Aydınger Kağıtları

Toplam 5 sonuç

Teknik resim, bir projenin veya endüstriyel tasarımın kağıt üzerine aktarılmasını sağlamaktadır. Teknik personel arasındaki iletişimin sağlıklı şekilde sürmesi için gerekli olan bu yöntemin uygulanabilmesi için dayanıklı, şeffaflığı sayesinde üst üste konduğunda bile karışık çizimlerin ayrıntılarını net olarak gösteren bir kağıda ihtiyaç duyulmaktadır. Aydınger kağıdı olarak bilinen kağıt türü yapısı itibari ile hem teknik ressamların hem de sanatçıların ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaktadır.

Aydınger Kağıdının Diğer Kağıtlardan Farkı Nedir?

Mimarların, mühendislerin ve diğer teknik personelin teknik çizim yaparken veya önceden çizilmiş bir projeyi kopyalarken kullandığı aydınger kağıdı, gri mat rengi ve yarı saydam, pürüzsüz yapısı ile diğer kağıtlardan ayrılmaktadır. Eskiz kağıdından farklı olarak pürüzsüz yapıdaki Aydınger tamamen beyazlatılmış kimyasal selülozdan üretilmektedir.

Aydınger Kağıdının Kullanım Alanları Nelerdir?

Mimari ve endüstriyel çizim projelerinin yanı sıra üründen serigrafide renk ayrımı, dövme yapımında uygulanacak figürün cilde aktarılmasında faydalanılmaktadır. Ayrıca ürün üniversitelerin, yüksekokulların teknik bölümlerinde eğitim alan öğrenciler tarafından endüstriyel tasarım derslerinde ve müfredatta yapılan değişikliklerden sonra liselerde coğrafya proje çalışmalarında harita kopyalamak için kullanılmaktadır.

Aydınger Kağıdının Ölçüleri Nelerdir?

Ofis ortamında pratik kullanım için A3 (42cm x 29.7cm) ve A4 (21cm x 29.7cm) ebatlarında tüketiciye sunulan aydınger kağıtları, kurşun kalem veya çini mürekkebi ile yapılan elle çizimde mükemmel sonuç vermektedir.

Bu ebatların yanı sıra büyük boyutlu harita ve proje çizimi için 110 cm x 20 cm boyutlarında ürünler de kullanıma sunulmaktadır. 90-95 gram aralığında ağırlığa sahip kâğıtlar silgi kullanılarak silindiğinde iz bırakmamaktadır.

Aydınger Kağıdı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çizim, kopyalama işlemleri için üretilen ürünün leke tutmayan, kolay silinebilen, ofis makinelerinde rahatça kullanılabilecek dayanıklı yapıda olması gerekmektedir. Alex Schoeller, President gibi markaların ürettiği kâğıtlar ısıya dayanıklı yapıları sayesinde lazer yazıcı, çizici ve fotokopi makinelerinde yüksek baskı kalitesi sağlamaktadır. Ayrıca ürünler üretiminde kullanılan kaliteli hammaddeden ötürü kırışma yapmamaktadır ve toner dökmemektedir.