Ağ ve Güvenlik Ürünleri

Toplam 12 sonuç

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Modem ve Router

İnternet bağlantısı hem ofisi global dünyaya adapte etmek hem de internetin geniş dünyasından evde de uzak kalmamak için her alanda ihtiyaç duyulan bir teknolojidir. Bu teknolojiyi daha verimli kılabilmek adına, modem, router, access point,hub, swtich, usb nano adaptör, menzil genişletici adaptörler gibi cihazlar kullanılabilir.

Modem, router, access point gibi ürünler alınacağı zaman, işlevleri ve teknik özellikleri hakkında bilgilenmek daha isabetli bir seçim yapılmasını sağlar. Modem, internete bağlanmayı sağlayan aygıttır. Tek başına aynı ağa cihaz bağlanmayı sağlamaz. Router ise birçok bilgisayarı aynı ağa bağlamaya yarayan kutudur. Router’ların üzerinde kapsama alanını genişletmek amacıyla bir anten bulunur. Kablolu veya kablosuz olabilir. Asıl işlevi internet bağlantısı sağlamak değildir. Ancak içerisinde entegre bir modem varsa bu işlevi görebilir. Ayrı ayrı modem ve router alınabileceği gibi, günümüzde modem entegrasyonlu routerlar yaygın olarak kullanılmaktadır.

Access point ise ikisinden de farklı olmak üzere, router'a bağlanan ve sinyali güçlendirmek, ağ paylaşımını sağlamak, kablolu interneti kablosuza çevirmek gibi işlemler için kullanılır. Hub ve switch, aynı ağdaki bilgisayarların birbirleri ile iletişimlerini sağlar. Yazıcı, tarayıcı gibi aletler de bağlanabilir. Switch, hub'ın daha gelişmiş halidir. Hub'lar, sadece veri gönderebilirken, switchler hem veri alıp, hem gönderebilir. Switchlerin ağ güvenliği de daha yüksektir.

Çoklu işleve sahip olan USB nano adaptörler, her yerden internete bağlanmanızı sağlar, bilgisayarınızdaki interneti kablosuz cihazlara paylaştırmanıza olanak verir. WPA/WPA2 şifrelemeleri ile kablosuz ağlarınızın güvenliğini sağlar. Menzil genişletici adaptörler, ofis alanının büyük olduğu durumlarda idealdirler. Var olan elektrik tesisatı kullanılarak, internet ağınızın kapsama alanını genişletmenizi sağlarlar.

İnternete bağlanmak, ağı paylaştırmak, kablosuz internet kullanımına imkan tanımak gibi pek çok iş için vazgeçilmez olan bu cihazları, TP-Link gibi kaliteli markaların güvencesi ile kategorimizde bulabilirsiniz. Vazgeçilmez ofis marketiniz olan Avansas.com'da ihtiyacınız olan teknoloji ürünlerini uygun fiyat ve ödeme koşulları, kolay iade seçeneği, ücretsiz kargo ve 1 iş günü içinde teslimat avantajları ile hemen satın alabilirsiniz.