Masaüstü Telefonlar

Toplam 9 sonuç
Stokta Yok

Masaüstü Telefonlar

Eski Yunancadaki “Uzak” ve ”Ses” sözcüklerinin birleşiminden oluşan telefon, uzun yıllar boyunca insanların sevdikleri ile iletişim kurdukları, sevinçlerinin yanında hüzünlerini de paylaştıkları bir araç olmuştur. Edinburg doğumlu Alexsander Graham Bell’in sağır bir kıza aşık olması ile başlayan hikaye, ses dalgalarının elektrik akımına dönüştürülerek iletimi prensibinin ortaya çıkmasına ve ilk telefon fikrinin Graham Bell’in kafasında oluşmasına neden olarak günümüzün en muhteşem icadı olmayı başarmıştır.

1876 yılında yapılan deneyler sonucunda icat edilen telefon, yirminci yüzyılın sonlarına doğru her eve girmeyi başararak insanların daha kolay bir şekilde iletişim gereksinimlerini karşılamayı başarmıştır. Birbirlerinden uzak kişilerin konuşmalarını ilk olarak elektrik sinyallerine daha sonra da ses dalgalarına çeviren araç olan masaüstü telefonlar, ilk zamanlarda kent içi ulaşım aracı iken daha sonra şehirlerarasına ondan sonra da uluslararası bir boyuta taşınmıştır.

1908 yılında Osmanlı Devleti zamanında tanıştığımız bu iletişim aracı, zaman içerisinde tüm yurt çapında yaygınlık kazanmış, günümüzde ise insanlar arası iletişimin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. Artık ceplerimize girecek kadar küçülen, sadece konuşmak için değil, mesajlaşmak ve hatta fotoğraf çekilip bunları sosyal ağ hesaplarımızda paylaşacak kadar gelişen telefonların daha ne kadar farklılaşık gelişeceği ise bir merak konusudur.

Yaygınlık kazanmaya başladığı ilk yıllarda oldukça büyük ve ağır bir alet olan telefonun yıllar geçtikçe boyutu ve ağırlığında azalma olmuştur. Günümüzde ise kablolu telefon ve telsiz telefon olmak üzere iki türü olan bu araç, hemen hemen her haneye ve iş yerine taşınmıştır. Özellikle iş yerlerinde hiç susmamacasına çalan telefonlar, çağımızın iletişime ne derece bağımlı bir hale geldiğinin yegane ispatıdır.

Birbirinden farklı seçenekleri ile uzakları yakın eden bu elektronik ofis cihazına Avansas.com ile ulaşmak ise bir hayli kolay. Tek yapmanız gereken birbirinden şık ve kaliteli telefonlar içerisinden birini seçerek ofisinize teslim edilmesini beklemek.