Televizyon

Toplam 11 sonuç

Led TV ve Televizyon Fiyatları

Başta ofisler olmak üzere hemen her işyerinde bulunması gereken teknolojik cihazlar arasında televizyonlar da yer alıyor. Sadece kanalların yayınlarını izlemek için değil televizyon modellerinin pek çok farklı özelliğinden faydalanmak için de bu cihazlara gereksinim duyuyoruz. Ancak ofis için TV satın almak istiyorsanız tercihinizi biraz daha dikkatli yapmanız gerekiyor. Evlerde kullanım için ideal olan bir model ofisiniz için ideal olmayabilir.

Televizyon kategorimiz içerisinde Avansas.com avantajları ile temin edebileceğiniz çok sayıda model bulunuyor. Çok sayıda farklı modelin sitemizde yer alıyor olması da televizyon fiyatları anlamında çeşitli avantajları beraberinde getiriyor. İstediğiniz bütçe aralığında birçok modele erişebiliyor ve birkaç tıkla hızlıca satın alabiliyorsunuz.

Televizyonlarda ekran boyutu nasıl seçilmeli?

“Ekran boyutu ne kadar büyükse o kadar iyidir” anlayışı maalesef doğruyu yansıtmıyor. Seçtiğiniz led TV modelinin ekran büyüklüğünü belirlerken ofisinizin genişliğini baz almalısınız. Televizyonun konumlanacağı odanın izleme mesafesini dikkate aldığınızda ofis için en ideal televizyonu da belirleyebilirsiniz.

Örneğin oturma bölümünün televizyonu konumlandıracağınız bölüme olan uzaklığı 3 metre civarındaysa 40 inç ya da 42 inç ekran boyutu ideal bir seçim olacaktır. Eğer oturma ve izleme bölümü arasındaki mesafe 3.5 metre ila 4 metre arasındaysa minimum 47 inç, maksimum 52 inç bir TV modeli doğru seçim olabilir.

Televizyonların Ofiste Kullanım Alanları

Teknik donanım bakımından göz dolduran yeni nesil TV modelleri pek çok bağlantı dahilinde de kullanılabiliyor. Harici TV alıcısı, DVD oynatıcı, blu-ray oynatıcı, Xbox, oyun konsolları gibi bağlantılar kurularak televizyonlar farklı aktivitelere de hizmet edebiliyor. Bu sebeple ofislerde dinlenme ve eğlence odalarında çeşitli donanımlara sahip televizyonların yoğun bir şekilde tercih edildiğini belirtebiliriz.

Televizyonu Kaç Hz Seçmek Gerekir?

TV modellerini incelerken karşınıza 60 Hz, 90 Hz gibi özellikler çıkacaktır. Bir hayli akıl karışıklığına neden olan bu ibare aslında televizyon çözünürlüğü ile yakından ilgili bir kavramdır. Full HD 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip bir TV 1 saniyede 60 kare görüntüler. Bu da 60 Hz şeklinde ifade ediliyor. Bir başka deyişle televizyonun saniyede gösterdiği kare sayısı, teknik tabirle de televizyonun tarama hızıdır. Tarama hızı yükseldikçe televizyon izlerken gözün yorulma düzeyi düşer. Tarama hızının yüksek olması gözlerin daha az yorulması anlamına gelir.

Ofislerde kullanım için en uygun televizyon modelleri kategorimiz içerisinde yer alıyor. Samsung, LG, Philips, SONY, Vestel marka televizyonlar arasından İstediğiniz modeli seçin, en kısa süre içerisinde adresinize teslim edelim.