Bantlar ve Kesicileri

Toplam 28 sonuç

Bant Çeşitleri Nelerdir?

Çalışanların ve öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak için pek çok ürün piyasaya sürülmektedir. İşteyken veya ders çalışırken daima farklı araç ve gereçlere ihtiyaç duyulur. Bantlar, bu araç ve gereçler arasında en sık kullanılan gereçlerdendir.

Bantlar, evlerde de sıklıkla tercih edilen ve düzen sağlamaya yarayan araçlardır. Dağılan veya parçalanan eşyaların onarılması için kullanılırlar. Evlerde bantların sıklıkla kullanıldığı bir diğer alan kolileme işlemleridir. Bu işlemler için kullanılan koli bandı, diğer bantlara kıyasla daha geniş bir yapıya sahiptir.

Farklı yapışkan özelliklerine sahip olan bant çeşitleri ile birçok işlem yapılabilir. Sağlam bir yapıştırıcı ile üretilen bu ürünler, not kağıdından kalın kartonlara kadar pek çok nesne üzerinde kullanılabilirler.

Bu ürün çeşitleri arasından en sık satın alınanlardan biri kaydırmaz bantlardır. Bu ürünlerin temel işlevi, bulunduğu kategorideki ürünlerden biraz daha farklıdır. Genellikle halıların altına yerleştirilen bu ürünler, kaydırma sorununu tamamen ortadan kaldırmayı amaçlar.

Tesa bantları, evlerde ve iş yerlerinde hayat kurtarıcı bir özelliğe sahiptir. Yapıştırma işleminin bir hayli zor olduğu alçılar, fayanslar ve duvarlarda kullanılan ürünler; sıradan bantların yapamadığı işlevleri yerine getirirler. Özellikle, resimlerin veya tabloların duvarlara sabitlenmesi gerektiği zamanlarda kullanılırlar.

Şerit bantlar ise teknik alanlarda kullanılan bir üründür. Belli olması gereken hatların üzerinden bu ürünler ile geçildiğinde, fark edilmesi imkansız olan alanlar bile kolaylıkla göze çarpar.

Su Geçirmez Bant

Su geçirmez bant, özellikle iş yerlerinde kullanılan ve kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran bir üründür. Bu ürünler, sıvı ile temas etse dahi olduğu yüzeye sıkıca tutunmaya devam eder.

Renkli Bant

Renkli bantlar hem teknik sektörlerde çalışanların hem de öğrencilerin favorisidir. Bu ürünlerin en yaygın kullanım alanı, elektrik-elektronik sektörüdür.

Beyaz Bant

Beyaz bant, kullanıldığı yüzeylerde şeffaf bir görüntü sağlayan ve bu nedenle sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Ev içi kullanımdan profesyonel kullanıma kadar her alanda tercih edilir.

Dekoratif Bant

Dekoratif bant, klasik görünümlerin dışına çıkmak isteyenler için vazgeçilmez bir üründür. Çocukların ödev yaparken kullanmaktan zevk aldığı ürünler, aynı zamanda ev içi kullanımda da fark yaratır.

Silikon Bant

Silikon bant, yapıştırılması zor olan nesneler için kullanılmaktadır. Çift taraflı yapışkana sahip olan ürünler; duvarlarda sabit kalması istenen çerçeve, tablo veya benzer ürünlerin yapıştırılmasında kullanılırlar.

Avansas’ta Bulunan Bantlar Yüzeylere Sağlam Yapışır mı?

Kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerin buluşma adresi olan Avansas, iş yerlerinizde ve evinizde ihtiyacınız olan tüm ürünleri kolaylıkla satın alabileceğiniz bir platformdur. Sayfamızda satışa sunulan ürünlerin tamamı Avansas güvencesini vadeder.

Pek çok alanda kullanılan ve hayat kurtarıcı bir özelliğe sahip olan bantlar, eğer yeterli kalitede olmazlarsa kullanıcısına birçok sorun yaşatır. Bu sorunlardan ilki hem ürün hem de para israfıdır.

Doğru şartlar altında üretilmeyen ve depolanmayan ürünler, en temel fonksiyonlarını bile yerine getiremezler. Kaliteli bir yapışkan ile üretilmeyen ürünler, kullanıcısını memnun etmeyi de başaramaz.

