Projeksiyon Cihazı

Toplam 6 sonuç
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Projeksiyon cihazı oldukça tercih edilen teknolojik ürünler arasında yer alır. Ev ve okullar başta olmak üzere birçok farklı alanda farklı amaçlar için kullanılan cihazlar, görüntülerin büyük alanlara yansıtılması için kullanılır. Görüntünün büyük alanlara yansıtılmasındaki amaç ,genel olarak görüntülerin kalabalık ortamlarda rahat görülebilmesidir. Bunun yanında televizyon ekranının küçük kaldığı ortamlarda film ve dizi izlemek içinde tercih edilen bu cihazlar, maç izlemek için de kullanılır.

Projeksiyon cihazıtemel olarak bilgisayar görüntülerinin istenilen alanlara yansıtılması için kullanılır. Birçok farklı modeli bulunan cihazlar, birbirinden farklı görüntü özelliklerine sahiptir. Görüntü özellikleri modeline göre değişen cihazları satın alırken, dikkat edilmesi gereken en önemli özellik, görüntü kalitesidir. Projeksiyon cihazı alırken, kullanım amacına ve mekâna uygun olarak, en yüksek verimi sağlayacak görüntü çözünürlüğüne sahip cihaz tercih edilmelidir. Cihazın çözünürlüğü ne kadar yüksekse, içerdiği görüntüde yer alan detaylar, o kadar belirgin ve net görünür. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken diğer hususlar şunlardır: Lamba ömrü, lümen değeri, görüntü aktarıcısı, kontrast değeri.

Projeksiyon cihazı kullanılacağı mekâna göre seçilmelidir. Çünkü mekânın ışık miktarı oldukça önemlidir. Karanlık yerlerde daha çok kullanılacak projeksiyon cihazının kontrast değeri büyük bir önem sahiptir. Aydınlık alanlarda daha çok kullanılacaksa, parlaklık özelliğine dikkat edilmelidir. Bunun yanında cihazın kullanılacağı mekânın büyüklüğü oldukça kritik öneme sahiptir. Çünkü alanın büyüklüğü satın alınması gereken cihazın lümen değerini ortaya çıkarır. 1500-2000 lümen değerine sahip cihazların küçük mekanlarda, 2500 üstü değere sahip cihazların orta büyüklükte mekanlarda ve 4000 lümen ve üzeri değere sahip cihazların daha büyük mekanlarda kullanımı uygundur. Son olarak cihazın lambasının uzun ömürlü olması, projeksiyon aksesuarları maliyetlerini azaltır. Cihazın kablolu ya da kablosuz olması da taşınabilme özelliği açısından oldukça önemlidir.

Projeksiyon Cihazı Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber, pek çok teknolojik ürün ortaya çıkmıştır. Televizyon ekranları özellikle kalabalık ortamlarda pek verim sunmaz. Bilgisayar ekranları ise zaten televizyon ekranlarından daha küçüktür. Bu sorunu çözen teknolojik ürün projeksiyon cihazıdır. Peki projeksiyon cihazı nedir? Projeksiyon cihazı, bilgisayardan aldığı görüntüleri bir duvar ya da perdeye yansıtan araçlardır. Özellikle kalabalık ortamlarda film ya da maç izleme gibi organizasyonlar için oldukça tercih edilen projeksiyonlar, kullanıldıkları alanlara bağlı olarak farklı özelliklerle donatılır. Birçok farklı alanda kullanılan projeksiyon cihazı ürünleri, değişik modellerde kullanıma sunulur.

Genel anlamda projeksiyon cihazları; LED, LCD ve DLP olacak şekilde 3 kategori etrafında şekillenir. Görüntü yaratma ve görüntüyü yansıtma şekilleri ile birbirinden ayrılan modellerden LCD ve DLP modelleri daha çok ön plana çıkar. DLP projeksiyon cihazı, donanımında yer alan binlerce küçük aynanın, aktarılması istenen görüntüdeki bir piksele denk gelmesi prensibi ile çalışır. Yani ayna sayısı cihazın çözünürlüğünü belirler. Bu cihazlar genel olarak okul, toplantı odaları, ofisler vb. mekanlarda kullanılır.

LCD cihazları donanımında LCD bir panel yer alır. Bu panel içinde kırmızı, mavi ve yeşil renklere sahip 3 adet cam bulunur. Görüntü aktarımı sırasında bu camlardan geçen ışık, cihaz içinde yer alan prizmada kırılarak istenilen yere yansıtılır. LCD özelliğe sahip cihazlar, ev sineması oluşturulmasında ve çeşitli sunumların yapılması gibi küçük çaplı görüntü yansıtma durumlarında, daha kaliteli sonuçlar verir.

LED özelliğe sahip projeksiyon cihazlarının görüntü kaynağı, cihaz içinde yer alan LED ışıklardır. Bu cihazlar oldukça hafiftir. Lamba ömürleri oldukça uzun olan bu ürünler, genel olarak uzun lamba ömrü gerektiren yerlerde kullanılır. Playstation kafeler ve restoranlar, bu duruma örnek olarak gösterilebilir.

Tüm bu temel görüntü donanımı özellikleri dışında çözünürlük, kontrast, parlaklık, bluetooth, USB ve HDMI bağlantısı gibi donanımsal özellikler, projeksiyon cihazı ürünlerini birbirinden farklılaştırır..

