Lexmark Şerit

Toplam 0 sonuç

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Lexmark Şerit Hangi Yazıcı Çeşitleri ile Kullanılabilir?

Ofis ve iş yerlerinde ihtiyaç duyulan pek çok ürünü avantajlı fiyatlarla satan Avansas’tan, Lexmark yazıcı şeritlerine de ulaşılabilir. Lexmark, kalitesi ve güvenilirliği ile ön planda olan bir markadır. Hem kaliteli hem de güvenli olması, uygun fiyatlarla birleşince kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. 

Lexmark şerit, nokta vuruşlu yazıcı çeşitleri için özel olarak üretilen bir ürün tipidir. Nokta vuruşlu yazıcılar, en eski yazıcı türlerinden biridir. Dijital özellikleri çok gelişmiş olmasa bile güncel olarak kullanımına devam edilmektedir. Pek çok farklı işlem için kullanışlı olan nokta vuruşlu yazıcı modellerini kullanabilmek adına Lexmark şeritlere ihtiyaç duyulur. Bir çeşit toner de sayılabilen bu şeritler, nokta vuruşlu yazıcıların baskı yapmasına olanak tanır.

Her yazıcı modeli farklı bir şerit tipine ihtiyaç duyabilir. Bu doğrultuda Lexmark yazıcı şeridi satın alırken, yazıcının markası ve modeli de göz önünde bulundurulmalıdır. Lexmark markası tarafından üretilen çeşitli yazıcı şeritleri mevcuttur. Hemen her modele uyumlu bir şerit bulmak mümkündür. Avansas’ın geniş ürün yelpazesinde yer alan Lexmark ürünleri, yaygın olarak kullanılan yazıcı modellerinin çoğu ile uyumludur.

Lexmark Şerit Modellerinde Tıkanma Problemi Meydana Gelir mi?

Lexmark şerit modellerinden birini kullanmanın en önemli avantajlarından biri, tıkanma problemi meydana getirmemesidir. Yoğun akışkanlıkta bir sıvı mürekkep içermeyen bu yazıcı şeritleri, kesintisiz bir şekilde çalışarak verimli bir performans gösterir. Çalışma prensibi çok basittir ve bu basitlik sayesinde kullanışlıdır. Bu şeritler yazıcıya takıldıktan sonra, kullanım sırasında, kâğıt ile yazıcı iğneleri arasında durur. Baskı sırasında yazıcının iğneleriyle yaptığı her bir vuruşta şeritteki mürekkep kâğıda aktarılır ve böylece basit bir şekilde baskı yapılır.

Lexmark yazıcı şeritleri, kullanışlı ve sağlam yapısı ile dikkat çeken ürünlerdir. Net ve kaliteli baskılar için sağlıklı bir çalışma performansı gerekir. Lexmark, ürünlerinde performansı her zaman ön planda tutar. Tıkanma ve benzeri problemlere yol açmadığı için baskılar sorunsuz olur.

Bu şeritlerde ortaya çıkabilecek tek problem takılma yapmasıdır. Fakat bu kolayca önlenebilir bir problemdir. Yazıcıya takılı bir şekilde bırakılarak uzun süre kullanılmayan şeritler zamanla sertleşebilir. Dolayısıyla bir sonraki baskı işleminde rahat bir şekilde çalışamadığı için takılma problemi doğabilir. Bu yüzden kullanılmayan cihazlardaki şeritlerin çıkartılıp güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi gerekir. 

Lexmark’ın ürünleri bu konuda da avantajlıdır. Sertleşmeden önceki bekleme süresi bir hayli uzun olan bu şeritler, kendi ambalajına konularak evde ya da ofiste, bir çekmecede güvenli bir şekilde muhafaza edilebilir. İhtiyaç hâlinde cihaza takılarak, yeniden kullanılabilir.

Lexmark Şerit Yazıcı İçine Akıtma Yapar mı?

Uzun süre kullanılmadığında sertleşen şeritler, tortular hâlinde yazıcı içerisine dökülebilir. Tortuların dökülmesi hem baskı kalitesini olumsuz etkiler hem de cihazın arızalanmasına sebep olabilir. Bu nedenle cihaz içerisinde şerit bırakılmamalıdır. Lexmark şeritlerde tortu oluşumu hem çok uzun sürede hem de çok az miktarda oluştuğu için daha az risk teşkil eder.

Baskı cihazlarında ortaya çıkan bir başka problem de yazıcı içine mürekkep akmasıdır. Lexmark ürünlerinde böyle bir durum söz konusu olmaz. Bunun sebebi, şeritlerin kartuş ve tonerlerden daha farklı bir prensiple çalışmasıdır. Örneğin: püskürtmeli yazıcı modellerinde kullanılan mürekkep sıvı formdadır ve bir problem olduğunda yazıcının içine akabilir. Bu durumda cihaz bozulabilir ve baskılar lekeli çıkabilir.

Lexmark ürünleri, mürekkep gücünü refil adı verilen kumaşlardan alır. Bu kumaşlarda dahili bir şekilde bulunan mürekkebin akması fiziksel olarak mümkün değildir. Dolayısıyla güvenli bir şekilde kullanılır ve nokta vuruşlu yazıcılara herhangi bir zarar vermez.

