IP Telefonlar

Toplam 3 sonuç

IP (VoIP) Telefon Fiyatları

Uzun yıllardan beri hayatımızda olan IP telefon sistemi, özellikle şirketler, firmalar tarafından tercih edilir. VoIP telefon adıyla da adlandırılan IP telefon modelleri, sesi dijital sinyallere çevirerek İnternet üzerinden iletir. Cihaz, bu sayede taraflar arasında iletişim kurulabilmesine yardımcı olur. Şirketlerin alt yapı yatırımlarına eklemesi gereken IP telefonlar, yıllar içinde hızla değişen teknolojiye ayak uydurarak bugünkü halini almıştır ve VoIP; yani İnternet üzerinden ses aktarımı ile görüşme yapabilme olanağı yaratır.

Herhangi bir santrale ya da kablo karışıklığına ihtiyaç duymadan iletişimi gerçekleştirebilen cihaz, İnternet kullanarak veri aktarımı yapabilmenize olanak tanır. Bu sayede, şirket çalışanları tek bir ağ üzerinden sesli ve görüntülü bağlantı kurabilirken şirket de maliyetlerini minimuma indirgeyebilir.

IP Telefon nedir ve nasıl çalışır?


Görüntü olarak bir telefondan farksız olan IP telefon çeşitleri, telefon hattı bağlantılarında kullanılan RJ11 soket yerine, ethernet bağlantısı yapabilen RJ45 girişini destekler. Bu sayede bilgisayar ve modem arasında bağlantı kurabilen IP telefonlar, direkt router’a bağlanabilme özelliği taşır.

Tüm telefon görüşmelerini ücretsiz ya da şehir içi tarife üzerinden ücretlendiren cihazlar, aranacak numaraları ve sizi arayacak olan numaraları belirlemenizi, hatta engellemenizi sağlar. Aynı şekilde kimin hangi numaraları aradığını ve görüşme sürelerini de bildiren IP telefon, bu özelliği ile şirket sahiplerini cezbetmektedir. Telefona bakamadığınız durumlarda, dışarıdan gelen aramaları kaydeden yeni nesil telefon modelleri, aynı zamanda telefon rehberinizi kullanarak gelen aramaların kime ait olduğunu tespit eder ve telefonu açıp açmama özgürlüğünü sizlere sunar. Telefonu açmamayı tercih ettiğiniz zamanlarda ise karşı tarafın aramasını ve ardından bıraktığı mesajı anında mail yoluyla size ulaştırır.

IP telefon özellikleri arasında dikkat çeken diğer bir fonksiyon da, sisteme kayıtlı numaraların kişisel cihazınız ile eşleşebiliyor olmasıdır. Bu sayede, masa başında olmadığınız her an, dünyanın neresinde olursanız olun, dahili numaranızı arayan kişiler size ulaşabilir ve aynı şekilde siz de bağlantılarınıza ulaşabilirsiniz. Özellikle acil durumlarda hayat kurtaran bu özellik sayesinde, şirketinizde fiziken bulunmasanız dahi, dahili numaranızı arayan herkes ile iletişim kurabilirsiniz.

Farklı Özelliklere Sahip IP Telefon Markaları
Hayatı kurtaran çözümler sunarak, iş sektöründe verimliliği arttırıcı bir etki bırakan IP telefon modelleri; farklı markalar, farklı fonksiyonlar ve farklı fiyat seçenekleri ile kullanıcılara ulaşmaktadır. En çok tercih edilen IP telefon markaları arasında bulunan Panasonic IP telefon, model seçenekleri ve işlevselliği ile yardımcı görevi görür. Telsiz IP telefon modelleri sayesinde pratikliği hayat felsefeniz haline getirecek Gigaset markası ise her an, her yerde ulaşılabilir olmanızı sağlar.

Diğer bir yandan Cisco, bire bir görüşme kalitesi sunmasıyla öne çıkarken; Microsfot Lync entegreli Polycomm marka IP telefonlar da parmak izi okuma fonksiyonu ile dikkat çekmektedir. Yine Microsoft entegreli IP telefon çeşitlerinin bulunduğu Snom, LED göstergeli modelleri ile pratik bir kullanım sunan Mitel, Grandstream; HD kalitede ses aktarımı yapan Yealink ve Ttec markaları da, VoIP telefon modelleri ile alternatifler sunar.