Bu ürünleri satın alan kullanıcının en önemli talebi, ürünlerin yapıştırıldığı yüzeye sağlamca tutunmasıdır. Kalitesi ile adını duyurmuş olan markalarla iş birliği yapan Avansas’ın, ürün kategorisinde bulundurduğu bantlar sağlam bir yapışkana sahiptir. Bu sayede, ürünler yapıştırıldıkları yüzeyden kolayca ayrılmazlar.

Kalitesiz ürünlerde en sık karşılaşılan sorunlardan biri de hemen kopuyor olmalarıdır. En ufak bir hareket nedeniyle bile dağılan ürünler, maddi kayba neden olurlar. Bu sorunlarla karşılaşmak istemeyen kullanıcılar için çözüm Avansas’tır.

Avansas’ta satışa sunulan ve nitelikli bir yapıya sahip olan ürünler, uygun fiyatları ile de kullanıcılarını memnun etmektedir. Hangi ürün çeşidi satın alıyor olursanız olun, kaliteli ve uygun fiyatlı çözümlere firmamız sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Özellikle, iş yerlerinde sıklıkla kullanılan bu ürünleri, farklı paket seçenekleri ile satın alabilirsiniz. Avansas üzerinden ulaşabileceğiniz 2’li, 8’li, 12’li ve 15’li paket seçeneklerindeki ürünler, uzun süre boyunca sorunsuz kullanımı vadederler. Aynı zamanda bu ürünler, çoğu kesme makinesi ile de uyumludurlar.

TOBB Güven Damgası’na sahip olan Avansas üzerinden, farklı çeşitlerdeki ürünleri toptan veya perakende bir şekilde satın alabilirsiniz. Hızlı teslimat bölgelerinden verdiğiniz siparişler 1 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılır.

Bant İzi Yüzeylerden Nasıl Çıkar?

Sağlam bir yapışkan ile üretilen ürünlerin yüzeyden çıkarılması bazen zorlu bir işlem haline gelmektedir. Bu nedenle birçok kişi ‘Bant izi nasıl çıkar?’ sorusuna yanıt aramaktadır. Bantların yüzeylerden kolayca çıkarılmasını sağlamak için birkaç adımın takip edilmesi yeterli olacaktır. Bu adımlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Ürünlerin yüzeyden çıkarılmasını sağlamak için ilk yapılması gereken, kaynama noktasına ulaşmak üzere olan sıcak suyun zemine uygulanmasıdır.
 • Bu işlem, eğer yetersiz gelirse farklı ürünlerin kullanılması gerekecektir.
 • Evinizde ve iş yerinizde bulunan güçlü bir temizleyicinin, bir kısmını yüzeye uygulayın. Ardından, kimyasalın diğer kısmını sıcak suyun içerisine boşaltın.
 • Ürünün bulunduğu yüzeyi bulaşık teli yardımıyla temizleyin.
 • Bu esnada yüzeye zarar vermeme konusunda dikkatli olun.
 • Sıcak su ve temizleyici sayesinde ürünü yüzeyden rahatlıkla çıkarmış olacaksınız.

Bant Kesme Makinesi Nasıl Kullanılır?

Bantların kesilmesi, kimi zaman oldukça zor bir işlem haline gelmektedir. Bu nedenle, farklı özelliklere sahip olan bant kesme makinesi çeşitleri üretilmeye başlanmıştır. Ürünlerin kesilmesini kolaylaştıran bu modellere, uygun fiyat avantajı ile Avansas’tan kolaylık ulaşılabilir.

Bu ürünleri satın alan kişilerin en sık sorduğu soru ‘Bant makinesi nasıl kullanılır?’ olmaktadır. Bu ürünlerin kullanımı oldukça basittir. Satın aldığınız ürünün içerisine bandı yerleştirmeden önce, bandı açın. Ardından, bandı ürünün içerisine yerleştirin. Son olarak bandın uç kısmını, makinenin kesici kısmına kadar ulaştırın.

Avansas’ta Satılan Bant Kesiciler Kaliteli midir?

Bant makinesi, bantların kullanımını kolaylaştıran ürünlerdir. Bant makinesine sahip olan kişiler, ürünlerin ucunu aramak veya kesme işlemi sırasında makas kullanmak zorunda kalmazlar. Bandın kesimini kolaylaştıran bant makinesi ürünlerinin, kaliteli ve dayanıklı bir yapıya sahip olması gerekir.

Kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerin buluşma adresi olan Avansas’tan satın alacağınız bant makinesi çeşitlerinin tamamı sağlam yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Kesici kısımları kolaylıkla deforme olmayan ve paslanmayan bant makinesi çeşitleri, kullanım kolaylıkları sayesinde hayatınızı büyük oranda kolaylaştıracaktır.

Ağır bir yapıya sahip olmayan bant makinesi çeşitlerinin her bir parçası kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Masanızın üzerinde de çok fazla yer kaplamayan bu makineler, uygun fiyat avantajı ile Avansas’ta satışa sunulmaktadır.

Bant makinesi kullanıcılarının en sık karşılaştıkları sorunlardan biri, ürünlerin masa üzerinde kaymasıdır. Bu sorun nedeniyle bantlar kolaylıkla kesilemez veya kesilirken kullanıcıya zarar verir. Avansas’tan satın alacağınız, büyük bant makinesiürünleri masanızın üzerinde sabit bir şekilde durur.

Avansas’ta satışa sunulan bant makinesi çeşitleri, çoğu ürünle kullanıma izin veren bir yapıya sahiptir. Özellikle Avansas üzerinden satın alacağınız ürünler, çoğu bant makinesi modeli ile sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Satış sırasında ve sonrasında daima müşteri memnuniyetini ön planda tutan Avansas üzerinden satın alacağınız bant makineleri; kullanım kolaylığı, dayanıklı yapısı, kalitesi ve uygun fiyatları ile sizleri memnun etmeyi başaracaktır.

Bant ve Bant Makinesi Fiyatları Ne Kadardır?

Uygun fiyatlı ürünleri müşterileriyle buluşturan Avansas, iş yerlerinde ve evlerde sıklıkla ihtiyaç duyulan malzemelerin kolaylıkla satın alınabileceği bir platformdur.

Ofislerde veya evlerde kullanılan bantların ve onları kesmek için kullanılan makinelerin, uygun fiyat avantajı ile satın alınabileceği platform Avansas’tır. Bu ürünlerin fiyatları hakkında net bir rakamın verilmesi mümkün değildir.

Satın alınmak istenen ürünün; markası, özellikleri, üretiminde kullanılan malzemeler ve kullanılacağı alanlar modelin fiyatını doğrudan etkiler. Hangi çeşit ürüne ihtiyacınız olursa olsun, Avansas sayesinde en uygun fiyatlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.İş yerlerinde sıklıkla kullanılan yazıcıların tam bir performans göstermesi ve daha hızlı baskılar elde edebilmesi için donanımında yer alan ürünlerin kaliteli yapıda olması gerekir. Türlerine göre yazıcılar; lazer, ısıl, mürekkep püskürtmeli ve nokta vuruşlu olarak sınıflandırılır. Yazdırma işlemi için kullanılacak ürünler de yazıcı türüne göre farklılaşarak kartuş, toner, muadil toner ve şerit olarak sınıflandırılır.

Nokta vuruşlu yazıcılar; sürekli form, kantar fişi gibi farklı kağıtlara baskı yapabilmesi nedeniyle muhasebe büroları, bankalar gibi fatura ve makbuz kesen her iş yerinde hayatı kolaylaştırır. Kullanım alanı kısıtlı olsa da oldukça dayanıklı ve kullanışlı yapıda olan nokta vuruşlu yazıcılar, her ne kadar A4 kağıtlarına baskı yapabilse de genellikle muhasebe işlemlerinde kullanılır.

Nokta vuruşlu yazıcıların donanımı, diğer yazıcı türlerine göre farklıdır. Diğer yazıcılar, kartuşta yer alan mürekkebi ya da tonerde yer alan tozu doğrudan kağıdın üzerine uygular. Nokta vuruşlu yazıcılar ise yazma kafasının üzerinde yer alan iğneler ile yapılan vuruşlar sayesinde yazdırma işlemini gerçekleştirir. Bu nedenle, bu tip yazıcılarda kağıt ve mürekkebin dışında bir parça daha bulunur. Şerit olarak adlandırılan bu parça, bir bez ve üzerinde bulunan mürekkepten meydana gelir. İğneler bezin üzerine bilgisayardan gelen talimatlara göre vuruşlar yapar.

