Toplam 11 sonuç
Stokta Yok

Çamaşır Suyu

Çamaşırların temizlenmesi, kir ve lekelerin arındırılması, beyaz çamaşırların bembeyaz olması ve renkli çamaşırların ise renklerini koruyup parlaklığa kavuşması için kullanılan bir kimyasal temizlik ürünü olarak tanımlanabilecek çamaşır suları, genel itibariyle bir kimyasaldır. Çamaşırların yanı sıra banyo, mutfak ya da tuvaletlerde de kullanılabilen ve kullanıldığı obje ya da ortam üzerinde hijyen etkisi gösteren çamaşır suları; bakteri ve mikroplar üzerinde de yok edici bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle günümüzde çamaşır temizliğinden ziyade daha çok banyo, mutfak ve tuvalet temizliğinde tercih edilir.


Çamaşır Suyu Nedir, Nasıl Üretilir?

Kimyasal bir bileşen olan çamaşır suyunun kimyasal bileşen olarak ismi sodyum hipoklorittir. Bir tür tuz şeklinde ifade edilebilecek çamaşır suyunun tarihi 1785 yılına dayanır. 1785 yılında Fransız kimyager Claude Louis Berthollet tarafından icat edilen kimyasal temizlik malzemesi, sodyum hipoklorit bileşeniyle üretilen ilk çamaşır suyu olarak tarihe geçti. Ancak elbette ki bu tarihe kadar pek çok temizlik tekniği ortaya çıkmıştı; 1756’da Francis Home sülfirik asit kullanarak, 1772’de ise Karl Wilhelm Scheele de klor kullanarak çamaşır suyuna benzer bir kimyasal elde etmişti. Tarihsel anlamda bakıldığında çamaşır suyu çeşitleri olarak sülfürik asitli, klorlu ve sodyum hipokloritli şeklinde bir sınıflandırma yapılabilir. Kıvam ve yoğunluk açısından ise çamaşır suyu çeşitleri sıvı, jel ya da toz halinde gibi örneklendirilebilir. Çamaşır suyu fiyatları bu çeşitlendirme doğrultusunda da değişiklik gösterir. Çamaşır suyu seçiminde dikkat edilmesi gereken kriterler çamaşır suyunun kıvamı, sağlayacağı hijyen miktarı, koku düzeyi ve paket boyutudur. Çamaşır deterjanı fiyatları konusunda bu kriterler de etkilidir. En sık kullanılan temizlik maddelerinden biri olan çamaşır suları, Domestos’un yaptığı araştırmaya göre kullanıcılarının %62’si tarafından tuvalet temizliğinde ilk tercih olarak görülür.


Çamaşır Suyu Formülü Nedir?

Çok sayıda çamaşır suyu çeşitleri bulunsa da şu anki bilinen haliyle çamaşır suyu formülü sodyum hipokloritin simgesi olan NaCIO şeklindedir. Bir iyon kökü olan bu çamaşır suyu formülü, çamaşır sularının yanı sıra deodorantlarda ya da beyazlatıcı kimyasallarda da görülür. Sözü edilen çözelti sarı renkli ve kokulu bir sıvıdır, kolay bozulur.


Çamaşır Suyu Zararlarından Korunmak için Ne Yapmalı? 

 • Göz ile temas etmemesine özellikle dikkat edilmelidir. Zira çamaşır suları korneada kalıcı hasara sebep olabilir.
 • Çamaşır suları ile doğrudan temas eden ciltler zarar görebilir. Çamaşır suyunun zararlarından korunmak ve zararı minimize edebilmek için çamaşır suyu ile temizlik yapmadan önce bir eldiven kullanılmalıdır.
 • Çamaşır suları mümkün olduğunca az solunulmalı, işlem bittikten sonra ortam bol su ile durulanmalıdır.
 • Çamaşır suyu ile temizlik yapıldıktan sonra ortamın havalandırılması gerekir. Temizlik süresi olabildiğince kısa tutulmalıdır.
 • Çamaşır sularının içeriğine de bakılmalı, katkı maddesinin az olmasına dikkat edilmelidir.

Çamaşır Suyu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Çamaşır suları doğru bir şekilde uygulandığında, yönetildiği yüzey ve ortamda oldukça etkin bir temizlik sağlar. Ev temizliğinin yanı sıra ofis temizliği konusunda da oldukça başarılıdır.
 • Çamaşır sularının kötü koktuğu düşünülür ancak son yıllarda geliştirilen formüller ile parfüm esanslı çamaşır suları üretilmiştir. Bu durum temizlik sırasında hoş bir kokunun oluşmasına neden olur.
 • Çamaşır sularını kullanmak yalnızca temizlik ve hijyen bağlamında değil; ekonomik bağlamda da avantajlıdır. Az miktar ile çok hijyen sağlayan çamaşır suları bu nedenle de sıkça tercih edilir. Çamaşır suyu fiyatları diğer temizlik ürünlerine göre avantajlı kabul edilir.
 • Mikrop, bakteri ve kirler üzerinde yalnızca yüzeysel bir temizlik yapmayan çamaşır suları, onları yok ederek oluşumlarını da uzun vadeli olarak engeller.

Sizin İçin En İyi Çamaşır Suyu Hangisi? 

 • Uzun süreli bir kullanım amaçlıyor ve çamaşır suyunu daha da ekonomik hale getirmek istiyorsanız büyük boyutlu avantajlı paketler tercih edebilirsiniz. Çamaşır suları 750 ml’den 3,5 kilograma kadar değişiklik gösterir. Nispeten az bir kullanım yapılacaksa küçük boyutlu ürünler daha da avantajlı olacaktır.
 • Çamaşır suyunun kimyasal formülü keskin bir kokuya sahiptir. Temizlik sırasında hoş bir koku tercih ederseniz; parfüm içerikli çamaşır sularına yönelebilirsiniz. Dağ esintisi gibi kokular içeren çamaşır suları kullanarak evinizde ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz.
 • Bazı çamaşır suları içerisinde bulunan oksijen miktarı sayesinde solunumu daha da rahatlatır. Solunum konusunda problem yaşıyorsanız formülü içerisinde oksijen bulunan çamaşır sularını seçerek bu probleminizi engelleyebilirsiniz.
 • Kullanım alanına bağlı olarak spesifik formüllü çamaşır suları da bulunur. Yağ ve kireç lekelerine özel olarak geliştirilmiş çamaşır suları gibi belli bir konuya yoğunlaşmış ürünler, ihtiyacınıza daha uygun olabilir.

Avantajlı Çamaşır Suyu Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Tüm alanlardaki ürün çeşitliliğini çamaşır suları konusunda da sürdüren Avansas, hijyen ürünlerinde tüketiciye geniş bir ürün yelpazesi sunar. Kendi ürünlerinin yanı sıra Domestos ve Bingo markalarının başarılı çamaşır sularını da sergileyen Avansas, tüketici için oldukça kolay ve pratik bir alışveriş imkânı sağlar. Avantajlı ödeme seçenekleri ile oldukça uygun olan çamaşır suyu fiyatı, Avansas’ın 1 iş gününde teslimat ve ücretsiz teslimat politikasıyla daha da ayrıcalıklı bir hale gelir. Satış sonrasında iade ve değişim olanaklarında da kolaylık sağlayan Avansas, uygun çamaşır suyu fiyatı avantajının yanı sıra stoklu çalışmasıyla da ön plana çıkar.