekanizma bulunur: Birinci mekanizmada uçlar öne doğru itilirken, ikinci mekanizmada ise uçlar yerinde tutulur.
 • Uçlu kalemler ile birçok kalınlıkta uç kullanılabilir. 0.5 ve 0.7 uçlu kalem, en çok tercih edilen uçlu kalem çeşitleridir. 
 • Versatil uçlu kalem çeşitleri ile renkli uçları da kullanmak mümkündür; fakat söz konusu renkli uçları piyasada bulmak, epey güçtür.

 

Uçlu Kalem Markaları

 • Uçlu kalem deyince ülkemizde ilk akla gelen markalardan biri, Rotring’tir. Rotring’te 0.7 ve 0.5 uçlu kalem çeşitleri başta olmak üzere birçok farklı kalınlıkta uçlu kalem modeli bulunur. Yılların tecrübesine sahip markayı güvenle tercih edebilirsiniz.
 • Dünyaca ünlü Faber-Castell, diğer kırtasiye ürünlerinin yanı sıra 0.5 ve 0.7 uçlu kalem modelleri ile de bilinir. Faber-Castell’in 100 yılı aşkın tecrübesi ve uygun versatil uçlu kalem fiyatları sayesinde kaliteyi en cazip fiyatlara bulabilirsiniz.
 • Avansas markalı ürünler, her daim dikkat çekmeyi başarır. Avansas tarafından satışa sunulan 0.5 uçlu kalem ile siz de bambaşka bir yazı yazma deneyimine kavuşabilirsiniz. Üstelik Avansas, gayet uygun versatil uçlu kalem fiyatları ile kullanıcıları cezbeder.
 • Bütçe dostu ve teknik çizimler için uygun bir versatil uçlu kalem arıyorsanız, Bigpoint markasını da gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Üstelik markanın versatil uçlu kalem fiyatı da oldukça uygundur. 

 

Versatil Uçlu Kalem Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 

 • Uçlu kalem çeşitlerini kullanırken hiçbir şekilde uç sivriltme işlemi yapmaya gerek duymazsınız. Bu durum, vakitten tasarruf etmenizi de sağlar.
 • Uçlu kalemler ile yazılan yazılar; daha ince, daha temiz ve daha belirgin bir şekilde gözükür. İşte bu nedenle birçok kişi, kurşun kalem yerine uçlu kalemleri tercih eder.
 • Özellikle 0.5 ve 0.7 uçlu kalem modellerinde dengeleme teknolojisi kullanılır. Bu teknoloji, daha rahat yazı yazmanıza olanak tanır.
 • Uçlu kalem modellerine rahatlıkla uç takabilirsiniz. Bu özellikleri ile sürekli kullanımda önemli kolaylıklar sağlarlar.
 • Uçlu kalemler, tamamıyla sentetiktir. Uçlu kalemler, sürekli kullanım için uygundur ve çevre dostudur.
 • Çoğu uçlu kalemin arka tarafında bir adet silgi yer alır. Böylelikle uçlu kalemlerle yazılan yazılar, kolaylıkla silinebilir.
 • Söz konusu uçlu kalem ucu olduğunda birçok farklı uzunlukta ve renkte uçlar bulabilirsiniz.

 

Sizin İçin En İyi Versatil Uçlu Kalem Hangisi?

 • Her şeyden önce uçlu kalemlerin kullanımının rahat olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Kalemin tutma yerini iyice hissetmeli ve bu tutma yerinin rahatlığından emin olunmalıdır. Ayrıca uçlu kalemin iyi bir malzemeden yapıldığına da emin olmalısınız.
 • Kullanılan uç tipi ve kalınlığı, uçlu kalem seçiminde bir diğer önemli faktör olarak bilinir. Uçlu kalem satın alırken uçlu kalemin kullandığı ucun yaygın olarak satıldığından emin olmalısınız.
 • Uçlu kalemlerin uçları defalarca yeniden doldurulabilir. Bu nedenle ucu takmakta zorlanmayacağınız bir uçlu kalem modelini tercih etmelisiniz.
 • Tüm bunların yanı sıra satın alacağınız uçlu kalemin her türlü kâğıt yüzeyde yazıp yazamayacağına da dikkat etmelisiniz.
 • Öte yandan genel kullanım için 0.5 ve 0.7 mm uca sahip uçlu kalemler yeterli olurken, teknik çizim ve daha farklı işler için daha kalın ya da daha ince modelleri seçmelisiniz.

 

Avantajlı Versatil Uçlu Kalem Fiyatları İçin En Doğru Adres: Avansas

Avansas tarafından satışa sunulan kırtasiye ürünleri arasında yer alan Versatil uçlu kalem fiyatı bakımından diğer kalem çeşitlerine göre daha uygundur. Öte yandan Avansas tarafından satılan diğer kırtasiye ürünleri ve dolma kalem fiyatları da birçok kişinin bütçesine hitap eder. Tüm bunların yanı sıra markanın kullanıcılarına sunduğu kolay sipariş aşamaları, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat gibi özellikler, kullanıcıların ilgisini çeker. Üstelik Avansas, kolay iade ve değişim seçenekleri ile de güven verir. Ayrıca marka, avantajlı ödeme seçenekleri ile de dikkat çeker.