Zımba Teli-Sökücü

Toplam 20 sonuç

Zımba Teli ve Zımba Teli Sökücü

Raporları elimizle de yazsak, bilgisayar çıktısı da alsak, mutlaka bu kâğıtları birbirine tutturmak için bir zımbaya ve zımba teline ihtiyacımız var. Bu sayede bir araya gelen evraklar kaybolmuyor, düzene giriyor ve kolayca bulunuyor. Birden fazla kâğıdı zımba makinesinin arasına yerleştiriyoruz ve hafif basınç uyguluyoruz. Zımbanın içinde bulunan zımba telinin iki ucu kâğıdı delip geçiyor ve mekanizma sayesinde altta kilitleniyor.

Kullanım Alanları

Günümüzde daha çok ofislerde kullanılsa da, okulda çocuğu olan herkesin evinde de bir adet bulunuyor. Her alette olduğu gibi zımba makinesi ve zımba telinde kalite çok önem kazanıyor. Kaliteli bir zımbayı ise çok uzun süre kullanmanız mümkün.

Eğer onlarca evrakı yanlış şekilde zımbaladıysanız, zımba teli sökücüler sayesinde kâğıtlara bir zarar vermeden teli sökebilirsiniz. Her ne kadar zımba makinelerinin arkasında bu iş için ufak bir çıkıntı olsa da, kalabalık evrakları zarar vermeden sökmek mümkün olamayabiliyor. Bu sebeple zımba teli sökücüler tasarlanmış. Zımba teli sökücü fiyatları da uygun olduğuna göre ihtiyacınıza yönelik bir zımba teli sökücü modeli seçip kolayca işinizi halledebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zımba satın alırken kullanım amacınıza göre küçük-orta boy veya büyük boy almanız gerekiyor. Ev kullanımında küçük bir zımba makinesi yeterli olurken, ofiste orta boy, özellikle muhasebe departmanlarında ise çok daha büyük boyutta olanlarının kullanılması gerekebiliyor.

Aynı şekilde, zımba telinin de, makineye uygun boyutta ve kalitede olması gerekiyor. Zımba teli çeşitleri piyasada beyaz, sarı veya karışık renkte, paketler halinde bulunuyor. Evrakların uzun süre bir arada kalmasını, elinize aldığınızda veya bir sunum ortasında dağılmamasını istiyorsanız, sağlam zımba tellerini seçmelisiniz. Zımba teli fiyatları çok da yüksek olmadığından tercihinizi marka olanlardan yana kullanabilirsiniz.

Zımba teli ve zımba teli sökücü modellerine ve fiyatlarına bu kategoriden ulaşabilirsiniz.