Toplam 35 sonuç
Stokta Yok

Fosforlu Kalem

En sık kullanılan kırtasiye malzemelerinden biri olan fosforlu kalem, genellikle önemli görülen yerleri belirgin hale getirmek amacıyla kullanılır. Özellikle okul çağındaki çocuklar tarafından çok sık kullanılsa da her yaştan insan, önemli gördükleri birtakım yazıları belli etmek amacıyla fosforlu kalemlere başvurur. 


Fosforlu Kalem Nedir, Nasıl Üretilir?

Fosforlu kalem mürekkebi bileşeninde fosfor bulunduğu düşünüldüğü için bu mürekkebi kullanan kalemlere fosforlu kalem denir. Tarihi 1963 yılına dayanan ve keçeli kaleme şeffaf floresan mürekkebin dahil edilmesi ile icat edilen kalemin uç kısmı keçeden oluşur, bu nedenle bu kalemler keçeli kalem olarak da adlandırılır. Eğitim alanına ilişkin çoğu makalede belirtildiği üzere duyduklarının yüzde 20’sini hatırlarken gördüklerinin ise %30’unu hatırlar. Renkler görsel hafızayı desteklemenin en iyi yoludur, bu sebeple fosforlu kalemlerin önemi anlaşılabilir. Eğitim ve ofis ortamlarında sıkça kullanılan ve diğer kalemlere göre daha parlak ve daha kalın bir çizgi çekebilen fosforlu kalemler, aynı zamanda belirgin işaretleme işlemi için de oldukça işlevseldir. Kalemin içindeki mürekkep zamanla bitse de fosforlu kalem mürekkebi satın alınarak tekrar dolum işlemi yapılabilir. Oldukça çeşitli alternatifler sunan fosforlu kalem çeşitleri uç kalınlığı gibi faktörlere bağlı olarak sınıflandırılabilir. Fosforlu kalem fiyatları ise bunun gibi kriterler ile belirlenir. Fosforlu kalem çeşitleri arasından uygun olanını seçmek için bazı kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Kalemlerin uç kalınlığı, mürekkebi, yazım kapasitesi ya da yazı parlaklığı gibi faktörler seçim için önemlidir.


Fosforlu Kalem Seti Renkleri Nelerdir?

Fosforlu kalemler farklı renklere sahiptir ve tek başına satılırken; fosforlu kalem seti şeklinde çoklu olarak da bulunabilir. Bu setler farklı renk seçenekleri ile sunulur. En sık tercih edilen sarı, turuncu, mavi ve pembe renklerinden oluşan setlerin yanı sıra aynı rengin birbirine yakın tonlarından oluşan setlere de rastlanır. Yukarıda sayılan renklerin dışında yeşil ya da mor gibi farklı renkler de tercih edilebilir. Avansas’ta yer alan çok sayıdaki fosforlu kalem seti farklı isteklere yönelik renkler barındırır. Örneğin; Avansas markalı fosforlu kalem seti 5 renkten oluşur, sık tercih edilen renklerden oluşur. Faber Castell üç farklı rengi farklı uç kalınlıkları ile sunar, bu set ise 8 renkten meydana gelir. 


