Eldivenler

Toplam 29 sonuç

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Tek Kullanımlık Eldiven Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?


Sağlık sektörü, gıda işleme, ev işleri, mutfak temizlik malzemeleri gibi birçok alanda tek kullanımlık eldivenleri görmek mümkündür. Bulaşık eldiveni ve muayene eldiveni gibi eldiven çeşitleri sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak bulaşık eldiveni ve muayene eldiveni çeşitleri tek kullanımlık olduğu için birçok kullanıcı nelere dikkat edilmesini gerektiğini bilmez. Peki, tek kullanımlık bulaşık eldiveni ve muayene eldiveni alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle eldivenin kullanım amacına uygun bir eldiven seçilmelidir. Bulaşık eldiveni olarak mı yoksa sağlık sektörüne uygun muayene eldiveni olarak mı kullanılacak olması eldiven seçimini etkilemektedir. Latex, nitril, vinil, polietilen ve naylondan yapılmış bulaşık eldiveni ve muayene eldiveni çeşitleri bulmak mümkündür.

Eldivenler yapıldığı maddenin özelliklerine bakılıp kullanıma uygun olduğu alanda kullanılmalıdır. Latex eldivenler doğal kauçuk kullanılarak yapılır. Yumuşak ve elastik yapısı sayesinde elinize tam oturur ve hareketinizi kısıtlamaz. Kolay deforme olmaz ve dayanıklıdır. Ayrıca enfeksiyonlara karşı iyi bir koruma sağladığı için muayene eldiveni olarak kullanılır. Virüs, mikrop ve bakterilere direkt temastan uzak durmak için doktor eldiveni olarak da adlandırılır.

Muayene eldiveni olarak kullanılan latex eldivenin steril olan ve steril olmayan çeşitleri vardır. Steril eldiven ameliyatlarda ameliyat eldiveni olarak kullanılırken steril olmayanlar muayene eldiveni olarak kullanılabilir.

Nitril eldivenler en dayanıklı ve en koruyucu tek kullanımlık eldivenlerdir. Yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Pütürlü parmak uçlarına sahip olabilen bu eldiven medikal cihazları kullanırken büyük kolaylık sağlamaktadır. Çok yaygın olmasa da muayene sırasında muayene eldiveni olarak da kullanılabilir. Acil servis çalışanları, kimyasal ürünlerle temas eden çalışanlar ve ilaç üreticileri kullanımı için uygundur.

Tek kullanımlık eldiven alırken malzeme, kalite, maliyet, konfor, koruma ve kullanım alanı göz önünde bulundurularak alınmalıdır. Avansas’ın satış yaptığı eldiven çeşitleri ev, işyeri ve ofis temizlik malzemeleri alanında müşteri memnuniyeti kazanmaya devam ediyor. Kaliteli ve uygun fiyatlı muayene eldiveni ve bulaşık eldiveni çeşitlerini Avansas.com’da bulabilirsiniz.

Tek kullanımlık eldiven alırken koruma kabiliyeti ve yapıldığı malzeme, kullanım alanına göre seçilmelidir. Maliyet genelde çok göz önünde bulundurulmasa da kalite ve eldivenin kullanım amacından ödün vermemek için tek kullanımlık eldivenlerin fiyatlarına dikkat edilmelidir. Güvenilir marka ve üreticilerle çalışan Avansas’ın uygun fiyatlı, güvenilir ve kaliteli ürünlerine Avansas güvencesiyle ulaşabilirsiniz. El sağlığı koşullarına uygun, cilde zarar vermeyen ve sağlık belgelerine sahip ürünler Avansas’ta müşterileri ile buluşmakta.

Bulaşık Eldiveni Ne İşe Yarar?


Birçok alanda kullanılan eldivenler, muayene eldiveni haricinde bulaşık yıkarken de kullanılması gerekmektedir. Bulaşık temizleyicilerinin içinde birçok zararlı kimyasallar bulunmaktadır. Bu kimyasallar kısa vadede olmasa da uzun vadede cildimize zarar vermektedir.