Projeksiyon Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

Projeksiyon cihazından istenilen verimin alınabilmesi için cihazın kullanılacağı alanın doğru belirlenmesi oldukça önemlidir Farklı kullanım alanlarına ve amaçlarına uygun projeksiyon cihazı çeşitleri bulunur. Bu cihaz çeşitleri, temel olarak şunlardır: Mini projeksiyon cihazı, taşınabilir projeksiyon cihazı ve ev tipi projeksiyon cihazı.

Mini Projeksiyon Cihazı

Mini projeksiyon cihazı ya da küçük projeksiyon cihazı, ufak ve dar alanlarda kullanım için üretilir. Oldukça hafif ve küçük boyutlu olan bu cihazlar, yüksek fonksiyonelliğe sahiptir. Cihazların taşınması kolaydır. Kullanımı oldukça kolay olan cihazlar, harici depolama cihazlarını destekler. Video, ses ve metin dosyalarınızı rahatlıkla oynatabilir. Yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz cihazlar, istediğiniz her an ve her yerde görüntülerinizi yansıtmanızı sağlar.

Taşınabilir Projeksiyon Cihazı

Taşınabilir projeksiyon cihazı oldukça kullanışlı ve fonksiyoneldir. Çok yönlüdür. Her yüzeye rahatlıkla yansıtma yapabilir. Oldukça hafif olan ürünler aynı zamanda kompakttır. Rahatlıkla yer kaplamadan saklanabilir. Farklı cihazlardan bağlanarak görüntü yansıtabilmenize olanak tanır.

Ev Tipi Projeksiyon Cihazı

Ev tipi projeksiyon cihazı, ev sineması yaratmak için oldukça idealdir. Yüksek görüntü kalitesine sahip ürünler, uzun ömürlü bir kullanım süresi sunar. Ev projeksiyon cihazları; HDMI, USB girişlerine ve VGA çıkışlarına sahiptir. Taşınabilir özelliği sayesinde bu cihazları, evinizin her köşesine rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Ev tipi projeksiyon cihazları, evinizde istediğiniz her yeri sinema salonuna dönüştürür.

Avansas’ta Satılan Projeksiyon Cihazlarının Çözünürlüğü Yüksek Midir? Lamba Ömrü Uzun mudur?

Avansas, yüksek verim sağlayan projeksiyon cihazlarını uygun fiyatlarla sizlerle buluşturur. Avansas bünyesinde sunduğumuz projeksiyon cihazlarının çözünürlüğü oldukça yüksektir. Çözünürlük oranları, cihazların markalarına ve modellerine göre değişkenlik gösterir. Bunun yanında Avansas bünyesinde sunulan cihazlar; LG, Acer, Epson ve Viewsonic gibi dünyaca ünlü ve kendini kanıtlamış teknoloji devleri olduğundan, ürünlerin çözünürlüğü ile ilgili olarak hiçbir problem yaşanmaz.

Avansas’ta satılan projeksiyon cihazlarının lamba ömrü oldukça uzundur. Lambalarının dayanıklı yapısı ile dikkat çeken ürünler, aktardığınız görüntüleri istediğiniz zemine en net biçimde yansıtır. Yüksek kalitede lambalara sahip ürünleri, gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Uzun süreli kullanımlar için uygun olan ve çabuk ısınmayan cihazlar, lambaları ile ilgili bir sorun yaşatmaz.

Avansas’ta Satılan Projeksiyon Cihazları Kaliteli ve Uzun Ömürlü müdür?

Avansas, dünyaca ünlü markaların en kaliteli projeksiyon cihazı çeşitlerini uygun fiyatlarla sizlere sunar. Avansas tarafından satılan projeksiyon cihazı çeşitleri yüksek kaliteye sahiptir. Kaliteleri ile fark yaratan ürünler çabuk bozulmaz. Uzun ömürlü kullanım süresi sunan cihazlar, uzun yıllar sorun çıkarmadan görüntülerinizi yansıtabilmenize olanak tanır. Avansas, bünyesinde en iyi projeksiyon cihazı ürünlerini barındırır. Bu ürünler, yüksek renk dengesine sahiptir. Aktardığınız görüntüleri en canlı renklerle yansıtır. Projeksiyon cihazlarında genel olarak yaşanan problemler, Avansas tarafından satılan cihazlarda yaşanmaz.

Avansas güvencesi ile satılan cihazlar, görüntüleri aktarırken donma sorunu yaşamaz. Görüntüyü düzgün şekilde aktarır. Yüksek performans sunan projeksiyon cihazı modelleri, açılıp kapanma durumlarda sorun çıkarmaz. Cihazlar geç açılıp kapanmaz ve etkin bir performans sunar. Çabuk ısınma sorunu da yaşamayan cihazlar, uzun süreli kullanım için uygundur. Film gecelerinizde ya da uzun süren görüntü aktarımlarınızda ısınıp kapanmaz. Cihazları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sunduğu projeksiyon cihazı fiyatları ve ürün kalitesi ile dikkat çeken Avansas, kaliteli ürünlere uygun fiyatlarla ulaşmanızı sağlayan en büyük yardımcınızdır.