Fosforlu Kalem Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Eğitim hayatında özellikle sınava çalışan gençler, çalıştıkları konu üzerinde belli noktalara dikkat çekmek ya da belirgin hale getirmek istediklerinde bu isteklerini fosforlu kalemler sayesinde kolaylıkla yapabilir.
 • Uç kalınlıklarına bağlı olarak değişen fosforlu kalem çeşitleri ihtiyaca uygun şekilde seçilebilir. İnce uçlu ya da kalın uçlu kalemler ile istenildiğinde ince, istenildiğinde ise daha kalın çizgiler çekmek ya da işaretler yapmak mümkündür.
 • Fosforlu kalem mürekkebi toksin madde içermez, su bazlıdır. Bu nedenle olası istenmeyen kazalarda büyük problemler yaşatmaz. Herhangi bir giysi ya da eşyaya bulaşan fosforlu kalemin lekeleri ılık bir su ile kolaylıkla yok edilebilir.
 • Renk ve işaretler görsel hafızaya etki eder ve öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu tarz kalemler mürekkebi itibarıyla oldukça parlak, fosforlu renkler sunduğundan dolayı öğrenme yolunda epey yardımcı olur. Fosforlu kalemlerin uç kalınlıkları da işaretleme için uygundur.
 • Fosforlu kalemlerin kullanımı zamandan tasarruf edilmesine de yol açar. Bir yazı içerisinde yer alan önemli cümlelerin yeniden yazılması yerine yalnızca üzeri çizilir, böylelikle istenildiği zaman arzu edilen ifadelerin kolaylıkla bulunması sağlanır.
 • Kalem çeşitleri arasında en parlak renklere fosforlu kalemlerde rastlanır. Parlak renk isteyenler için fosforlu kalemler oldukça uygundur.
 • Fosforlu kalemler muadillerine göre daha ekonomik olabilir. Diğer kalemler gibi yazı yazılmayan, yalnızca işaretleme ve çizgi çekme gibi işlemler için kullanılan fosforlu kalemler uzun süre kullanılabilir. Fosforlu kalem fiyatı da diğer türlere nazaran uygun görülebilir.

Sizin İçin En İyi Fosforlu Kalem Hangisi?

 • Fosforlu kalemlerin seçimi yaparken şüphesiz en önemli faktörlerin başında kalem renkleri gelir. İsteğinize bağlı olarak seçeceğiniz renkler çalışma düzeninizi epey etkileyecektir. En sık kullanılan renk sarıdır, ancak yine de kendi isteğinize uygun rengi seçebilirsiniz.
 • Kalem seçiminde bir diğer nokta uç kalınlığıdır. 2,5 mm uç kalınlığı, 4,5 mm uç kalınlığı gibi alternatifler bulunur. İşaretleme yaparken ya da yazıların üzerini çizerken ne kadar kalın çizgiler istiyorsanız o kadar kalın uçlu kalemleri tercih etmelisiniz.
 • Fosforlu kalemlerin mürekkep doldurulabilir özellikli olanları uzun süreli kullanım için avantajlıdır. Bu şekildeki kalemler, mürekkep satın alınarak yeniden doldurulabilir. Bu sayede fosforlu kalemlerin daha uzun süre kullanılabilmesi sağlanır.
 • Renk konusunda karar veremiyorsanız ya da farklı derslere farklı renkler, farklı konulara farklı renkler gibi alternatif çalışma metotları oluşturmak istiyorsanız fosforlu kalemlerin setlerine yönelebilirsiniz. Bu sayede renk alternatifleri oluşturabilir, oldukça renkli bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz.
 • Fosforlu kalemlerin boyutları değişkenlik gösterebilir. Bazı kalemler yatay şekilde dizayn edilmiş iken fosforlu kalemlerin birçoğu silindir şeklindedir. Kullanım şekline bağlı olarak seçim yapabilir, uygun olan kalemi seçebilirsiniz.

Avantajlı Fosforlu Kalem Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Ofis ve kırtasiye ürünlerinin tamamında olduğu gibi fosforlu kalem fiyatı konusunda da müşterilerine ayrıcalık tanıyan Avansas, kolay ve pratik bir alışveriş vadeder. Avantajlı ödeme seçeneklerinin yanı sıra iade ve değişimi de kolay bir şekilde gerçekleştiren Avansas, stoklu çalıştığı için 1 iş gününde teslimat gibi özellikler de sunar. Ofis ve kırtasiye malzemelerinin tamamında uygun fiyatlar sunan, fosforlu kalem fiyatları konusunda olduğu gibi avantajlı tükenmez kalem fiyatları da sergileyen Avansas, kırtasiyenin dışında pek çok konuda da ürün çeşitliliğine sahiptir.