Maket Bıçağı

Toplam 18 sonuç

Maket bıçağı, ofislerde en çok kullanılan kırtasiye malzemeleri ürünlerinden birisidir. Maket bıçağı, bir kilitleme mekanizması ile sabitlenip ileri geri oynatılabilen, tek tarafı keskin olan bir alettir.


Maket Bıçağı Nerelerde Kullanılır?

Daha çok fabrikalarda, depolarda, inşaat projelerinde, okul ödevlerinde kullanılır. Kelime olarak İtalyanca falcetto’dan dilimize gelmiş olan falçata önceleri sadece ayakkabı imalathanelerinde deri, kösele ve kauçuk kesmek için kullanılırken, bugün ofis ve kırtasiye ortamında plastik yapıda ve bıçağı değişebilen şekliyle kullanılıyor.


Maket Bıçağının Kullanım Alanları Nelerdir?

Maket bıçakları (falçata) sert zeminde gerçekleşecek kesme işlemlerinde kullanılır. Özellikle tasarım ofislerinde çokça ihtiyaç duyulur. Ayrıca ofis içerisinde daha yumuşak zemine sahip dosya ve evrakları istenen boyuta ve düzene getirmek için makas kullanabilirsiniz.


Maket Bıçağı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Maket bıçağı (falçata) fiyatları kullanıldığı malzemenin kalitesine ve markasına göre değişiyor. Maket bıçağı alırken dikkat etmeniz gereken;

  • Keseceğiniz karton veya mukavvanın kalınlığına göre, uygun büyüklükte maket bıçağı almalısınız.
  • Ayrıca satın alırken bıçağının istenmeyen anlarda kırılmasını engellemek için kaliteli çelikten yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Maket Bıçakları kategorisinde ihtiyacınızı karşılayacak ürünler ofis ve kırtasiye malzemelerinde lider alışveriş sitesi Avansas.com üzerinden online ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 1 iş gününde teslimat ve kargo bedava avantajıyla siparişlerinizi verebilirsiniz. En popüler ürünleri en uygun fiyatlarla satın alın!