Şeritler, rulo şerit ve ok şerit olmak üzere ikiye ayrılır. Rulo tipinde olan şeritler; genellikle etiket yazdırma, barkod yazdırma makinelerinde kullanılır. Nokta vuruşlu yazıcılarda her iki tür şerit kullanılabilir. Fakat, ok şeklinde olanların kullanımı daha yaygındır.

En sık kullanılan şerit markaları Printpen şerit ve Refill şerittir. Refill şeritler, bir adet kartuş ve içerisinde yer alan bezle birlikte iki kısımdan meydana gelir. Yazıcıya hatasız bir şekilde takıldıktan sonra şerit dönmeye başlar. Her dönme sırasında, iğnelerin hareketiyle yazdırma işlemi gerçekleştirilir. İğnelerin sorunsuz hareket edebilmesi için Refill şeridin gergin bir yapıda olması gerekir.

Şeritlerin kalitesiz yapıda ve yazıcının modeli ile uyumsuz olması, iğnelerin yanı sıra yazıcının diğer teknik donanımında sorunlar meydana getirir. Bunu önlemenin en iyi yolu, Refill şeritleri kullanmaktır.

Bazı Refill şerit modelleri, şerit kartuşunu değiştirmeden sadece bez değişimi yapmanızı mümkün kılar. Bu sayede, maliyetlerinizi azaltabilirsiniz. Bu modeller orijinal yapıda olduğu için baskı kalitesini artıran bir yapıya sahiptir. Faturalarda, makbuz gibi evraklarda yer alan bilgilerin net, anlaşılır yapıda olmasını sağlar.

Refill şeritler farklı renklerde de olabilir. Genelde siyah modelleri bulunan bu şeritlerin kırmızı, mor modelleri de vardır. Bu sayede; şirket logosu, grafik gibi farklı şekillerin de net olarak kağıda aktarılmasını sağlar.

Refill Şerit Hangi Yazıcı Modelleri ile Uyumludur?

Şerit deyince ilk akla gelen isimlerden olan Refill şeritler, farklı marka ve model yazıcılarla uyumlu olarak çalışır. Bu yazıcı modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Oki ML-3320/3321/320/321
 • OKI ML-1120/ML-1190
 • Epson LX-350
 • Oki ML-5520/5521/5590/5591
 • Panasonic KX-P115i/KX-P1150
 • Epson LQ-800/LX-300
 • Epson ERC-23

Refill şerit modelleri uyumlu olduğu yazıcı türüne göre isimlendirilir. Bu nedenle, nokta vuruşlu yazıcıya uyumlu olan ürünleri, sayfamızdan kolay bir şekilde bulabilmeniz mümkündür. Eğer farklı bir nokta vuruşlu yazıcı modeliniz varsa, sayfamızda yer alan diğer şerit modellerini inceleyerek en uygun modele karar verebilirsiniz.

Refill Şerit Modellerinde Tıkanma Problemi Meydana Gelir mi?

Yazdırma işleminin uzun süre devam etmesi ve yazılarda herhangi bir dağılma meydana gelmemesi için kullanılan şeritlerin kaliteli yapıda olması gerekir. Şeritte herhangi bir tıkanma problemi olması halinde, yazdırma işlemi gerçekleşmeyeceği için gereksiz yere zaman kaybı yaşanabilir. Bunun yanı sıra yazıcılarda meydana gelen arızaların en önemli nedeni de mürekkepten dolayı meydana gelen tıkanmalardır.

Refill şerit modelleri hem beziyle hem de mürekkebiyle kaliteli yapıda olduğu için herhangi bir tıkanma sorununa yol açmaz. Bezin üzerinde bulunan mürekkep, iğnelerin hareketine bağlı olarak, her defasında en kaliteli yazıları ortaya çıkarır. Mürekkep, iğnelerden herhangi bir hareket gelmediği sürece, bezden ayrılmaz. Bu nedenle, Refill şeritler kartuşun tıkanmasına yol açmadan üstün bir performans sergiler.

Refill Şerit Yazıcı İçine Akıtma Yapar mı?

