Toplam 21 sonuç

Mouse Modelleri

Genel olarak mouse, bilgisayar ekranındaki imlecin hareketlerini kontrol ettiğimiz bir bilgisayar aracı. Mouse bu hareketleri bilgisayara kablo, kızılötesi ışınlar, radyo dalgaları veya bluetooth ile aktarıyor. Son zamanlarda artık daha çok pille çalışan, kablosuz optik mouselar kullanılıyor. Kablolu mouseların kullanımı ise bilgisayarın USB portundan bağlanarak sağlanıyor.

Kullanım Alanları

Günümüzde neredeyse her yerde, okulda, işte ve evde mutlaka bir bilgisayar bulunduğu için bilgisayarların gerekli donanımlarından olan mouse da çok çeşitli kullanım alanlarına sahip. Kablolu mouselar daha çok evde kullanım için, kablosuz mouse modelleri ise daha dışarıda ve mobil kullanım için tercih ediliyor. Özellikle tüm işlerini elektronik ortamda yürüten veya bilgisayar programlarının çokça kullanıldığı işyerlerinde ve devlet dairelerinde kablolu-kablosuz mouselar sıklıkla kullanılıyor.

Kablosuz mouseların içinde en geniş kullanım alanına sahip olanlar radyo dalgaları ile çalışan mouselar. Bunların etkileşim çapı onlarca metreye çıkabiliyor. Kızıl ötesi ışınlarla çalışan mouselarda çalışma sistemi, bilgisayarın içinde bulunan veya sonradan USB girişi ile monte edilen bir alıcı ve bunun yazılımı sayesinde oluyor. Etkileşim alanı on metreye kadar çıkabilen bluetoothlu mouselarda ise sistem daha basit; bilgisayarın bluetoothu ile mouse eşleşince çalışmaya başlıyor, herhangi bir yazılım yüklenmesine gerek olmuyor.

Mouse kullanırken kullanımınızı kolaylaştırmak,kullandığınız yüzeyden dolayı oluşan kayma problemlerini gidermek için uygun mouse padler seçebilirsiniz.

Ayrıca altı toplu mouseları kullanırken ihtiyaç duyulan malzemelerden biri de mousepadler. Çünkü topun hareketlerinin algılanabilmesi için çalışma masalarının oluşturduğundan daha fazla bir sürtünme hızı gerekiyor. Kablosuz mouselarda ise, ışınlarla çalıştığından böyle bir sürtünmeye gerek duyulmuyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Aslında mouse ve klavye bir masa üstü bilgisayar alırken en çok dikkat edilmesi gereken donanımlardır. Çünkü ekran hareketini bu iki donanımla sağlayabiliyorsunuz. Öncelikle kullanım şekliniz, alacağınız mouse modelini belirlemek konusunda önemli. Eğer dışarıda ve mobil bir kullanım için mouse alacaksanız lazer mouse modellerini tercih edebilirsiniz.

Ayrıca elinize tam oturan mouselar sizin yararınıza olacaktır. Solaksanız hem sağ hem sol kullanıma uygun mouselar size rahatlık sağlar.

Diğer yandan mouse ve mousepad fiyatları taşıdıkları özelliklere göre değiştiği için bütçenize uygun bir model seçebilirsiniz.

Mouse ve mousepad çeşitlerine ve fiyatlarına Avansas.com aracılığıyla bu kategoriden ulaşabilirsiniz.

Mouse ve Mouse Pad kategorisinde ihtiyacınızı karşılayacak ürünlere ofis ve kırtasiye malzemeleri alışveriş sitesi Avansas.com üzerinden online ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bedava kargo ve 1 iş gününde teslimat avantajıyla siparişlerinizi hemen verebilirsiniz. En popüler ürünleri uygun fiyatlarla satın alın!