Masaüstü Telefonlar

Toplam 4 sonuç
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Masaüstü Telefon Nedir? Ne İşe Yarar?

Masaüstü telefon; basit bir çalışma prensibi olan, taşınamayan ve sabit olarak kullanılan en eski telefon modellerinden biridir. Yerel operatör ağına bağlı olan bir kabloya ihtiyaç duyar ve ancak bu kabloya bağlı olmak kaydıyla çalışır. Kablo bağımlılığı dolayısıyla sabit kullanım gerektirirken kablo uzunluğunun izin verdiği bir menzilde taşınabilir. Dış mekâna çıkartılamaz.

Ofis cihazları arasında demirbaş olan masaüstü telefonlar, son derece kullanışlıdır. Uzaktan sesli iletişim kurma imkânı sağlayan bu telefonlar, özellikle iş yerlerinde tercih edilir. Genellikle büyük tuşlara sahiptirler ve pratik bir şekilde arama yapmaya imkân tanırlar. Masa başı işler için avantaj sağlarlar ve oturur pozisyonda çalışırken gelen aramalar, hiçbir tuşa basma gereği olmadan cevaplanabilir.

Masaüstü kablolu telefon daha çok ofis ve iş yerleri ile özdeşleşmiş bir cihaz olsa da evlerde de kullanımı devam etmektedir.

Ofislerde Masaüstü Telefon Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Masaüstü telefonlar “ofis telefonu” ve “iş telefonu” gibi isimlerle de anılır. Bunun sebebi, sunduğu avantajlardan dolayı hemen her ofiste bulunuyor olmasıdır. Başta sekreterlik bölümü olmak üzere ofis ortamının her köşesi için kullanışlı olan masaüstü sabit telefon, pratik bir iletişim için idealdir.

Ofise kurumsallık kazandıran en önemli detaylardan birisi masaüstü telefondur. Her ne kadar yaygın iletişim araçları bilgisayar ve cep telefonu olsa da firma- müşteri arasındaki iletişimin kurumsallığı sabit telefon sayesinde güçlenir. Çünkü klasik masaüstü telefonların kendine özgü numaraları vardır. Ayrıca, telesekreterli masaüstü telefon modelleri sayesinde gelen aramalar telesekreter tarafından daha kurumsal bir şekilde cevaplanabilir.

Genellikle yerel ağ kabloları ile bağlantılı çalışan bu telefonlar, sabit hat yöntemiyle çalışır. Sabit hatların bulunduğu telefonların numaralı ise mobil hat numaralarından farklıdır. Sabit hat kullanmak istemeyen iş yerleri için ise GSM hatlı masaüstü telefon seçeneği vardır.

Ofislerde sabit telefon kullanmanın en avantajlı yanı ise IP telefon modelleridir. IP telefonlar klasik analog telefon hatları yerine internet bağlantısı ile çalışır ve ses iletişimini IP üzerinden sağlar. Pek çok fonksiyona sahip olan IP telefonlar, akıllı telefon kategorisinde kabul edilir. Modele göre değişmekle birlikte pek çok multimedya özelliğine sahiptir.

Masaüstü telefonlarda bulunan santral özelliği de ofisler için avantaj sağlayan bir detaydır. Santral özellikli telefonlar, çok sayıda çalışanın ve departmanın bulunduğu ofisler için idealdir. Bu telefonlara gelen aramalar, sekreter ya da telesekreter aracılığıyla ilgili kişi ve departmana yönlendirilir. Ayrıca santral özellikli telefonlar, birden fazla sabit telefon bulunan evlerde de kullanışlıdır.

Avansas’ta Satılan Masaüstü Telefon Modelleri Fonksiyonel midir?

Sabit telefonlar geleneksel olarak kabul edilseler de son derece modern fonksiyonlara sahiptirler. Avansas, klasik telefonlardan ziyade gelişmiş fonksiyonlarla donatılmış masaüstü kablolu ve ekranlı telefon modellerini satışa sunmuş durumdadır.

Avansas’ta satılan bazı sabit telefon modellerinde hafıza fonksiyonu vardır. Hafızalı masaüstü telefon modelleri sayesinde telefona numara kaydederek hem numaraların kaybolmasının önüne geçebilir hem de istenilen arama pratik bir şekilde yapılabilir.

Avansas bünyesinde yer alan telefonların sahip oldukları ekran, en kullanışlı fonksiyonlar arasındadır. Çoğunlukla LCD ve siyah beyaz olan bu ekranlar, telefon çaldığında arayan tarafın numarasını gösterir. Ayrıca, telefonla ilgili ayarlar da bu ekrandan görüntülenerek yapılabilir. Çağrı kaydı yapan telefonlarda bu kayıtlar, rehbere sahip telefonlarda ise kayıtlı kişiler yine bu ekranda görülür.

Avansas’ın uygun fiyat avantajlarıyla sahip olunabilecek sabit telefonların diğer fonksiyonlarından bazıları şöyle sıralanabilir:

  • Farklı zil sesi melodileri
  • Ses seviyesi ayarlama
  • Sessize alma
  • Tekrar arama
  • Bekletme ve aktarma
  • Handsfree hoparlör
  • Tarih ve saat gösterme

Avansas’ta Satılan Masaüstü Telefon Markaları Kaliteli ve Dayanıklı mıdır?