Refill şeridin sorunsuz şekilde kullanılabilmesi için uyumlu yazıcı modeline doğru şekilde takılması gerekir. Yazıcının parçalarından olan yazdırma kafası ittirilerek, kartuşun yerine tam olarak yerleşmesi sağlanmalıdır. Fakat, bu işlemi yapmadan önce yazdırma kafasının sıcak olmadığından emin olmanız gerekir.

Yazdırma işlemi sırasında kafa kısmı, harekete bağlı olarak yüksek bir seviyede ısı oluşturur. Bu nedenle, soğumasını beklemeden yazıcıya elle temas etmeniz halinde elinizin yaralanmasına yol açabilirsiniz. Diğer dikkat edilmesi gereken bir nokta ise yazıcının güç kaynağından ayrılmasıdır. Eğer; elektriğe bağlıyken, Refill şerit değiştirme işlemini gerçekleştirirseniz, yazıcınızda arıza meydana gelebilir.

Refill şerit değişimi sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar, yazıcınızla beraber verilen kullanma talimatlarında yer alır. Bu talimatları okumadan, şerit değişimini yapmamanız önerilir.

Hatalı yapılan değişim işlemleri, akıtma sorununa da yol açabilir. Mürekkebin yazıcının içerisine akması halinde, kağıtta lekelenmeler ortaya çıkar. Akıtan şeritler nedeniyle, daha sık şerit değişimi yapmanız gerekir. Bu durum hem bakım-onarım maliyetlerini hem de sarf malzemeleri maliyetlerini artırır.

Şeritlerin akıtma yapması halinde fatura, makbuz gibi önemli evraklarda lekelenmeler ya da hatalı okuma gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu tarz evrakların hatalı okunması, iş süreçlerinde aksamalar yaşanmasına ya da hesaplamaların hatalı yapılmasına sebep olur. Bu nedenle; firmanıza olan güvenin sarsılması, karşılıklı ilişkilerin zarar görmesi gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Mali bir değeri belirten evrakların hatalı basılması noktasında, verginin yanlış hesaplanması gibi sorunlar da ortaya çıkabilir. Sonuç olarak; kalitesiz ve akıtan bir şerit, sizin idari para cezalarıyla karşılaşmanıza bile yol açabilir. Kaliteli yapıda olan Refill şeritlerde herhangi bir akıtma sorunu meydana gelmeden yazıcınızı kullanmanız mümkündür.

Refill Şerit Mürekkebi Ekonomik midir?

Daktiloların çalışma prensibine benzer bir yapıda çalışan nokta vuruşlu yazıcıların kullanımı, diğer yazıcılara göre daha az maliyetlere sahiptir. Bunun yanı sıra yazıcınızla beraber kullanacağınız Refill şerit ile de daha uzun ömürlü bir kullanım olanağı elde edebilirsiniz. Kartuş ve tonerlerle kıyaslandığında uzun ömürlü yapıda olmaları sebebiyle, Refill şeritler sık değişim gerektirmez.

Refill şeritlerin kullanımının daha uzun ömürlü olması, bezin uzunluğu ile de alakalıdır. İğnelerin beze olan darbeleri sonucunda, mürekkep zamanla azalır. Kalitesiz yapıda olan şeritlerin mürekkebi daha kısa sürede biter. Bu nedenle orijinal yapıda olan Refill şeritler, muadil ürünlere göre daha uzun ömürlüdür.

Avansas’ta Satılan Refill Şerit Modelleri Kaliteli ve Orijinal midir?

Her zaman en iyi ve en kaliteli ürünleri size sunan avansas.com’da yer alan Refill şerit modelleri de son derece kaliteli bir yapıdadır. Bu nedenle, sorunsuz bir kullanım için bu modelleri tercih edebilirsiniz. Yazıcınızın donanımıyla uyumlu yapıda olan orijinal ürünler ile baskı kapasitesini artırmanız mümkündür.

Refill Şerit Fiyatları Ne Kadardır?

Her şeridin yazdırma kapasitesi ve uyumlu olduğu modeller farklılık gösterir. Bu nedenle, Refill şerit fiyatları; model, baskı kapasitesi, uzunluk gibi unsurlara göre farklılık gösterir. Ürün fiyatları kartuş, toner fiyatlarına göre daha uygun seviyedir.