Masaüstü Bilgisayar

Toplam 4 sonuç

Avansas’ta Satılan Masaüstü Bilgisayar Markaları Nelerdir?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle beraber bilgisayarlar hayatımıza girdi. Bilgisayarlarında birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Masaüstü bilgisayarlar da bunlardan biridir. En iyi masaüstü bilgisayar markaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Casper masaüstü bilgisayar
 • Hp masaüstü bilgisayar
 • Asus masaüstü bilgisayar
 • Msi masaüstü bilgisayar
 • Lenovo masaüstü bilgisayar

Avansas’ta satılan masaüstü bilgisayar markaları ise aşağıdaki gibidir:

 • Asus
 • Casper

Masaüstü bilgisayar fiyatları, performans ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu tarz bilgisayarlar daha çok oyun oynayanların tercih ettiği bilgisayarlardır. Masaüstü oyun bilgisayarı, oyun tutkunları için vazgeçilmez bir bilgisayar çeşididir.

Satış sonrası hizmetlerin yetersiz olması ve bilgisayarların bir süre sonra düzgün bir biçimde çalışmaması, müşterilerin en fazla çekindikleri konuların başında gelir. Avansas’tan alınan cihazların hiçbirinde bu sorunlarla karşılaşılmaz. Bunun yanı sıra, müşteriler lisans sorunu ile de karşı karşıya kalmazlar. Uygun fiyatları ile Avansas’ta satışa sunulan ürünler, kullanıcılarını daima memnun etmeyi başarırlar.

Eğer masaüstü cihaz satın almak istiyorsanız, sayfamızda yer alan Asus ve Casper markalarının bilgisayarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. En ucuz masaüstü bilgisayar fiyatlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Masaüstü cihazları satın alırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bu ürünler, oldukça yüksek performansa sahiptirler. Hem ofis hem de iş yeri gibi alanlarda her odaya uyumlu bir şekilde kullanılmaktadırlar. Masaüstü bilgisayar satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İşlemci ve bellek: Masaüstü cihazlardan yüksek bir performans elde edebilmek için işlemci ve belleğin iyi olması gerekmektedir. İyi bir işlemci ve bellek sayesinde, bu cihazlar çok daha uzun süreli kullanılabilmektedir. Satın alınacak olan bir masaüstü bilgisayarda, yedinci nesil Intel Core i7 ve i5 işlemciler ve RAM bağlamında da DDR4 ve DDR5 bellekler olmalıdır.
 • Ekran Kartı: Masaüstü cihazların ekran kartı da oldukça önemli detaylardan biridir. Ekran kartı olarak, AMD Radeon 530 2 GB ve NNVIDIA GeForce 940MX 2 GB en iyi ekran kartı modellerinden biridir. İyi bir ekran kartı tercihi ile görsel olarak çok daha iyi bir deneyim yaşanması mümkündür. Bu sayede, daha iyi bir grafik performansı elde edilebilmektedir.
 • Disk / SSD: Masaüstü bilgisayarlarda, işlemci ve bellekten sonra performans konusunda en etkili parçalardan biri de disk/SSD’dir. Genellikle geniş kapasiteli 7200 RPM’li HDD’ler uygundur. Eğer masaüstü bilgisayarlar oyun oynamak için kullanılıyorsa ve multimedya uygulamaları da yoğun olarak çalıştırılıyorsa, hem HDD hem de SSD’lerin yer aldığı masaüstü modelleri tercih edilmelidir. Bu sayede, daha geniş kapasite ve iyi bir performans sağlanabilir.
 • Ekran Çözünürlüğü: Masaüstü cihazlarda bir diğer dikkat edilmesi gereken detay, ekran çözünürlüğüdür. Yüksek görüntü çözünürlüğü konusunda, full hd ve minimum 2k çözünürlük tavsiye edilmektedir. 23.8" FHD (1920 x 1080) ve 27" QHD (2560 x 1440) kaliteli ekran çözünürlüğü sağlamaktadır.
 • Klavye: Masaüstü bilgisayarların, kompakt bir yapısı bulunmaktadır. Masaüstü cihazları daha etkili ve konforlu kullanabilmek için klavye tercihi de oldukça önemlidir. Bu bağlamda, kablosuz ergonomik klavye ve fare tavsiye edilmektedir.

