Epson Şerit

Toplam 6 sonuç

Epson Şerit

Bilgisayarların ayrılmaz bir parçası olan yazıcılar ofis hayatında pratiklik ve zamandan tasarruf sağlayan donanımlardan biri. İleri teknoloji ürünü modern lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcılar ofisleri süslese de, en eski yazıcı tipi olan nokta vuruşlu yazıcılar hala büyük bir oranda kullanılmaya devam ediyor. Epson şerit yazıcılar bu pazardaki ihtiyacın bir kısmını karşılıyor. Bu yazıcı tipinin tercih edilmesinin bir sebebi de bu yazıcıların şeritleri sayesinde lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcılarınkine oranla daha çok sayfa yazması ve çok daha ucuz olması.

Kullanım Alanları

Farklı tiplerde kâğıt kullanımına izin vermesi maliyeti düşürdüğü için ofislerin tercihi olan şeritli nokta vuruşlu yazıcılar özellikle muhasebe alanında sıklıkla kullanılıyor. Muhasebe kayıtlarının resmi olarak saklanması zorunluluğu, fatura, irsaliye, makbuz ve etiket gibi çoklu veya birden fazla kopyalı çıkış alınması gerekliliği, özellikle bu departmanlarda sürekli form ve nokta vuruşlu yazıcıların kullanılmasını zorunlu kılıyor. Muhasebe gibi kayıtların çıktı olarak saklanması gerektiği veya çoklu kopya çıkarmanın zorunlu olduğu bölümlerde şeritli yazıcılar düşük maliyetli olmasından dolayı çokça tercih ediliyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bu tip yazıcıların çıktıları, diğer yazıcılara oranla çok daha uzun süre bozulmadan dayanır. Fakatbu şeritlere dolum yapılamaz. Şerit soluk yazmaya başladığında şeridi değiştirmeniz gerekir.

Şerit alırken dikkat etmeniz gereken ise, yazıcınızı uzun ömürlü kullanabilmek adına, mutlaka yazıcınızla uyumlu Epson marka şerit kullanmanız. Epson şerit modelleri, benzerlerine oranla maliyetten %60 tasarruf etmenizi sağlar ve duraklama süresini en aza indirir. Üstelik arıza oranı çok düşüktür ve baskı kalitenizin son ana kadar yüksek olmasını sağlar. Ayrıca bu şeritler, Epson yazıcıya göre tasarlanmış olduğu için yazıcınızın parçalarını da korurlar. Epson FX-890 Şerit, Erc-27 siyah şerit modeline ve fiyatına ise bu kategoriden ulaşabilir, kolayca sipariş verebilirsiniz.

Epson Şerit kategorisinde ihtiyacınızı karşılayacak Epson sarf malzemelerine Türkiye’nin internetteki ilk ve en büyük ofis ve kırtasiye malzemeleri alışveriş sitesi Avansas.com üzerinden online ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 1 iş gününde teslimat ve kargo bedava avantajıyla siparişlerinizi hemen verebilirsiniz. En popüler ürünleri uygun fiyatlarla satın alın!