Akıllı Bileklik - Akıllı Saat

Toplam 1 sonuç
3 Taksit

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Akıllı Bileklik Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Akıllı bileklikler günümüzün en popüler teknolojik ürünlerinden biridir. Aksesuar olarak şık bir görüntüye sahip olan akıllı bileklik, sunduğu özelliklerle de günlük hayatı kolaylaştırmaktadır. Akıllı bileklik kullanmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Akıllı telefonunuzla eşleştirdiğiniz akıllı bileklik ile bildirimleri alabilir, aktivite takibi yapabilir ve kalp ritmi ölçümü yaparak sağlık verilerine ulaşabilirsiniz.

Birçok akıllı bileklik saat modelinde kadranlar özelleştirilebilir ve tek bakışta saat, hava durumu ve benzeri verilere ulaşılabilir. Birçok veriye telefon ekranını açmadan ulaşabileceğiniz için sürekli telefonunuza bakmanıza gerek olmaz. Bu sayede ekranın açık kalma süresine bağlı olarak daha az pil harcanır.

Akıllı bileklikler gün içerisindeki en büyük yardımcılarınızdan biri hâline gelebilir. Özellikle de ofis gibi dikkat dağınıklığının olmaması gereken ortamlarda akıllı bileklikler kullanışlı bir rol oynamaktadır. Bildirim geldiğinde telefona bakmak yerine bilekliğinizden bildirimi görebilirsiniz. Sessize alarak yalnızca ekranın açılmasını sağlayabilir veya titreşim özelliğiyle bildirim geldiğinde başkalarını rahatsız etmeden gelen bildirimden haberdar olabilirsiniz. Çalışırken ekranın devamlı olarak açılmasını istemezseniz ekranın otomatik açılma özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Günün her saatinde kullanılabilen akıllı bileklikler, belirli bir mesafeye kadar cep telefonları ile bağlı kalmaya devam eder. Dolayısıyla telefonunuz çok yakınınızda olmasa bile gelen bildirimleri ve aramaları akıllı bileklik üzerinden kontrol edebilirsiniz. Akıllı bileklik modeline bağlı olarak bildirimlerle etkileşime girebilir, arama yanıtlayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz. Sesli asistan destekli modellerde sesli olarak komut verebilir ve istediğiniz işlemleri cihaza dokunmaya bile gerek kalmadan yapabilirsiniz.

Kullanıcıların akıllı bileklik almak istemelerinin en büyük nedenlerinden biri de pil süresidir. Akıllı bileklikler, akıllı saatlere göre daha uzun kullanım süresi sunar. Bunun en önemli nedeni ise küçük ekrana sahip olmalarıdır. Akıllı bilekliklerin kullanım süresi tek şarj ile 14 güne kadar çıkabilir. Kısa sürede şarj olan ve uzun bir kullanım süresi sunan bu cihazlar, uzun süre boyunca bilekliği şarj etmeden kullanmak isteyen veya sürekli seyahat ettiği için her zaman prize erişimi olmayan kullanıcılar için son derece uygundur.

Akıllı bileklikler genel özellikleri incelendiğinde uyku takibi için en uygun cihazlardır. Uyku takibi özelliği, akıllı saatlerin bir bölümünde bulunuyor olsa da küçük boyutları nedeniyle bu özelliğin akıllı bileklikler için daha uygun olduğunu söylemek mümkündür. Gece boyunca takılı hâlde kalan akıllı bileklik, kalp ritmini takip ederek uykunun kalitesini ölçer. Uyku tamamlandığında ise kullanıcıya bir rapor sunularak daha iyi bir uyku kalitesi için neler yapılabileceğini belirtir.

Günlük hayatımızın en büyük yardımcılarından olan akıllı bileklik, ekranı kapalıyken bile harika görünen bir aksesuardır. Tarzınızı tamamlayacak olan akıllı bileklikleri evde, sokakta, ofiste, kısacası istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Akıllı Bileklik Kullanımı Kolay mıdır?

Akıllı bilekliğin kolay kullanıma sahip olması, bu cihazı her yaştan kullanıcı için uygun bir aksesuar hâline getirmektedir. Kutudan çıktığında dakikalar içerisinde kullanıma hazır hale gelen akıllı bileklik, bir kere akıllı telefondaki uygulamayla eşleştikten sonra tekrar eşleşmeye ihtiyaç duymaz. İlk kurulumun ardından akıllı bilekliği istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Tasarıma göre farklılık göstermekle birlikte akıllı bileklik modelleri genelde ekran ve ekranın yanında bulunan fiziksel tuşlardan oluşur. Bu tuşlar ana menüye dönme veya geri gitme gibi işlevleri yerine getirmekle birlikte müzik, aktivite ve benzeri uygulamalar için hızlı erişim tuşu olarak da kullanılabilir. Ayrıca ekranda belirli kaydırma ve dokunma hareketleri yapılarak menülere ulaşılabilir, ayarlar yapılabilir ve uygulamalarda istenen işlemler gerçekleştirilebilir.