Masaüstü bilgisayar satın alınırken dikkat edilmesi gereken diğer özellikler ise boyut, ağırlık, ses kalitesi ve kamera özellikleridir. Ses ve kamera kalitesinin özelliklerine, bilgisayar satın alınmadan önce bakılmalıdır. Tüm bu aygıtların özellikleri ve kalitesi ürünün performansını belirlemektedir.

İstekleriniz doğrultusunda, masaüstü cihazların özelliklerini detaylı bir şekilde araştırarak, kendinize en uygun modeli seçebilirsiniz. Hemen masaüstü bilgisayar siparişinizi verin ve gerisini Avansas’a bırakın.

Laptop Mu Masaüstü Bilgisayar Mı Tercih Edilmelidir?

Hangi bilgisayarı seçeceneğiz ne istediğiniz ile ilgili alakalıdır. Günümüz teknolojisindeki gelişmeler sayesinde, hem laptop hem de masaüstü bilgisayarlardan istenilen verimler alınabilmektedir. Teknolojideki gelişmeler sayesinde, kendi ihtiyaç ve isteklerinize en uygun ideali seçebilirsiniz.

Laptopların piyasaya sürülmeye başlaması ile beraber masaüstü kullanıma sahip bilgisayarların satışları geride kaldı. Laptopların sayısı artmaya başlayınca, fiyatları da azalmaya başladı. Bu durumdan dolayı daha fazla tercih edilir hale geldiler. Teknolojik ilerlemelerin devam etmesiyle beraber, masaüstü kullanımlı bilgisayarlar da aynı hızla gelişmeye başladı ve tercih edilir bir konuma geldiler.

Laptop veya masaüstü bilgisayar tercihi, kişisel beklentilere göre değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda hangi çeşidi daha iyi kullanabileceği düşünülüyorsa, o tercih edilmelidir. Laptop kullanımı, masaüstüne göre daha pratik ve kolay taşınabilirdir. Bu bağlamda, her yere götürebilmesi gereken bir cihaz seçilmesi isteniyorsa laptoplar daha uygun olacaktır.

Laptoplar daha hareket halinde bir yaşam ve iş hayatına sahip insanlar için uygun olmaktadır. Ayrıca masaüstü kullanımlı bilgisayarlara göre daha az yer kaplamaktadır. Masaüstü kullanıma sahip bilgisayarlar ise, daha fazla güç ve geniş bir imkan sunmaktadırlar. Daha iyi bir hoparlöre ve klavyeye sahiptirler. Sonuç olarak, laptop ve masaüstü bilgisayar tercihleri, kişisel ihtiyaçlara göre değişiklik göstermektedir.

Bir bilgisayardan beklentinize ve hangi amaçla kullanacağınıza karar verdikten sonra ‘Laptop mu yoksa masaüstü bilgisayar mı?’ sorusunun cevabını vermelisiniz. Genel olarak bakıldığında hizmet ve performans açısından çok büyük farkları bulunmamaktadır. Sadece aralarındaki en bariz fark, birinin kolaylıkla her yere taşınabilirken bir diğerinin sürekli sabit kalmasıdır.

Eğer çok hareketli bir hayatınız varsa ve bilgisayarınız sürekli yanınızda olsun istiyorsanız, laptop seçmek sizin için daha akıllı bir tercih olacaktır. Diğer bir açıdan oyun oynuyorsanız veya sabit bir işiniz varsa masaüstü bilgisayarlar sizin için daha uygun bir tercihtir.

Masaüstü Bilgisayar Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Masaüstü kullanıma sahip bilgisayarların performansı, taşınabilir bilgisayarlara göre çok daha fazladır. Hazır sistemler, oyun oynamak ve çizimler konusunda yüksek bir hizmet sunmaktadır. Sabit sürücü ve bileşenleri oldukça güçlüdür.

Masaüstü kullanıma sahip bilgisayarlarda ekran kolaylıkla değiştirilebilmektedir. Fiyat konusunda uygundur ve hemen hemen diğer bilgisayar çeşitlerinden olumsuz anlamda bir hizmet farkı bulunmamaktadır. Masaüstü kullanımlı bilgisayarların parçalarına kolaylıkla müdahale edip tamiri gerçekleştirilebilmektedir.

Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayarlara göre fazla güç kullanmaktadır. Bu durum, masaüstü cihazların daha fazla gücün verilmesi gerektiği anlamına gelmektedir.

Masaüstü cihazları kullanmanın dezavantajları ise, taşınabilir bir bilgisayar değildir. Birden fazla parçası bulunmaktadır. Masaüstü cihazların kurulması zorlu bir süreç haline dönüşebilmektedir. Birden fazla parçayı kurup başlatmak uzun sürebilir.

Masaüstü kullanıma sahip bilgisayarların kurulumu için çok daha fazla alan gerekmektedir. İşlemcisi de laptoplara göre daha fazla büyüktür. Masaüstü cihazların temizliği ve kontrolü de, dizüstü bilgisayarlara göre daha uzun sürmektedir.

Bir masaüstü bilgisayarda, kişisel tercihler doğrultusunda daha büyük monitörler kullanılabilmektedir. Masaüstü cihazlar, kişisel tercihlere göre daha kolay yönlendirilebilmektedir.

Masaüstü kullanıma sahip bilgisayarların sistemleri, uzun ömürlüdür ve iyi performans sağlamaktadırlar. Bu bilgisayarların, donanım yapılandırılmaları da son derece pratik bir şekilde özelleştirilebilir.

Masaüstü Bilgisayar ile Birlikte Alınabilecek Bilgisayar Aksesuarları Nelerdir?

Masaüstü kullanımlı bilgisayar ile birlikte alınabilecek pek çok bilgisayar aksesuarları bulunmaktadır. Başlıca bilgisayar aksesuarları ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Flash sürücüler
 • Klavye
 • Hoparlörler
 • Oyun donanımı
 • Monitör
 • Mouse
 • Kablosuz donanımlar ve harici sürücüler
 • Web kameraları ve sıkıştırılmış hava tüpü

Yukarıdaki aksesuarlar, sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Masaüstü cihazların kullanımında gereklidirler ve ürünün performansının arttırılmasını sağlamaktadırlar.

Masaüstü cihazlar genellikle oyun tutkunlarının ve ofis çalışanlarının başlıca tercih ettiği bilgisayar çeşitlerinden biridir. Bu bağlamda ihtiyaç duyulan aksesuarlar da değişiklik gösterebilmektedir.

Eğer sizler de birer masaüstü bilgisayar arayışı içerisindeyseniz sayfamızdan size en uygun ürünü seçip hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı teslimat bölgesinde iseniz, Avansas güvencesi ile tüm siparişleriniz 1 iş günü içerisinde kapınıza kadar

İş yerlerinde sıklıkla kullanılan yazıcıların tam bir performans göstermesi ve daha hızlı baskılar elde edebilmesi için donanımında yer alan ürünlerin kaliteli yapıda olması gerekir. Türlerine göre yazıcılar; lazer, ısıl, mürekkep püskürtmeli ve nokta vuruşlu olarak sınıflandırılır. Yazdırma işlemi için kullanılacak ürünler de yazıcı türüne göre farklılaşarak kartuş, toner, muadil toner ve şerit olarak sınıflandırılır.

Nokta vuruşlu yazıcılar; sürekli form, kantar fişi gibi farklı kağıtlara baskı yapabilmesi nedeniyle muhasebe büroları, bankalar gibi fatura ve makbuz kesen her iş yerinde hayatı kolaylaştırır. Kullanım alanı kısıtlı olsa da oldukça dayanıklı ve kullanışlı yapıda olan nokta vuruşlu yazıcılar, her ne kadar A4 kağıtlarına baskı yapabilse de genellikle muhasebe işlemlerinde kullanılır.

Nokta vuruşlu yazıcıların donanımı, diğer yazıcı türlerine göre farklıdır. Diğer yazıcılar, kartuşta yer alan mürekkebi ya da tonerde yer alan tozu doğrudan kağıdın üzerine uygular. Nokta vuruşlu yazıcılar ise yazma kafasının üzerinde yer alan iğneler ile yapılan vuruşlar sayesinde yazdırma işlemini gerçekleştirir. Bu nedenle, bu tip yazıcılarda kağıt ve mürekkebin dışında bir parça daha bulunur. Şerit olarak adlandırılan bu parça, bir bez ve üzerinde bulunan mürekkepten meydana gelir. İğneler bezin üzerine bilgisayardan gelen talimatlara göre vuruşlar yapar.

