Temizlik Mopları ve Yedekleri

Toplam 53 sonuç

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Temizlik Mopları ve Yedekleri

Mop Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?


Mop, genellikle evlerde veya ofislerde temizlik amacıyla kullanılan süngerli paspastır. Islak yerlerin suyunu almak için ya da ev temizliğinde yerleri paspaslamak için kullanılan temizlik malzemeleri olarak bilinir. Kolay idare edilebilen bir sopanın ucuna takılan sünger ve kovadan oluşan bir settir. Suya batırıldıktan sonra sıkma aparatının bulunduğu mop kovasında sıkma işlemi yapılarak temizlik sağlanabilir. Moplar, genelde emiciliği yüksek süngerlere sahiptir. Hareketli mekanizmaları çok sağlam olup, oldukça dayanıklıdır.

Mop alırken dikkat edilmesi gerekenler, seçilen ürünlerin size özel olması gerekir. Çünkü bu ürünü siz kullanacağınız için kolay ve kullanışlı olması şarttır. Satın aldığınız mop’un kullandığınız yüzeylere zarar vermemesi ve çizmemesi büyük önem taşır. Bundan dolayı yumuşak bez veya fırçalar tercih edilebilir.

Mop Çeşitleri ve Mop Modelleri Nelerdir?


Kaliteli yapısıyla temizlik ürünlerinin başında gelen mop farklı çeşit ve modellere sahiptir. Islak, nemli, kendinden sıkmalı özellikleriyle yer silme mopu temizliğin en önemli parçasıdır. Cırtlı ya da kendinden mandalları olan aparata mop bezleri kıstırılabiliyor. Mop paspas çeşitleri ve kullanım alanları şöyledir:

Nemli Mop


Tüm alanlarda kullanılabilen bir mop çeşididir. Mopu ayağınızla üstündeki tuşa basarak değiştirebilirsiniz. Pamuklu saçaklara sahip olan bu mop çeşidi kirli yüzeylerin temizliğinde kullanılır. Zeminde oluşan kirleri, yağları hafif bir uygulama ile nemli yapısıyla içerisine alır.

Islak Mop


Bu mop çeşidi en çok tercih edilen temizlik ekipmanıdır. Temizlik sektöründe hemen hemen en çok kullanılan çeşididir. Küçük zeminler ve kısa sürede pratik temizlik için kullanılır. Islak mop üç parçadan oluşur. Paspas tutma sapı, paspas tutucu aparat ve paspas ipidir.

Orlon Mop


Akrilik yapısı sayesinde elektrolastik özelliğe sahip bir malzemeden üretilmiştir. Açık saçak uçlarıyla, iyi toz alan yapısıyla otellerde, evlerde ve iş yerlerinde kullanılan mop türüdür. 40, 50, 60 ve 80 cm boylarında üretilmektedir. Silkeleme ve vakumlama tekniği ile temizliği sağlanabilir.

Mikrofiber Mop


Mikrofiber, insan saçından daha ince bir malzemedir. Kumaşının tamamı üçgen elyaftan oluşmaktadır. Bundan dolayı çok iyi toz alır ve zeminde ki en ufak parçaları bile toplayabilir. Bu başlıkların temizliği için yıkamanız yeterli olacaktır. Sadece suyla ya da sabunla yıkayabilirsiniz.

Vidalı Islak Mop


Vidalı sap aparatı ile kullanılan mop türüdür. Zeminlerin temizlik uygulamaları için geliştirilmiş bir temizlik mopudur.

Çift Kovalı Mop


Büyük işyerlerinde (okul, hastane vb.) genellikle kullanılan çift kovalı temizlik setidir. Tablet ve Spin Mopa benzeyen bu sette iki büyük kova bulunmaktadır. Arabalı bir yapıya sahiptir. Hareket ettirmesi kolaydır. Temizlik işlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde yapmanızı sağlar.

Mop modelleri birbirleriyle görüntü açısından benzerlik gösteren temizlik aparatlarıdır. Bazıları yuvarlak bir görünüme sahipken bazıları ise dikdörtgen şeklindedir.

En Popüler Mop Markaları ve Temizlik Seti Markaları Hangileridir?


Farklı çeşit ve modellere ayrılsalar da genel olarak temizlik moplarının görevleri aynıdır. Hepsinin amacı yüzeyleri leke bırakmadan silmektir. Önceden yuvarlak paspaslı olan moplar tercih edilirdi. Son dönemlerde ise dikdörtgen olan moplar kullanılmaya başlandı. En popüler mop markaları ve temizlik setleri sıralaması şöyledir:

Silva Mop


Teleskopik sopası ile içerisinde ıslak mop ve cam bezi mopla cırt bantlar yardımıyla kolayca tutturulur. Döner başlıklı gövde yardımı ile zemin güç sarf edilmeden temizlenir.

