Mikrofonlu Kulaklık

Toplam 30 sonuç

Mikrofon, Kulaklık ve Hoparlör

İnsanoğlu daima hayatını kolaylaştıracak yeni buluşlar peşinde koşmuştur. Mikrofon, kulaklık ve hoparlör modelleri de ses sistemlerinden daha rahat faydalanabilmemiz ve daha iyi performans alabilmemizi sağlayan elektronik cihazlardır.

Mikrofon, ses dalgalarını elektriksel titreşimlere çevirerek daha yüksek bir tonda duyulmasını sağlayan, elektroakustik bir cihazdır. Mikrofon, hoparlör cihazını tamamlayan bir unsurdur. Çünkü hoparlör, elektrik akımında meydana gelen değişimleri ses titreşimlerine çevirerek çevreye yayar ve bu sayede hoparlörden iletilen sesi herkesin duyması sağlanır. Mikrofon ve hoparlörü tamamlayan bir diğer unsur ise kulaklıklardır. Kulaklığın kullanım amacı, kullanan kişi dışında başka kişileri rahatsız etmeden dinleme yapmaktır. 2 çeşit kulaklık vardır. Bunlardan ilki kafa üstü kulaklık, diğeri ise kulak içi kulaklık olarak adlandırılır. Kafa üstü kulaklıklar genellikle bilgisayarlar için uygundur. Çok yer kapladıkları için kulaklık firmaları bu modellere katlanabilme ve dönebilme özellikleri eklemektedir. Kimi modellerinde üzerine mikrofon eklenmiş olduğunu da görebilirsiniz. Bunlar daha çok çağrı merkezi çalışanları ya da online toplantı yapmak amacı ile internet üzerinden konuşan kişiler tarafından kullanılır. Kulak içi kulaklıklar ise kullanım kolaylığına sahip olmaları nedeni ile daha fazla tercih edilirler. Kulaklıkların günlük kullanıma uygun, taşıması kolay ve hafif olanıdır. Mobil kullanıma uygundur. Dış veya orta kulak içine takılabilen modelleri vardır.

İş yerlerinin mikrofon, kulaklık ve hoparlör modellerine ihtiyacı vardır. Çünkü bir toplantı sırasında yapılan sunumda sesinizin herkese ulaşabilmesi için, firma içi bir anonsu gerçekleştirebilmek için ya da çalışırken müzik dinleyebilmek için mikrofon, kulaklık ve hoparlörlere ihtiyaç duyabiliriz.

İş yaşamınızı kolaylaştıran bu ürünlere Avansas.com ayrıcalıkları ile sahip olmaya ne dersiniz? Kaliteli ses duymak ve duyurmak için Avansas.com’un teknoloji ürünlerini tercih edin, rekabetçi fiyat ve hızlı teslimat avantajlarından faydalanın.