Şeritler, rulo şerit ve ok şerit olmak üzere ikiye ayrılır. Rulo tipinde olan şeritler; genellikle etiket yazdırma, barkod yazdırma makinelerinde kullanılır. Nokta vuruşlu yazıcılarda her iki tür şerit kullanılabilir. Fakat, ok şeklinde olanların kullanımı daha yaygındır.

En sık kullanılan şerit markaları Printpen şerit ve Refill şerittir. Refill şeritler, bir adet kartuş ve içerisinde yer alan bezle birlikte iki kısımdan meydana gelir. Yazıcıya hatasız bir şekilde takıldıktan sonra şerit dönmeye başlar. Her dönme sırasında, iğnelerin hareketiyle yazdırma işlemi gerçekleştirilir. İğnelerin sorunsuz hareket edebilmesi için Refill şeridin gergin bir yapıda olması gerekir.

Şeritlerin kalitesiz yapıda ve yazıcının modeli ile uyumsuz olması, iğnelerin yanı sıra yazıcının diğer teknik donanımında sorunlar meydana getirir. Bunu önlemenin en iyi yolu, Refill şeritleri kullanmaktır.

Bazı Refill şerit modelleri, şerit kartuşunu değiştirmeden sadece bez değişimi yapmanızı mümkün kılar. Bu sayede, maliyetlerinizi azaltabilirsiniz. Bu modeller orijinal yapıda olduğu için baskı kalitesini artıran bir yapıya sahiptir. Faturalarda, makbuz gibi evraklarda yer alan bilgilerin net, anlaşılır yapıda olmasını sağlar.

Refill şeritler farklı renklerde de olabilir. Genelde siyah modelleri bulunan bu şeritlerin kırmızı, mor modelleri de vardır. Bu sayede; şirket logosu, grafik gibi farklı şekillerin de net olarak kağıda aktarılmasını sağlar.

Refill Şerit Hangi Yazıcı Modelleri ile Uyumludur?

Şerit deyince ilk akla gelen isimlerden olan Refill şeritler, farklı marka ve model yazıcılarla uyumlu olarak çalışır. Bu yazıcı modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Oki ML-3320/3321/320/321
 • OKI ML-1120/ML-1190
 • Epson LX-350
 • Oki ML-5520/5521/5590/5591
 • Panasonic KX-P115i/KX-P1150
 • Epson LQ-800/LX-300
 • Epson ERC-23

Refill şerit modelleri uyumlu olduğu yazıcı türüne göre isimlendirilir. Bu nedenle, nokta vuruşlu yazıcıya uyumlu olan ürünleri, sayfamızdan kolay bir şekilde bulabilmeniz mümkündür. Eğer farklı bir nokta vuruşlu yazıcı modeliniz varsa, sayfamızda yer alan diğer şerit modellerini inceleyerek en uygun modele karar verebilirsiniz.

Refill Şerit Modellerinde Tıkanma Problemi Meydana Gelir mi?

Yazdırma işleminin uzun süre devam etmesi ve yazılarda herhangi bir dağılma meydana gelmemesi için kullanılan şeritlerin kaliteli yapıda olması gerekir. Şeritte herhangi bir tıkanma problemi olması halinde, yazdırma işlemi gerçekleşmeyeceği için gereksiz yere zaman kaybı yaşanabilir. Bunun yanı sıra yazıcılarda meydana gelen arızaların en önemli nedeni de mürekkepten dolayı meydana gelen tıkanmalardır.

Refill şerit modelleri hem beziyle hem de mürekkebiyle kaliteli yapıda olduğu için herhangi bir tıkanma sorununa yol açmaz. Bezin üzerinde bulunan mürekkep, iğnelerin hareketine bağlı olarak, her defasında en kaliteli yazıları ortaya çıkarır. Mürekkep, iğnelerden herhangi bir hareket gelmediği sürece, bezden ayrılmaz. Bu nedenle, Refill şeritler kartuşun tıkanmasına yol açmadan üstün bir performans sergiler.

Refill Şerit Yazıcı İçine Akıtma Yapar mı?