Tablet Mop


Son dönemlerde en çok tercih edilen markalardan biridir. Kovası iki bölümden oluşmaktadır. Kovasında bir bölüm temiz su için diğeri kirli su için bölünmüştür. Toplam 10 litredir. Duvar, fayans, parke temizliğinde rahatça kullanılabilir. Mopu makinede 30 derece ısı ile yıkanabilir. Farklı renk seçenekleri mevcuttur.

Spin Mop


Görüntü olarak tablet mopun aynısıdır. Aynı özelliklere sahiptir. Model olarak en çok tercih edilenler arasındadır. Farklı renk seçenekleri mevcuttur. Kullanım açısından diğer mop modellerine göre daha dar ve köşeli alanların temizliğinde kullanılabilir.

Vileda Mop


Vileda kendi içinde oluşturduğu temizlik markasıyla birçok temizlik ürünlerini içinde barındırmaktadır. Oluşturduğu etki o kadar büyüktür ki mopların hemen hemen tamamına halk dilinde “vileda” denmektedir. Vileda yapı itibariyle Tablet ve Spin moptan farklıdır. Haznesi bir bölmeden oluşur. Kovası oval, mopu ise yuvarlak bir görünüme sahiptir. Mopu saçaklıdır. Kovasının içerisinde pedallı sıkma haznesi vardır. Ahşap ve seramik yüzeylerde kullanıma sahiptir.

Scotch Bride Mop


Bu paspas türü bir temizlik markasının ürünüdür. Görünümü Vileda’ya benzer bir yapıdadır. Kovalı ve kovasız modellere sahiptir.

Temizlik Seti Almanın Faydaları Nelerdir?


Konu temizlik olunca evde ki en büyük yardımcımız mop temizlik setleri oluyor. İyi bir temizlik için tercih edilen bu setler hemen hemen her evin vazgeçilmezidir. Gerek yer temizliği gerekse duvar temizliğinde bu setler rahatlıkla kullanılabilir. Temizlik setleri büyük ölçüde işimizi kolaylaştıran araçlardandır. Farklı özelliklere sahip mop setleri uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Ayrıca yüzeyde leke bırakmaması ve emiciliğinin yüksek olması nedeniyle temizlikte büyük kolaylıklar sağlar. Evde, işyerlerinde büyük kolaylık sağlayan bu setler aslında her evin ihtiyacıdır. Vileda turbo pedallı temizlik seti ev temizliği için uygundur. Bu set ofislerde en çok kullanılan üründür. Ayrıca teleskopik sapı sayesinde boyunuza göre ayarlanabilir özelliği mevcuttur. Vileda temizlik seti ve Parex temizlik seti de birbirine görünüş ve özellik olarak çok benzerdir. Evde ve işyerinde kullanılabilir. Ergonomik ve kaliteli yapısıyla döner başlığı sayesinde dar yerleri kolayca temizleyebilir. Tablet mop temizlik seti ve kovalı mop tabletler de birbirine benzerler. Yapıları aynıdır. Teleskopik sapları vardır. Bu ürünlerin ortak özelliği zemin temizliğinde her yerde kullanılabilmesidir. Farklı yapılarda olsalar da aynı işlevi görmektedirler.

Temizlik Seti İçerisinde Neler Olur?


Her evde bulunması gereken setler arasında olan bu temizlik setleri belirli temel parçalardan oluşur. Temizlik setlerinin içerisinde genellikle temizlik kovası, saçaklı ya da düz üç seçeneği ile mop bulunur. Genellikle kutu içeriği bu iki parçadan oluşur. Fakat daha kapsamlı temizlik setleri de mevcuttur. Bu setlerin içerisinde kova ve mop haricinde sünger, Mikrofiber bez, cam bezi, küçük, büyük boy fırçalar ve duvar mopu da bulunur. Küçük boy fırçalar, sert yüzeyler ve zorlu kirler içindir. Büyük boy fırçalar genellikle balkon temizliği içindir.

Temizlik setleri ev, işyeri, hastane, ofis gibi yerlerde kullanıma çok uygundur. Evlerin de kendine göre bölümleri olduğu için temizlik setleri her alanda farklı kullanımlara sahiptir. Mutfak ve banyo bu alanlara en iyi örnektir. Mutfak temizlik malzemeleri içerisinde viledalar, spreyler, mikrofiber bezler yer alır. Banyo temizlik malzemeleri içeriği de mutfaktan farklı değildir. Kullanılan bezler ve spreyler değişkenlik gösterebilir.

Temizlik setlerinin içinde mop ve kovasından başka eldiven, sünger, yüzey temizleyici, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, temizlik bezleri, sıvı el sabunu, tuvalet kağıdı, kağıt havlu gibi ürünler bulunur.

Mop Fiyatları Ne Kadar?


Kovalı ve kovasız kullanımlar için çok fazla ürünlere sahiptir. İhtiyacınıza göre ister kovalı içi hazneli, isterseniz sadece başlık sapı ve moptan oluşan ürünleri alabilirsiniz. Evlerin, işyerlerinin temizliğinde kullanılan bu temizlik ürünlerinin fiyatları marka ve modellerine göre değişiklik göstermektedir.