Boş CD ve DVD'ler

Toplam 3 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Boş CD ve DVD Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

Boş CD'ler ve DVD'ler geniş bir kullanım alanına sahiptir. Eğitimden oyun sektörüne, film sektöründen genel kullanıma kadar birçok alana hitap eder. Boş CD ve DVD’ler ses kayıtlarını, müzikleri, fotoğrafları, videoları, metin dosyalarını, filmleri, oyunları ve daha birçok dijital veriyi depolamak için kullanılır. Özelleştirmek gerekirse boş CD'ler boyut olarak müzik, fotoğraf ve metin dosyaları gibi daha küçük öğeleri; boş DVD'ler ise film ve oyun gibi daha büyük boyuttaki öğeleri depolamak için daha kullanışlıdır.

Boş DVD ve CD'ler, önemli dosyaları güvende tutarak dijital dünyada yaşamı daha sağlıklı hale getirir. Bilgisayarın hacklenmesi ya da bozulması durumuna önlem olarak, boş DVD ve CD’lerde önemli dosyaların yedek kopyaları saklanabilir. İstenilen bir dosyayı başkaları ile paylaşmak için de kullanılabilecek en faydalı araçlar boş DVD ve CD'lerdir.

Özellikle filmler için uygun olan boş DVD'ler, üstün ses ve video kalitesi sunar. Filmleri depolamaya ek olarak; farklı dillerde alternatif film sonları, altyazılar, silinmiş sahneler ve oyuncuların biyografisi gibi birçok ayrıntıyı barındırabilir. DVD'ler ayrıca, CD'lere göre daha fazla veri depolayabildiği için, daha büyük boyutlu önemli dijital dosyaları saklamak için de kullanır. Hem CD'ler hem de DVD'ler gelişen teknoloji ile birlikte önemini artırırken, sunduğu kullanım kolaylığı ile dijital verileri depolamayı herkes için mümkün kılar.

CD ve DVD’lerin Yazım Hızı Önemli midir?

 

Yazma Hızı

Ortalama Yazma Süresi (dakika)

1x

55 - 60

6x

9 - 12

12x

7 - 8

16x

3 - 5

 

CD ve DVD'lerin yazım hızı, mevcut bir dosyayı CD veya DVD'ye yazmak için ne kadar süre geçeceğini belirtir. Yüksek yazım hızına sahip CD ve DVD'ler, daha hızlı bir şekilde yazdırma işlemini gerçekleştirmeye olanak tanır. 

Gelişen teknoloji ile beraber boş DVD ve CD'lerin artan yazım hızı, gerçekleşmesi yaklaşık bir saat sürecek bir işlemi yalnızca birkaç dakikaya kadar indirmeyi sağlar. Bu doğrultuda 1x hızında bir DVD yazmak yaklaşık 55-60 dakika sürerken; 16x hızında DVD yazmak yaklaşık 6 dakika sürer. Bir CD veya DVD'nin yüksek yazım hızına sahip olması, zamandan ciddi oranda tasarruf sağlar. 

CD ve DVD Kullanımı Güvenli midir?

Boş CD'ler ve DVD'ler, doldurulmasının ardından güvenilir bir şekilde kullanılabilir. Diğer tüm depolama türlerinde olduğu gibi, zaman içinde bozulma kaçınılmazdır. Ancak, doğru kullanımla bu süreç uzatılabilir. Uzun ömürlü olmaları, veri kaybı ihtimalini en aza indirirken; silinemez ve değiştirilemez yapıya sahip oldukları için de depolanan öğeleri kaybolma riski olmadan saklamak mümkündür.

CD ve DVD'ler veriyi, manyetik ortamda değil optik ortamda saklarlar. Veriler hem yazılırken hem de okunurken lazer ışını kullanılır. Bu sayede, dolu ya da boş DVD ve CD'ler ne yazım ne de okunma aşamasında çizilmezler.

Nem, disk üzerindeki derin çizikler, manyetik alana maruz bırakmak, düzgün muhafaza edememek ve bunların yanı sıra bükmek veya esnetmek gibi kuvvet uygulamak; CD ve DVD'lerin kullanım ömrünü azaltan etkenlerdir. Dikkatli kullanım sonucu, CD ve DVD'lerin ömrü 25 yıldan daha uzun olabilir. Tüm şartlar sağlanırsa, CD ve DVD'ler yaklaşık 150 yıl kullanım ömrü sunar. Hem dolu hem de boş CD ve DVD’lerin bozulmasına, işlevini yitirmesine ve kullanım ömrünün kısalmasına sebep olan bazı durumlar şunlardır:

  • CD ya da DVD'nin etiketli tarafını çizmek
  • Diske yazı yazmak için bir kurşun kalem veya ince uçlu işaretleyici kullanmak
  • Çözücü içeren işaretçilerle diskin etiket ya da veri alanına yazı yazmak
  • Diskte yer alan mevcut etiketi soymak veya yeniden konumlandırmayı denemek
  • Diski bükmek veya eğmek
  • Yapışkan etiketler kullanmak
  • Diskleri aşırı sıcağa veya yüksek neme maruz bırakmak
  • Kaydedilebilir diskleri uzun süreli güneş ışığına veya diğer UV ışığı kaynaklarına maruz bırakmak
  • Diski sıvı temasına maruz bırakmak.