Onlarca kategoriden binlerce seçkin markalı ürünü kullanıcıyla buluşturan Avansas, sunduğu koşulsuz iade imkânıyla bu ürünlerin kalitesini garanti eder. Masaüstü telefon konusunda da titiz davranan Avansas, kalitesi ve dayanıklılığıyla ön plana çıkan markaların garantili ürünlerini satışa sunmuş durumdadır.

Avansas’ta satılan kablolu telefonların gövde malzemeleri oldukça dayanıklıdır. Düşmelere ve darbelere karşı dirençli olan bu telefonlar, üretim ve tamirat yapılan iş yerlerinde ortaya çıkabilecek tozlara karşı da dayanıklıdır. Aynı şekilde, yüksek kaliteye sahip olan ekranların ise bilgileri göstermeme gibi problemleri yoktur.

Kaliteli tuş tasarımı bulunan markaların telefon modellerinde, tuşlardaki yazıların silinmesi, tuşların yerinden çıkması ve bozulması söz konusu değildir. Hem iç hem de dış malzemesi dayanıklı olan kablolar ise hat kesilmelerine sebep olmaz. Ayrıca kablolar, optimum mesafeye yetişecek kadar uzundur.

Avansas’ta bulunabilecek ekranlı telefonlar, ses konusunda da kalitelidir. Hem çalma sırasındaki zil sesi hem de görüşme esnasındaki ses HD derecesinde yüksek kaliteye sahiptir. Bu ses kalitesi sayesinde konuşma sırasında karşı tarafın sesi net bir şekilde duyulurken karşı tarafa giden ses de anlaşılır bir seviyede olur.

Karel Masaüstü Telefon

Karel markası, masaüstü telefon konusunda oldukça gelişmiş teknolojilere sahiptir. Ürettiği telefonlarda yeni nesil teknolojiler kullanan Karel, telefonların daha işlevsel hale gelmesinde önemli rol oynamış bir markadır.

Karel masaüstü telefon modelleri arasında farklı ihtiyaçlara hitap eden ürünler vardır. Fonksiyonel özellikleriyle olduğu kadar tasarımları ve dayanıklılıkları ile de ön plana çıkarlar.

En sık tercih edilen Karel masaüstü telefon modelleri ise şöyledir:

  • Karel TM140 Kablolu Telefon: Her tip telefon santraliyle uyumlu olan TM140, duvara monte edilebilme özelliğine sahiptir. Ekransız bir model olmasına rağmen bekletme, aktarma, tekrar arama gibi fonksiyonları vardır.
  • Karel TM142 Kablolu Telefon: Karel’in Flash özellikli klasik modellerinden biri olan TM142, ayarlanabilir zil sesi seviyesi ve 10 adet hızlı arama tuşuyla pratik bir kullanım sağlar.
  • Karel TM145 Ekranlı Kablolu Telefon: Ergonomik tasarımıyla ön plana çıkan TM145, 2x16 karakterli LCD ekranıyla da fonksiyoneldir. Arayan numarayı gösterme ve 100 kişilik rehberi ile birlikte siyah ve krem renk seçeneklerine de sahiptir.

En Ucuz Masaüstü Telefon Modelleri Nereden Satın Alınır?

Ofis ve iş yerlerinin tüm ihtiyaçlarını avantajlı fiyatlarla karşılayan Avansas, en ucuz masaüstü telefon modelleri için de en doğru adrestir. Geniş ürün yelpazesi ile farklı masaüstü telefon seçeneklerini kullanıcılara sunan Avansas, rekabetçi fiyatlarla da tercih opsiyonunu artırır.

Avansas’taki masaüstü telefonlar, ekonomik olmanın yanında şık tasarımlara da sahiptirler. Masada az yer kaplayan, dekoratif bir duruşu olan, dizaynı ile kolay kullanım sağlayan masaüstü telefonlar, güvenli alışveriş olanakları ile Avansas’ta satışa sunulmaktadır.

Masaüstü Telefon Fiyatları Ne Kadardır?

Klasik masaüstü sabit telefonlar sadece arama yapma temelli olurken yeni nesil masaüstü telefonlar, pek çok teknoloji ve multimedya özellikleri ile donatılırlar. Bu durum ürün çeşitliliği ile birlikte fiyat değişkenliğini de beraberinde getirir. Dolayısıyla masaüstü telefon fiyatlarını etkileyen farklı unsurlar ortaya çıkar.

Masaüstü telefon fiyatlarının belirlenmesindeki en etkili detay, marka ve kalitedir. Ürünün hem fiziksel hem de fonksiyon kalitesinin yüksek olması, fiyatına da yukarıya doğru bir etki yapar. Aynı şekilde fonksiyon artışıyla da fiyat artışı gözlemlenebilir.

Fiyatı etkileyen temel fonksiyonlar ekran ve IP özelliğidir. Bu detaya göre fiyat sıralamasında en altta ekransız telefonlar varken bu modelleri ekranlılar ve IP özelliğine sahip olanlar izler. Avansas üzerinden ilgili kategorideki ürünler incelenebilir ve fiyat karşılaştırması yapılabilir.