Lexmark Şerit Mürekkebi Ekonomik midir?

Lexmark şerit mürekkebi oldukça ekonomiktir. Başta devlet daireleri olmak üzere evrak trafiğinin yoğun olduğu pek çok iş yerinde nokta vuruşlu yazıcılar ve şeritler kullanılmaktadır. Bu cihazların seri ve çoklu baskılardaki performansı da tercih sebebi olduğu için sıklıkla kullanılır ve dolayısıyla yazıcı şeridine ihtiyaç duyulur. 

Lexmark şeritlerin kullanıldığı nokta vuruşlu yazıcı modelleri ile genellikle fatura ve irsaliye gibi sürekli basılması gereken evrakların baskısı yapılır. Ayrıca farklı fiziksel özelliklere sahip zarf ve benzeri kâğıt formatlarının üzerine baskı yapmak için de idealdir. Sürekli bir kullanım gerektirmesi ise sürekli bir gider kalemi oluşturması anlamına gelir. Lexmark yazıcı şeritleri, ekonomik olduğu için gider konusunda avantaj sağlar.

Lexmark modelleri arasındaki ürünlerin baskı kapasiteleri değişkenlik gösterebilir ve geniş bir aralığa sahip olabilir. Bu doğrultuda 3 milyon karakterlik baskı yapabilen şeritler nadiren baskı yapan iş yerleri için uygundur. Sürekli baskıya ihtiyaç duyanlar için ise 15 milyon karaktere kadar baskı yapan Lexmark şerit modelleri mevcuttur. Kullanım ömrü uzun olan bu ürünler, baskı konusunda ciddi bir maliyet tasarrufu sağlar.

Lexmark, ekonomik olmasının yanında kaliteli ve çevre dostu olduğu için de sıklıkla tercih edilen bir markadır. Marka bünyesinde geliştirilen Kartuş Toplama Programı dahilinde atık kartuşlar toplanarak geri dönüştürülmektedir. Bu durum hem üretime hem de çevreye olumlu etkiler yapmaktadır.

Avansas’ta Satılan Lexmark Şerit Modelleri Kaliteli ve Orijinal midir?

Lexmark yazıcı şeritleri en uygun fiyatlarla Avansas üzerinden satın alınabilir. Avansas, bu noktada ürünlerin kaliteli ve orijinal olmasına çok dikkat eder. Ürün ve marka seçiminde son derece titiz olan Avansas, güvenilir olması sebebiyle Lexmark ürünlerini satmaktadır. 

Lexmark markalı şeritler, yüksek kalite standartlarına sahip olup dayanıklı materyaller ile üretilmektedir. Bu detaydan dolayı, Avansas’ın ürün yelpazesinde yer alan Lexmark markasının orijinal ürünleri tedarik edilir. Avansas, her zaman orijinal ve garantili ürünleri satışa sunduğu için bu konuda bir şüpheye düşmeye gerek yoktur. Söz konusu ürünler garantili olduğu için gönül rahatlığıyla satın alınabilir. 

Avansas’ın orijinal Lexmark şerit modellerini satması, kullanıcıların mağdur olmasını istememesi ile alakalıdır. Fakat aynı zamanda cihazlar için de orijinal ürün kullanımı hayati önem taşır. Orijinal olmayan şeritlerin kullanılması, nokta vuruşlu yazıcıların performansını düşürür, arızalanmasına sebep olabilir ve kullanım ömrünü kısaltır. Ayrıca orijinal olmayan şeritler yazıcıya tam uyum sağlayamaz. Bu durum da alınan baskıların kalitesiz olmasına sebep olur. Kalitesiz baskılar net ve canlı olmaktan ziyade silik ve lekeli olacağı için kullanışlı olmaz. 

Bu nedenle hem daha yüksek performans hem de yazıcı sağlığı için Avansas üzerinden orijinal Lexmark ürünleri satın alınıp kullanılmalıdır. Avansas’ta Lexmark dışında Printpen şerit modellerini ve aynı kategorideki diğer markaların orijinal ürünlerini bulmak da mümkündür.

Lexmark Şerit Fiyatları Ne Kadardır?

Lexmark şerit fiyatları, her bütçeye hitap edebilen seviyede olduğu için bu ürünler yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Lexmark şerit fiyatları çoğu zaman değişkenlik gösterebilir. Bunun sebebi, fiyatlar belirlenirken göz önüne alınan detaylardır.

Fiyatlar belirlenirken öncelikle üretici firmanın fiyat politikası dikkate alınır. Ardından satış noktasının da belirlediği fiyat politikasının etkisi ile ürünün satış fiyatı şekillenir. Satış noktası önemli bir unsurdur ve uygun fiyatlı Lexmark şeritlere ulaşmak için Avansas gibi uygun fiyat avantajı sunan bir satıcı tercih edilmelidir.

Lexmark şerit fiyatlarının bir başka etkeni de baskı kapasitesidir. Baskı kapasitesi çok geniş aralıklara sahip olduğu için fiyatları da etkiler. Ayrıca bu şeritlerin uyumlu olduğu yazıcı modelleri de fiyat belirlemede etkendir. Çünkü farklı modeller için farklı fiziksel özelliklere sahip şeritler üretilmektedir.