Refill şeridin sorunsuz şekilde kullanılabilmesi için uyumlu yazıcı modeline doğru şekilde takılması gerekir. Yazıcının parçalarından olan yazdırma kafası ittirilerek, kartuşun yerine tam olarak yerleşmesi sağlanmalıdır. Fakat, bu işlemi yapmadan önce yazdırma kafasının sıcak olmadığından emin olmanız gerekir.

Yazdırma işlemi sırasında kafa kısmı, harekete bağlı olarak yüksek bir seviyede ısı oluşturur. Bu nedenle, soğumasını beklemeden yazıcıya elle temas etmeniz halinde elinizin yaralanmasına yol açabilirsiniz. Diğer dikkat edilmesi gereken bir nokta ise yazıcının güç kaynağından ayrılmasıdır. Eğer; elektriğe bağlıyken, Refill şerit değiştirme işlemini gerçekleştirirseniz, yazıcınızda arıza meydana gelebilir.

Refill şerit değişimi sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar, yazıcınızla beraber verilen kullanma talimatlarında yer alır. Bu talimatları okumadan, şerit değişimini yapmamanız önerilir.

Hatalı yapılan değişim işlemleri, akıtma sorununa da yol açabilir. Mürekkebin yazıcının içerisine akması halinde, kağıtta lekelenmeler ortaya çıkar. Akıtan şeritler nedeniyle, daha sık şerit değişimi yapmanız gerekir. Bu durum hem bakım-onarım maliyetlerini hem de sarf malzemeleri maliyetlerini artırır.

Şeritlerin akıtma yapması halinde fatura, makbuz gibi önemli evraklarda lekelenmeler ya da hatalı okuma gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu tarz evrakların hatalı okunması, iş süreçlerinde aksamalar yaşanmasına ya da hesaplamaların hatalı yapılmasına sebep olur. Bu nedenle; firmanıza olan güvenin sarsılması, karşılıklı ilişkilerin zarar görmesi gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Mali bir değeri belirten evrakların hatalı basılması noktasında, verginin yanlış hesaplanması gibi sorunlar da ortaya çıkabilir. Sonuç olarak; kalitesiz ve akıtan bir şerit, sizin idari para cezalarıyla karşılaşmanıza bile yol açabilir. Kaliteli yapıda olan Refill şeritlerde herhangi bir akıtma sorunu meydana gelmeden yazıcınızı kullanmanız mümkündür.

Refill Şerit Mürekkebi Ekonomik midir?

Daktiloların çalışma prensibine benzer bir yapıda çalışan nokta vuruşlu yazıcıların kullanımı, diğer yazıcılara göre daha az maliyetlere sahiptir. Bunun yanı sıra yazıcınızla beraber kullanacağınız Refill şerit ile de daha uzun ömürlü bir kullanım olanağı elde edebilirsiniz. Kartuş ve tonerlerle kıyaslandığında uzun ömürlü yapıda olmaları sebebiyle, Refill şeritler sık değişim gerektirmez.

Refill şeritlerin kullanımının daha uzun ömürlü olması, bezin uzunluğu ile de alakalıdır. İğnelerin beze olan darbeleri sonucunda, mürekkep zamanla azalır. Kalitesiz yapıda olan şeritlerin mürekkebi daha kısa sürede biter. Bu nedenle orijinal yapıda olan Refill şeritler, muadil ürünlere göre daha uzun ömürlüdür.

Avansas’ta Satılan Refill Şerit Modelleri Kaliteli ve Orijinal midir?

Her zaman en iyi ve en kaliteli ürünleri size sunan avansas.com’da yer alan Refill şerit modelleri de son derece kaliteli bir yapıdadır. Bu nedenle, sorunsuz bir kullanım için bu modelleri tercih edebilirsiniz. Yazıcınızın donanımıyla uyumlu yapıda olan orijinal ürünler ile baskı kapasitesini artırmanız mümkündür.

Refill Şerit Fiyatları Ne Kadardır?

Her şeridin yazdırma kapasitesi ve uyumlu olduğu modeller farklılık gösterir. Bu nedenle, Refill şerit fiyatları; model, baskı kapasitesi, uzunluk gibi unsurlara göre farklılık gösterir. Ürün fiyatları kartuş, toner fiyatlarına göre daha uygun seviyedir.