Veri Depolama Yöntemi Olarak Boş CD ve DVD’ler Tercih Edilebilir mi?

Dijital alanın ve cihazların çeşitliliği, depolama yöntemlerinin de çeşitli olmasına sebep olan en önemli etkendir. Popüler depolama donanımları arasında bulunan hafıza kartı, daha çok telefon ve fotoğraf makinesi gibi mobil cihazlarda veri saklamak ve bunları bilgisayar ortamına aktarabilmek için kullanılır. USB flash bellek portatif kullanıma uygunken; harddisk çok geniş olan depolama alanı ile daha çok iş dünyasına hitap eder. Bu nedenle, günlük yaşamda kullanışsız olabilir. 

Boş DVD ve CD’ler ise hem günlük hem de iş dünyası için son derece kullanışlıdır. Taşınabilme niteliğine de sahip olması önemli bir artıdır. Özellikle, bir kişiye ya da bir yere gönderilmesi gereken verilerin daha ekonomik şartlarda gönderilmesine olanak tanır. Avansas’tan uygun fiyatlarla alınabilecek olan boş DVD ve CD’ler hem tek kullanıma hem de sürekli kullanıma uygun olduğu için tercih edilebilir.

Avansas’ta Satılan Boş CD ve DVD’lerin Saklama Boyutları Ne Kadardır?

Avansas’ta satılan boş CD ve boş DVD’ler her ihtiyaca yönelik farklı seçeneklere sahiptir. Boş CD ve DVD ihtiyaçlarında çeşitli özelliklere sahip ürünler arasında tercih yapılması gerekir. Boş DVD ve CD’ler depolama ekipmanı oldukları için en önemli özellikleri saklama boyutlarıdır. Avansas'ta satılan boş CD'ler 700 MB saklama alanına sahiptirler. Boş DVD seçenekleri arasında ise 4.7 GB ve 8.5 GB gibi farklı saklama boyutlarına sahip ürünler vardır.

Avansas’ta Satılan CD ve DVD’ler Kaliteli midir?

Uygun fiyatlı güvenli alışveriş imkânı sunan Avansas, bu imkânı kaliteli ürünler için de sunarak ön plana çıkar. Orijinal ve garantili ürünleri, kolay iade ve değişim olanağı ile sunan Avansas’ın kalitesi güvenilirdir. En kaliteli boş DVD ve boş CD seçeneklerine, en seçkin markaların yer aldığı Avansas’tan ulaşılabilir.

Avansas’tan Toptan Alışveriş Yapılabilir mi?

Boş CD ve DVD almak için doğru bir tercih olan Avansas, pek çok teknolojik ürüne erişilebilecek bir alışveriş platformudur. Dizüstü ve masaüstü bilgisayar, bilgisayar donanımları, telefon ve aksesuarlar, yazıcı ve ofis cihazları, küçük ev aletleri ve tüm teknolojik ihtiyaçlara uygun fiyatlarla Avansas’tan ulaşılabilir. Stoklarında 5500’den fazla ürün çeşidi bulunduran Avansas; kırtasiyeden temizliğe, gıdadan mobilyaya birçok kategoride toptan ve perakende alışveriş imkânı sunar.

Boş CD ve DVD Fiyatları Ne Kadardır?

Dijital veri depolamada seçilecek yöntem harcanacak maliyeti de değiştirir. Veri depolama teknolojilerine bakıldığında ise en uygun fiyatlarla tercih edilebilecek yöntem boş CD ve DVD'lerdir. Boş CD ve boş DVD fiyatları, çeşitli değişkenlere göre belirlenirken satıldığı yer önemli bir etkendir. Peki boş CD nerede satılır?

Boş CD ve DVD’ler teknoloji marketlerde ve internette satılır. Pek çok üründe olduğu gibi boş DVD ve CD’lerde de daha uygun fiyatlar için internet ortamı tercih edilebilir. Avansas gibi güvenilir bir alışveriş platformundan en uygun boş DVD ve boş CD fiyatlarına ulaşılabilir.

Markalar da fiyatı etkilerken depolama alanı daha belirleyicidir. CD ve DVD ihtiyaçlarını daha ekonomik bir şekilde karşılamak için tekli alım yerine toplu alım yapılabilir. Boş DVD ve boş CD 50’li paketler halinde de satışa sunulur. Bu paketler tekli ürünlere göre fiyat avantajı sağlar.