Gelişmiş akıllı bileklik özellikleri akıllı telefonda yer alan uygulama üzerinden kontrol edilebilir. Her akıllı bileklik markasının kendi uygulaması bulunmaktadır. iOS ve Android için ayrı ayrı geliştirilen bu uygulamalar akıllı bilekliğin hem kurulmasını sağlar hem de tüm ayarlarının tek noktadan yönetilebilmesini mümkün kılar. Uygulama üzerinden saat kadranları değiştirilebilir, aktivite uygulamalarıyla ilgili ayarlamalar yapılabilir, bilekliğe gelecek olan bildirimler yönetilebilir, kısacası akıllı bileklikle ilgili olarak yapılabilecek tüm ayarlar buradan düzenlenebilir.

Kullanımın kolay olabilmesi için genelde akıllı bileklik kordonları değiştirilebilir yapıdadır. Kordon, kullanıcının bileğinin ölçüsüne göre ayarlanabilir. Böylece bileklik gün boyunca rahatsızlık hissi vermez ve uyku ölçümü yapabilen modellerde rahatça gece boyunca kullanılabilir. Kordonların değiştirilebiliyor olması, farklı tasarımlara sahip kordon modellerinin takılabilmesine de olanak sağlar. Bu sayede tam olarak tarzınızı yansıtacak görünüşte bir kordon kullanabilir, akıllı bilekliğin görünüşünü daha da şık bir hâle getirebilirsiniz.

Akıllı Bileklik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Piyasada çok fazla sayıda, birbirinden farklı akıllı özelliklerde bileklik modeli bulunmaktadır. Akıllı bileklik almadan önce bileklikten beklentilerinizi belirlemeniz, alacağınız modeli bulmakta kolaylık sağlar. Ayrıca fiyat ve dış görünüş de akıllı bileklik seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken kriterlerdir.

Sağlığınızı kontrol altında tutmak ve aktivitelerinizi takip etmek isterseniz spor odaklı akıllı bileklik modellerine göz atabilirsiniz. Otomatik olarak aktiviteyi algılayan ve takip etmeye başlayan cihazlar, sık sık spor yapan kullanıcılar için son derece uygundur. Ayrıca kalp ritmini ölçen, kandaki oksijen seviyesini gösterebilen ve stres seviyesini ölçümleyebilen akıllı bileklikler de spor odaklı bir bileklik almak isteyenler için idealdir. Uzun süre bileğinizden çıkarmak zorunda kalmayacağınız bir bileklik için ise günlerce kullanılabilen akıllı bilekliklerden birini tercih edebilirsiniz.

Bilekliğin özelleştirilebilir olması da dikkat edilmesi gereken özelliklerden biridir. Saatin arayüzünün özelleştirilebilmesi, uygulamalarda istenen ayarların yapılabilmesi ve kordonun değiştirilebilmesi de akıllı bilekliklerin öne çıkan özellikleridir. İstediğiniz özellikleri barındırdığını düşündüğünüz ve fiyat olarak da bütçenizi aşmayan bir modeli gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Herkes için uygun olan tek bir akıllı bileklik tavsiye etmek mümkün değildir. Her kullanıcının kullanım alışkanlıkları farklı olduğu için cihazın özelliklerine göre karar vermek daha doğru bir seçim olacaktır.

Akıllı Bileklik Markaları Nelerdir?

Akıllı bileklik üreten çok sayıda marka bulunmaktadır. Teknoloji dünyasında bilinen bu markalar belirli aralıklarla yeni bileklik modellerini piyasaya sürer ve yeni özelliklerle birlikte cihazlarını geliştirmeye devam eder. Akıllı bileklik piyasasında öne çıkan markalardan bazıları şunlardır:

  • Xiaomi
  • Samsung
  • Realme
  • Huawei
  • Garmin
  • Honor

Akıllı bileklik üreticileri, cihazlarını kendi akıllı telefonlarıyla tam uyumlu olarak geliştirirler. Bazı özellikler yalnızca aynı markanın telefonları için kullanılabilmektedir. Bu nedenle akıllı bileklik satın almak istediğinizde, eğer akıllı telefonunuzun üreticisinin geliştirdiği bir akıllı bileklik varsa o modeli tercih etmeniz avantaj sağlayabilir. Öte yandan akıllı bilekliklerin neredeyse tamamının tüm cihazlarla çalışabildiğini de belirtmek gerekir.

Akıllı Bileklik Fiyatları Ne Kadardır?

Akıllı bileklik fiyatları cihazın özelliklerine göre farklılık gösterir. Akıllı bilekliklerin büyük bir bölümü akıllı saatlere göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Bu nedenle akıllı telefon ile bağlantılı bir cihaz satın almak isteyenlerin öncelikli tercihi akıllı bileklikler olmaktadır.

Cihazların özellikleri arttıkça fiyat da doğru orantılı olarak artar. Ekran çözünürlüğünün yüksek olması, pil kapasitesi, sahip olduğu işletim sistemi, sunduğu aktivite ve sağlık takibi özellikleri de fiyatın değişmesinde önemli bir rol oynar. Fiyatı tek başına bir satın alım kriteri olarak görmemek gerekir. İhtiyaçları karşılayacak özelliklere sahip olan ve fiyatının karşılığını fazlasıyla veren modellerden birini tercih edebilirsiniz.