Toplam 7 sonuç

SSD Harddisk

Ofis bilgisayarlarınızda hızı arttırmada en etkili donanımlardan biri olan SSD diskler, işlevselliğinin yanı sıra güvenli veri depolama yapmanızı sağlayan belli başlı parçalardan biridir. SSD Harddisk kategorisinde ihtiyacınıza yönelik farklı hafıza boyutlarındaki yer alan ürünlerden seçim yaparken hem bilgisayarınızın özelliğine hem de ihtiyacınızı göz önünde bulundurabilirsiniz.

Daha hızlı veri okuma ve işleme özelliğine sahip olan Solid State Diskler, özellikle bilgisayarı donanımsal olarak zorlayan ofislerde ihtiyaç duyulur. SATA disklerin aksine yüksek hızlarda veriyi işleyerek okuması sayesinde bilgisayarınızın performansını arttırır. İçerisinde kullanılan mikroçip sayesinde istenilen veriye eş zamanlı olarak ulaşmanıza yardımcı olur ve bilgisayarın açılış süresi, yüklenme ekranlarındaki bekleme zamanı ve benzer işlemlerinizin süresini normal harddisklere kıyasla %500'e varan düşürür.

Mekanikliği ortadan kaldıran tasarımı ile ısı, ses ve düşük enerji sarfiyatı ile ofis maliyetlerini azaltarak verimliliği arttırır. SSD Harddisk kullanımı, fotoğraf dönüştürme ve film işleme gibi yüksek donanım performansı gerektiren tüm render işlemlerinizin daha kısa sürede bitmesini sağlar. Kategorimizde bulunan ve sektörün öncü markalarından biri olan SanDisk model SSD Harddisklerin 520 MB/sn'ye varan okuma hızı ve 350 MB/sn'ye varan yazma hızı sayesinde en zorlu işlemleri en kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

3DSMax, Coreldraw, AutoCAD gibi tasarım programlarının vazgeçilmezi haline gelen SSDler farklı kapasiteleri ile ihtiyacınıza uygun olarak tercihinize sunulmaktadır. SATA disklere kıyasla 4 kat daha hızlı çalışan solid diskler, uygun aparatı ile birlikte dizüstü bilgisayarda da kullanılabilmekte; bu sayede projelerinizi yanınızda taşımanıza olanak vermektedir. İhtiyacınıza uygun olarak farklı kapasitelerde üretilen 64 GB SSD disk modeli düşük boyuttaki ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Daha yüksek boyutlardaki dosyalarınız için olan 480 GB'a varan SSD Harddisk modelleri ise iş yerinizdeki verimliliği arttıracaktır.

SSD ve HDD (Hard Disk Driver) ARASINDAKİ FARKLAR

Saniyede 600 MB'ye ulaşan yüksek işlem hızındaki solid sürücüler, piyasada en çok kullanılan 5400 rpm ve 7200 rpm (devir hızı) sabit sürücülere kıyasla bilgisayarınızın açılış süresini 23 kata varan oranda hızlandırmaktadır. Aynı zamanda katı hal sürücüleri, oyunlardaki yüklenme sürelerini düşürmekte, uygulamalarınızın verimliliğini arttırmakta ve size üstün bir performans deneyimi sunmaktadır. En düşük 0 derecede çalışabilen sabit HDD’lerden farklı olarak -75 derecede bile çalışabilmektedir. SATA disklerin ( HDD ) iç yüzeyinde bulunan hava deliklerine ihtiyaç duymaması ise kirlenmeyi önleyerek daha uzun süre kullanım olanağı vermektedir. Dizaynında hareketli parça kullanılmadan üretilmesi sayesinde titreşimlerden kaynaklı yaşanabilecek veri kaybını önlemekte ve 1500 G'ye kadar olan darbelere karşı dayanıklı olması sağlamaktadır. Şok ve darbelere karşı dirençli olması ise bad sector oluşmasını engelleyerek SATA disklere kıyasla daha etkin bir kullanım sunmaktadır. Özel tasarımı ise normal sabit sürücülere kıyasla sessiz bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Ofis ihtiyacınızın ihtiyaç duyduğu tüm araç, gereç ve malzemeleri tercihinize sunan online ofis alışveriş sitesi Avansas.com ile hem tüm gereksinimlerinizi karşılayabilir hem de maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesindeki tüm kaliteli ürünler ile aynı zamanda da iş yer verimliliğini arttırabilirsiniz. Fonksiyonelliği ve işlevselliğinin yanı sıra dayanıklılığı ile de ön plana çıkan ofis ürünlerini hemen şimdi sepetinize ekleyerek elde edebilir; ürünü size uygun ödeme seçenekleri, hızlı teslimat ve değişim, kolay iade, ücretsiz teslimat gibi avantajlarla satın alabilirsiniz.