Bunun dışında sıcak su da cildimizin kimi zaman deforme olmasına sebep olabilir. Hem kimyasallardan hem de sıcak sudan ellerimizi korumak için bulaşık eldiveni kullanmamız gerekmektedir. Silikon bulaşık eldiveni, içi pamuk astarla kaplı olduğu için terlemeyi azaltır ve alerji riski oldukça az eldivenlerdir.

Birçok sağlık kurumu ve araştırma, bulaşık yıkarken bulaşık eldiveni takılması gerektiğini söylemektedir. Tek kullanımlık olmayan bulaşık eldiveni ürünlerinin iç kısmının belirli aralıkla yıkanması da gerekmektedir. Kısacası muayene eldiveni seçimi kadar bulaşık eldiveni seçimi de ciddi ölçüde önemlidir. Farklı ebatlara sahip bulaşık yıkama eldiveni konusunda sağlık güvencesi veren Avansas, bu ürünlerin satışını güvenle yapmaktadır.

Bulaşık Eldiveni ve Tek Kullanımlık Eldiven Çeşitleri Nelerdir?


El sağlığımızı korumamız için önemli bir konumda olan bulaşık eldiveni çeşitleri silikon yapıdadır. Silikondan yapılması esnek bir yapıya sahip olmasında büyük bir etkendir. Bulaşık yıkarken bulaşık yıkamaya yardımcı olan temizlik malzemeleri cildimize zarar verebilir. Uzun vadede oluşacak cilt hastalıklarından ya da cilt deformasyonlarından korunmak için bulaşık eldiveni kullanılması gerekmektedir. İçlerinde bulunan pamuk astar sayesinde ellerde alerji yapmaz ve oldukça rahat tutar. Ayrıca terlemeyi de engeller.

Birçok yapıda ve çeşitte bulunabilen eldivenler vardır. Bunlar kullanım alanlarına ve yapıldıkları malzemelere göre ayrılmaktadır. Bulaşık eldiveni ya da muayene eldiveni şeklinde sınıflandırılabilirler. Yapıldıkları malzemelere göre latex, nitril, vinil, polietilen, naylon ve silikon olabilir.

Latex eldivenler genelde muayene eldiveni olarak kullanılır. Cerrahi eldiven olarak da kullanılabilen latex muayene eldiveni çeşitlerinin steril olması gerekmektedir. Birçok alanda kullanılan latex eldivenler oldukça dayanıklı ve yumuşak elastik yapısı sayesinde hareket kabiliyetini sınırlamaz, yapılması gereken işe engellemez.

Doğal kauçuk kullanılarak yapılan latex muayene eldiveni çeşitleri oldukça iyi bir izolasyon sağlar. Genellikle tıbbi eldiven olarak kullanılan latex muayene eldiveni; muayene sırasında virüslerle, bakterilerle ve mikroplarla teması keser. Bu yüzden bulaşık eldiveni olarak değil muayene eldiveni olarak kullanılması tavsiye edilir.

Latex dışında kullanılan diğer tek kullanımlık eldiven çeşidi ise nitril eldivenlerdir. Nitril eldivenler oldukça güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kolayca deforme olmaz. Nitril eldivenler bilinen en güçlü ve koruyucu yapıya sahip tek kullanımlık eldivenlerdir. Yırtılmaya karşı dayanıklıdır ve daha iyi bir korumaya sahiptir. Bu yüzden acil serviste çalışanlar, laboratuvar çalışanları, kimyasal ürünlerle teması olanlar ve ilaç üreticileri için oldukça uygundur. Kimi zaman muayene eldiveni olarak kullanılır. Parmak uçlarındaki tırtıklı yapısı sayesinde yüzeylere kolaylıkla tutunur ve kaymaz. Sağlık cihazları kullanırken büyük yarar sağlar.

Vinil eldiven ise latex eldiven gibi esnektir ve hareket kolaylığı sağlar ancak latex eldivenler gibi dayanıklı ve sağlam değildir. Daha az temas gerektiren ve daha az tehlikeli durumlarda kullanılır. Aynı zamanda ekonomik bir tek kullanımlık eldivendir.

