Eldivenler

Toplam 25 sonuç

Eldivenler

İnsanoğlu dünya üzerinde var olduğu ilk günden itibaren belirli temel ihtiyaçlarını karşılamak için mücadele vermiştir. Bu temel ihtiyaçlar, dönemler ve koşullar değişse bile neredeyse hiçbir değişiklik göstermemiştir. Öncelikli olarak hayatta kalmak, barınmak, beslenmek gibi ihtiyaçlar her zaman için ilk hedef olmuştur. Bununla birlikte bazı ihtiyaçlar da vardır ki zorunlu olmasa da insanın gerek duyduğu ve karşılamak istediği ihtiyaçlar olarak kabul edilmiştir. Temizlik ve hijyen de bu ihtiyaçlar arasında önemli bir yer tutmaktadır. Temiz olmak, temiz koşullarda yaşamak ve çalışmak günlük hayatta insanların zorunlu olmasa da karşılamak istedikleri ihtiyaçlardır. Bu konuda herkesin bireysel olarak yaptığı bazı uygulamalar vardır. Rutine dönmüş olan el yıkamak, diş fırçalamak, temiz giyinmek ve temiz kokmak bunlardan bazılarıdır. Bu bireysel uygulamaların yanında, doğaya ve içinde yaşadığımız topluma karşı sorumluluğumuz olarak dikkat etmek durumunda olduğumuz temizlik kuralları da elbette çok önemlidir.

Temizlik konusunda dikkatli olurken aynı zamanda kullanılan araç ve gereçlerle de hijyen sağlamak önemlidir. Özellikle evler, iş yerleri, ofisler insanların uzun süreler vakit geçirdiği bölgeler olduğu için temizlik konusunda hassas davranılmalıdır. Bu anlamda yapılan işlere göre de belirli araçları kullanmak konusunda bilinçli olunması önemlidir.

Meslek guruplarına göre yapılan işlerde fark gözetmeksizin el temizliği çok önemlidir. Ellerin temiz olması, neredeyse bütün insan vücudunu korumak anlamına gelir. Bunun sebebi yapılan birçok işin neredeyse ellerimizle yapılıyor olmasıdır. Özellikle temizlik yapılırken ellerin korunmasına özen gösterilmelidir. Hem dezenfekte olmayan bölgelere temas etmemek adına hem de kullanılan deterjan ve kimyasal içeren temizleyici maddelerden korunmak adına ellerimiz mutlaka korunmalıdır. Bu konuda en çok ihtiyaç duyulan araç elbette ki eldivenlerdir. Eldivenler ofislerde, evlerde ve genel olarak hayatımızın birçok alanında ellerin korunması için farklı sebeplerle kullanılabilirler. Çok farklı kullanım amaçlarıyla birçok iş kolunda farklı özelliklerde eldiven çeşitleri görürüz. Şeffaf eldivenler, latex muayene eldivenleri, bulaşık eldivenleri, genel temizlik eldivenleri, pudralı eldivenler ve pudrasız eldivenler çok sık kullanılan ürünlerdir.

Avansas.com her kullanım amacına uygun eldiven çeşitlerini bulabileceğiniz bir adrestir. Özellikle ofislerinizde kullanabileceğiniz temizlik malzemelerini Avansas.com’da bulabilirsiniz.