Toplam 6 sonuç

Çamaşır Suyu

Mikropları öldürmek için kullanılan bir kimyasal olan çamaşır suyu, sodyum hipoklorit adı verilen bir bileşiktir ve etki ettiği maddenin rengini açma, beyazlatma ya da dezenfekte ederek mikroplarını öldürme gibi özelliklere sahiptir.

Son derece etkili ve hijyenik bir dezenfeksiyon maddesi olan çamaşır suyu, özellikle banyo, mutfak ve tuvalet temizliğinin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle neredeyse her evde ve her ofiste temizlik amacı ile çamaşır suyu kullanılmaktadır. Ancak çamaşır suyu kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken birkaç kural vardır. Öncelikle çamaşır suyunu içeriğinde bulunan kimyasallar nedeni ile fazla koklamamak gerekmektedir. Çünkü klor gazının solunum yollarında hasara neden olduğu bilinen bir gerçektir ve dikkatsizlik sonucunda ciddi hasarlara yol açabilir. Ayrıca cildimize ya da gözümüze de temas etmemesi gerekmektedir. Şanssız bir kaza eseri cildimize ya da gözümüze temas eden çamaşır suyunu mutlaka bol su ile yıkayarak temizlemeli ve ardından hemen bir hekime gidilmelidir. Son olarak da çamaşır suyunun asla içilmemesi gerektiğini, çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanması gerektiğini de unutulmaması gereken kurallar arasında belirtmeden geçemeyiz.

Doğru şekilde kullanıldığında çeşitli yüzeylerin temizliğinde ciddi faydalar sağlayan çamaşır suları, dikkatsiz kullanım neticesinde özellikle kumaşlarda çamaşır suyu lekesi denilen bozulmalara neden olmaktadır. Bu nedenle çamaşır suyunun dikkatli biçimde kullanılması son derece önemlidir.

Nahoş kokusu nedeni ile korkulan bir temizlik malzemesi olan çamaşır suları, günümüzde geliştirilen özel esanslar sayesinde çok daha sempatik bir görünüme ve mümkün olduğunca tahammül edilebilir bir kokuya sahip olmuştur. Özellikle Ace, Ava Clean ve Domestos gibi markaların çeşit çeşit ürünlerinin satışını gerçekleştiren Avansas.com, rekabetçi fiyat anlayışı çerçevesinde ofisine layık olduğu özeni gösteren herkes için pratik çözümler sunmaktadır. İş yerinde temizlikten ve hijyenden vazgeçemeyenlerin tek adresi, gene Avansas.com'dur.

Kaliteli ürünlere hızlı teslimat ve güvenli alışveriş teminatı çerçevesinde sahip olmak isteyen herkesi Avansas dünyasına davet ediyoruz! Eğer siz de ofisinize bir iyilik yapmak istiyorsanız, mutlaka Avansas.com'un online alışveriş sitesinde alışveriş yapma keyfini yaşamalısınız.