Diğer bir eldiven çeşidi ise polietilen eldivendir. Polietilen eldivenler ellerin daha fazla nefes alması için gevşek bir oturuşa sahiptir. Ellere serbestlik tanır ve hareketi engellemez. Latex ve nitril gibi eldiven çeşitlerine kıyasla oldukça dayanıksızdır. Genelde gıda ile ilgili durumlarda kullanılır. Ayrıca oldukça ucuz bir maliyete sahiptir.

Naylon eldivenler ise genellikle başka malzemeden yapılmış kaplamaya sahiptir. Esnek ve aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır. İyi bir tutuş sağlar. Oldukça dayanıklı olan bu eldiven zararlı maddeler ve kirlenmeye karşı koruma sağlar.

Pudralı Eldiven ve Pudrasız Eldiven Farkı Nedir?


Oldukça geniş kullanılan eldivenler, bulaşık eldiveni ve muayene eldiveni olarak ayrıldığı gibi pudralı eldiven ve pudrasız eldiven olarak da ikiye ayrılmaktadır. Kullanımı artan latex eldivenlerde bu farkı görmek kolaydır. Muayene eldiveni çeşitlerinde de genellikle pudra kullanılır.

Pudralı eldivenlerde pudra hafif kaygan bir ortam yaratarak eldivenin giyilmesini kolaylaştırır. Çıkarırken daha kolay çıkmasına yardımcı olur. Ayrıca pudralı eldivendeki pudra sadece bu işe yaramaz. Hava ile teması kesilen ellerin eldiven içinde terlemesi daha fazla olur. Eldivenin içinde olması durumda terleyen eller kullanıcıyı rahatsız edebilir.

Pudra, eldeki teri emer ortamın nemini azaltır ve daha kuru bir ortam sağlar. Böylece eldivenin tenimize yapışması engellenir. Pudralı latex muayene eldiveni muayene sırasında oldukça kolaylık sağlamaktadır. Pudralı eldivenin neden pudrasızı da vardır?

Pudralı eldivenler her cilde önerilmez. Hassas ve kuru ciltlerin pudralı eldiven kullanmaması gerekir. Pudra, terlemeyi ya da ortamdaki suyu emdiği için kuru ciltler daha fazla kuruyor. Bu yüzden kuru ciltlerde tahriş ve kurumadan dolayı çatlaklar oluşabiliyor. Pudrasız eldivenlerin bazılarında ise kullanılan özel maddeler sayesinde kullanımı daha kolay olur. Bu özel maddeler sayesinde muayene eldiveni olarak kolaylıkla kullanılmaktadır.

En Popüler Muayene Eldiveni Markaları Nelerdir?


Beybi, Dolphin, Vileda, New City ve Polente gibi muayene eldiveni ve bulaşık eldiveni markaları en çok bilinen markalar arasındadır. Avansas, yıllarca bu sektörde önemli yere sahip olan markaları tek bir platformda bir araya getirip müşterilerin alışverişi için seçim hakkı tanımaktadır.

Beybi Eldiven


Satışları artmakta olan eldivenleri alırken birçok konuda dikkat etmemiz gerekir. En popüler muayene eldiveni olan Beybi eldiven, hem uygun fiyat hem de kaliteli ürünleriyle müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Muayene eldiveni ve bulaşık eldiveni satışı yapan Beybi eldiven üstün müşteri memnuniyeti sayesinde popülerliğini korumakta. Hem kaliteli hem uygun fiyatlı eldivenler Avansas güvencesiyle sizlere sunuluyor.

Beybi Eldiven Fiyatları Ne Kadar?


Pudralı ve pudrasız olmak üzere birçok muayene eldiveni çeşidi bulunmaktadır. Kullanıcının isteğine göre small, medium ve large olarak farklı ebatları mevcuttur. Eldivenin muayene eldiveni, bulaşık eldiveni ya da başka türde eldiven olması eldivenin fiyatını etkiler. Kaliteden ve konfordan ödün vermeden Beybi eldiven fiyatları, uygun fiyatlı muayene eldiveni ve bulaşık eldiveni olarak bulunmaktadır. Muayene eldiveni konusunda bir numara olan Beybi eldiven markası, eldivenlerini Avansas güvencesiyle müşterilerine sunmaktadır.