Toplam 6 sonuç

Vantilatör Çeşitleri

Ortamdaki havayı serinletmek için geliştirilen vantilatörler, özellikle havaların ısınmaya başladığı yaz aylarında evlerde ve iş yerlerinde kullanılır. Elektrikli motor pervanesi ile basınçlı hava elde ederek mekanın havasını değiştiren ve serinlik hissi veren cihazlar, kullanılacak ortamın büyüklüğüne göre farklı özelliklerde tasarlanır. Vantilatör çeşitleri arasında ev ve küçük iş yerleri için üretilen ayaklı modeller, kule tipi modeller ve masaüstü mini modeller bulunur. İş yerleri ve atölyeler için tasarlanan sanayi tipi ve duvar tipi ürünler ise yüksek performansa sahiptir.

Ayaklı ürünlerde iyonizer teknolojisine sahip olan ve ortamdaki havanın kalitesini ürettiği negatif iyonlar ile arttıran cihazlar yer alır. Özellikle kişisel kullanım için tasarlanmış iyonizer teknolojili ürünlerin kademe özellikleri ile ortamın ısısı istenilen şekilde ayarlanır. Hem modern tasarımı, hem de geniş açılı hava salınımı ile öne çıkan kule tipi modeller ise güçlü motoru ile geniş ortamlarda başarılı bir performans sunar. Büro gibi iş yerlerinde kullanım için tasarlanmış kule tipi ürün çeşitlerinde, yüksek ayaklı uzun modeller, daha geniş ve yüksek tavanlı ortamlar için ideal bir tercihtir. Ayaklı vantilatör modellerinden biri olan buhar teknolojili ürünlerse ortamdaki havayı nemlendirme özellikleriyle öne çıkarlar.

Profesyonel işyerlerinde kullanılan sanayi tipi ürünler arasında duvar tipi ve ayaklı modeller bulunur. Ayaklı sanayi tipi ürünler aşırı ısınmaya karşı dayanıklı motoru ve yüksek watt gücü ile çeşitli atölyelerde uzun süre güvenle kullanılabilir. İşyerlerinde kullanıma uygun vantilatörlerse hava salınım özellikleri, gürültü seviyesi ve fan çapı gibi özellikleri ile değişiklik gösterir.

Farklı ortamların fiziki özelliklerine göre üretilen vantilatörlerin fiyatları ise ürünün niteliğine, modeline ve motor gücüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Teknik yapıları ile değişiklik gösteren vantilatör modelleri ve vantilatör fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Kullanacağınız alanın büyüklüğüne ve yüksekliğine bağlı olarak uygun motor gücüne ve hava salım özelliği sahip ürünleri seçerek kolayca satın alabilirsiniz.