Zımbalar

Toplam 33 sonuç

Bir masaüstü kırtasiye malzemesi olan zımba ofisteki masanızın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Özellikle günlük iş temposunun insanı yorduğu ve telaşlandırdığı anlarda, çoğu çalışanın masası adeta bir savaş alanına benzer. Üst üste yığılmış belgeler, gruplandırılmayı bekleyen dosyalar ve daha pek çok ayrıntı ile uğraşmak gerekir. Ancak kağıtları bir tel aracılığı ile bir arada tutmaya yarayan bu alet sayesinde birbiri ile alakalı olan evrakları birleştirerek kaybolmalarının önüne geçebilirsiniz ve böylece daha düzenli bir masaya sahip olabilirsiniz.

Zımba Çeşitleri Nelerdir?

Zımbaların ofislerde ve evlerde en çok kullanılan modeli, birkaç evrakı zımbalayabilme özelliği olan standart zımba modelleridir. Daha fazla sayıda evrak için tercih edilecek modeller arasında pens tipi zımba makinesi ve arşiv tipi zımba makinesi gelmekte. Bu modellerden arşiv tipi zımba makinesi çok sayıda sayfanın zorlanmadan delinebilmesini sağlar. Pratik kullanım sunan, kağıt boyutuna göre ayarlanabilme özelliği bulunan profesyonel kollu zımba makinesi çeşitleri de evrak yoğunluğu fazla olan ofislerin vazgeçilmezleri arasındadır.

Zımba Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Zımba satın alırken dikkat edilecek hususların başında zımbanın kullanım amacı gelir. Yapılacak işin tipine göre uygun büyüklükte zımbalar seçilmelidir. Zımbalanacak evrak birkaç kağıttan meydana gelecekse normal büyüklükte bir zımba yeterli olur ancak fazla sayıda evrak için tel yapısı daha kalın zımba modelleri tercih edilmelidir. Zımba teli yuvası kolay açılıp kapanabilen modeller verimli ve hızlı bir kullanım elde edilmesine yardımcı olur.