Mop

Toplam 44 sonuç

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Mop Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mop, genellikle evlerde veya ofislerde temizlik amacıyla kullanılan süngerli paspastır. Islak yerlerin suyunu almak için ya da ev temizliğinde yerleri paspaslamak için kullanılan temizlik malzemeleri olarak bilinir. Kolay idare edilebilen bir sopanın ucuna takılan sünger ve kovadan oluşan bir settir. Suya batırıldıktan sonra sıkma aparatının bulunduğu mop kovasında sıkma işlemi yapılarak temizlik sağlanabilir. Moplar, genelde emiciliği yüksek süngerlere sahiptir. Hareketli mekanizmaları çok sağlam olup, oldukça dayanıklıdır.

Mop alırken dikkat edilmesi gerekenler, seçilen ürünlerin size özel olması gerekir. Çünkü bu ürünü siz kullanacağınız için kolay ve kullanışlı olması şarttır. Satın aldığınız mop’un kullandığınız yüzeylere zarar vermemesi ve çizmemesi büyük önem taşır. Bundan dolayı yumuşak bez veya fırçalar tercih edilebilir.

Mop Çeşitleri ve Mop Modelleri Nelerdir?

Kaliteli yapısıyla temizlik ürünlerinin başında gelen mop farklı çeşit ve modellere sahiptir. Islak, nemli, kendinden sıkmalı özellikleriyle yer silme mopu temizliğin en önemli parçasıdır. Cırtlı ya da kendinden mandalları olan aparata mop bezleri kıstırılabiliyor. Mop paspas çeşitleri ve kullanım alanları şöyledir:

Nemli Mop

Tüm alanlarda kullanılabilen bir mop çeşididir. Mopu ayağınızla üstündeki tuşa basarak değiştirebilirsiniz. Pamuklu saçaklara sahip olan bu mop çeşidi kirli yüzeylerin temizliğinde kullanılır. Zeminde oluşan kirleri, yağları hafif bir uygulama ile nemli yapısıyla içerisine alır.

Islak Mop

Bu mop çeşidi en çok tercih edilen temizlik ekipmanıdır. Temizlik sektöründe hemen hemen en çok kullanılan çeşididir. Küçük zeminler ve kısa sürede pratik temizlik için kullanılır. Islak mop üç parçadan oluşur. Paspas tutma sapı, paspas tutucu aparat ve paspas ipidir.

Orlon Mop

Akrilik yapısı sayesinde elektrolastik özelliğe sahip bir malzemeden üretilmiştir. Açık saçak uçlarıyla, iyi toz alan yapısıyla otellerde, evlerde ve iş yerlerinde kullanılan mop türüdür. 40, 50, 60 ve 80 cm boylarında üretilmektedir. Silkeleme ve vakumlama tekniği ile temizliği sağlanabilir.

Mikrofiber Mop

Mikrofiber, insan saçından daha ince bir malzemedir. Kumaşının tamamı üçgen elyaftan oluşmaktadır. Bundan dolayı çok iyi toz alır ve zeminde ki en ufak parçaları bile toplayabilir. Bu başlıkların temizliği için yıkamanız yeterli olacaktır. Sadece suyla ya da sabunla yıkayabilirsiniz.

Vidalı Islak Mop

Vidalı sap aparatı ile kullanılan mop türüdür. Zeminlerin temizlik uygulamaları için geliştirilmiş bir temizlik mopudur.

Çift Kovalı Mop

Büyük işyerlerinde (okul, hastane vb.) genellikle kullanılan çift kovalı temizlik setidir. Tablet ve Spin Mopa benzeyen bu sette iki büyük kova bulunmaktadır. Arabalı bir yapıya sahiptir. Hareket ettirmesi kolaydır. Temizlik işlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde yapmanızı sağlar.

Mop modelleri birbirleriyle görüntü açısından benzerlik gösteren temizlik aparatlarıdır. Bazıları yuvarlak bir görünüme sahipken bazıları ise dikdörtgen şeklindedir.

En Popüler Mop Markaları ve Temizlik Seti Markaları Hangileridir?

Farklı çeşit ve modellere ayrılsalar da genel olarak temizlik moplarının görevleri aynıdır. Hepsinin amacı yüzeyleri leke bırakmadan silmektir. Önceden yuvarlak paspaslı olan moplar tercih edilirdi. Son dönemlerde ise dikdörtgen olan moplar kullanılmaya başlandı. En popüler mop markaları ve temizlik setleri sıralaması şöyledir:

Silva Mop

Teleskopik sopası ile içerisinde ıslak mop ve cam bezi mopla cırt bantlar yardımıyla kolayca tutturulur. Döner başlıklı gövde yardımı ile zemin güç sarf edilmeden temizlenir.

Tablet Mop

Son dönemlerde en çok tercih edilen markalardan biridir. Kovası iki bölümden oluşmaktadır. Kovasında bir bölüm temiz su için diğeri kirli su için bölünmüştür. Toplam 10 litredir. Duvar, fayans, parke temizliğinde rahatça kullanılabilir. Mopu makinede 30 derece ısı ile yıkanabilir. Farklı renk seçenekleri mevcuttur.

Spin Mop

Görüntü olarak tablet mopun aynısıdır. Aynı özelliklere sahiptir. Model olarak en çok tercih edilenler arasındadır. Farklı renk seçenekleri mevcuttur. Kullanım açısından diğer mop modellerine göre daha dar ve köşeli alanların temizliğinde kullanılabilir.

Vileda Mop

Vileda kendi içinde oluşturduğu temizlik markasıyla birçok temizlik ürünlerini içinde barındırmaktadır. Oluşturduğu etki o kadar büyüktür ki mopların hemen hemen tamamına halk dilinde “vileda” denmektedir. Vileda yapı itibariyle Tablet ve Spin moptan farklıdır. Haznesi bir bölmeden oluşur. Kovası oval, mopu ise yuvarlak bir görünüme sahiptir. Mopu saçaklıdır. Kovasının içerisinde pedallı sıkma haznesi vardır. Ahşap ve seramik yüzeylerde kullanıma sahiptir.

Scotch Bride Mop

Bu paspas türü bir temizlik markasının ürünüdür. Görünümü Vileda’ya benzer bir yapıdadır. Kovalı ve kovasız modellere sahiptir.

Mop Fiyatları Ne Kadar?

Kovalı ve kovasız kullanımlar için çok fazla ürünlere sahiptir. İhtiyacınıza göre ister kovalı içi hazneli, isterseniz sadece başlık sapı ve moptan oluşan ürünleri alabilirsiniz. Evlerin, işyerlerinin temizliğinde kullanılan bu temizlik ürünlerinin fiyatları marka ve modellerine göre değişiklik göstermektedir.