Toplam 4 sonuç

Aydınger Kağıdı

Teknik resim, bir projenin veya endüstriyel tasarımın kâğıt üzerine aktarılmasını sağlamaktadır. Teknik personel arasındaki iletişimin sağlıklı şekilde sürmesi için gerekli olan bu yöntemin uygulanabilmesi için dayanıklı, şeffaflığı sayesinde üst üste konduğunda bile karışık çizimlerin ayrıntılarını net olarak gösteren bir kâğıda ihtiyaç duyulmaktadır. Aydınger kağıdı olarak bilinen kâğıt türü yapısı itibari ile hem teknik ressamların hem de sanatçıların ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaktadır.

Mimarların, mühendislerin ve diğer teknik personelin teknik çizim yaparken veya önceden çizilmiş bir projeyi kopyalarken kullandığı aydınger kâğıdı gri mat rengi ve yarı saydam, pürüzsüz yapısı ile diğer kâğıtlardan ayrılmaktadır. Eskiz kâğıdından farklı olarak pürüzsüz yapıdaki Aydınger tamamen beyazlatılmış kimyasal selülozdan üretilmektedir.

Mimari ve endüstriyel çizim projelerinin yanı sıra üründen serigrafide renk ayrımı, dövme yapımında uygulanacak figürün cilde aktarılmasında faydalanılmaktadır. Ayrıca ürün üniversitelerin, yüksekokulların teknik bölümlerinde eğitim alan öğrenciler tarafından endüstriyel tasarım derslerinde ve müfredatta yapılan değişikliklerden sonra liselerde coğrafya proje çalışmalarında harita kopyalamak için kullanılmaktadır.

Yapısal farklılığının dışında eskiz kâğıdı ile aynı kullanım özelliklerine sahip ürünün fiyatı kalitesine ve özelliklerine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Kullanıcısını memnun edecek aydınger kâğıdının fiyatı ve performansı ile maksimum verimlilikte olması beklenmektedir. Çizim, kopyalama işlemleri için üretilen ürünün leke tutmayan, kolay silinebilen, ofis makinelerinde rahatça kullanılabilecek dayanıklı yapıda olması gerekmektedir. Alex Schoeller, President gibi markaların ürettiği kâğıtlar ısıya dayanıklı yapıları sayesinde lazer yazıcı, çizici ve fotokopi makinelerinde yüksek baskı kalitesi sağlamaktadır. Ayrıca ürünler üretiminde kullanılan kaliteli hammaddeden ötürü kırışma yapmamaktadır ve toner dökmemektedir.

Ofis ortamında pratik kullanım için A3 (42cm x 29.7cm) ve A4 (21cm x 29.7cm) ebatlarında tüketiciye sunulan aydınger kağıtları kurşun kalem veya çini mürekkebi ile yapılan elle çizimde mükemmel sonuç vermektedir. Bu ebatların yanı sıra büyük boyutlu harita ve proje çizimi için 110x20cm boyutlarında ürünler de kullanıma sunulmaktadır. 90-95 gram aralığında ağırlığa sahip kâğıtlar silgi kullanılarak silindiğinde iz bırakmamaktadır.