Kalemler

Toplam 436 sonuç
BunlarıBiliyor muydunuz?

Tonerlerin, mürekkebi toz halinde püskürttüğünü ve modeline göre 6000 sayfaya kadar çıktı verebildiğini biliyor muydunuz?

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Kalem Çeşitleri Nelerdir?

Kalem, bir kâğıdın üzerine yazı yazmak ve çizim yapmak için kullanılan yazı aletidir. Tarihin ilk çağlarında ucu mürekkebe batırılan, tüylü ve daldırma kalemler kullanılmıştır. Kurşun, dolma, keçeli, fosforlu, marker, imza kalemi gibi birden fazla farklı kalem çeşidi bulunmaktadır.

Asetat Kalemi

Asetat kalemi, permanent kalem olarak da bilinen bu kalem çeşidi; plastik, metal, cam, deri gibi kaygan yüzeylerde kalıcı yazı yazmak için kullanılmaktadır. Önceleri evlerde CD kalemi olarak kullanılan asetat kalemi, iş yeri ve ofislerde de mutlaka bulunması gereken bir kalem çeşididir.

Fosforlu Kalem

Fosforlu kalem, herhangi bir yazının önemli bölümlerini çizmek için kullanılan farklı renklere sahip bir kalem çeşididir. Fosforlu kalem yazının dikkat çeken bölümlerinin üzerinde renkli bir tabaka oluşturmaktadır. Genellikle sarı, yeşil, turuncu, pembe ve mavi renkleri ön plandadır. Fosforlu kalemler 4’lü ya da 5’li şekilde satılmaktadır.

İğne Uç Kalem

İğne uç kalem, ucu sivri ve mürekkepli bir kalem çeşididir. İçerisinde jel mürekkep barındıran bu kalem türü, iğne ucu sayesinde kullanıcılara üstün yazı kalitesi sunmaktadır.

Jel Mürekkepli Kalem

Jel mürekkepli kalem, özel jel mürekkepleri ile renk kartuşları sayesinde farklı yazı deneyimi sunan bir kalem çeşididir. Özel jelleri sayesinde kâğıdın yüzeyine dağılma yapmayan, yazılara kaligrafik özellik sunan bir kalem türüdür.

İmza Kalemi

İmza kalemi, bir tükenmez kalem türüdür. Kamu kurum ve kuruluşlarında ve çeşitli meslek dallarında kullanılan imza kalemi, yaklaşık 2-3 kilometreye kadar çizgi çekebilme kapasitesine sahiptir. Öğretmenlerin de çok sık kullandığı bu kalem; kapaklı, 0.7 ve 0.9 uç kalınlığı olarak ayrılmaktadır. İmza kalemi resmî belgelerde de kullanılmaktadır.

Keçeli Kalem

Keçeli kalem, fırça uçlu kalem olarak da bilinen en eski kalem çeşitlerinden biridir. Keçeli kalemin uçları, keçe maddesinden imal edilen liflerden yapılmaktadır. Diğer kalemlere oranla ucu daha serttir. Esnek bir yapıya sahip olmadığı için uçları bükülememektedir. Boyama işlemleri için oldukça uygun olan keçeli kalemlerin hemen hemen her rengi mevcuttur. Çocukların da severek kullandığı keçeli kalemler, okul eşyaları arasında vazgeçilmez kalem çeşitlerindendir.

Marker Kalem

Marker kalem, yoğun ve farklı bir mürekkep ile üretilmiş keçeli kalemlere denir. Daha çok okullarda yoğun olarak kullanılan marker kalem hemen hemen her öğrencide bulunmaktadır. Okullarda, yazı tahtalarına yazı yazmak için kullanılmaktadır. Normal mürekkebin tutunamadığı plastik alanlarda kullanılan bir kalem çeşididir. En çok kullanılan renkleri sırası ile siyah, mavi ve kırmızıdır.

Kurşun Kalem

Kurşun kalem; kil ve grafitten üretilen, etrafı ahşap kaplı, kâğıt üzerine yazı yazmak için kullanılan bir kalem çeşididir. Herkesin uzun yıllar boyunca kullandığı kurşun kalem, genellikle yazı yazmak ve çizim yapmak için kullanılmaktadır. Bu ürünün bir özelliği de silgi ile silinebilmesidir.

Versatil Uçlu Kalem

Versatil uçlu kalem, diğer uçlu kalem türlerinden farklı olarak üretilmiştir. Üstten basmalı olan versatil uçlu kalemin uç kalınlıkları da oldukça farklıdır. Versatil kalem; 0, 30, 50, 60, 70, 91 gibi uç çeşitlerine sahiptir. Her şeyi ile farklı olan bu kalem türü, görünüş açısından da diğer uçlu kalemlerden farklı bir görünümdedir.

Tükenmez Kalem

Tükenmez kalem, borucuğunun içinde bulunan mürekkebi, bilye sayesinde yüzeye aktaran yazı yazma aracıdır. Silgi ile silinmeyen bu kalem çeşidi, kâğıda zarar vermeden yazı yazmanızı sağlamaktadır.

Yazı Tahtası Kalemleri

Yazı tahtası kalemi, parlak yüzeylere yazı yazmak için kullanılan bir kalem çeşididir. Özel mürekkebi sayesinde silinebilme özelliği taşıyan yazı tahtası kalemine Board Marker da denilmektedir. Beyaz tahta kalemi olarak da bilinen yazı tahtası kalemi, mürekkebi sayesinde doldurulabilme özelliğine sahiptir. Bu kalem çeşidinin siyah, mavi ve kırmızı renkleri de mevcuttur.

Teknik Çizim Kalemleri

Teknik çizim kalemleri, bir objenin biçimini, boyutunu ve diğer ölçülerini gösteren özel bir çizim kalemidir. Ürünlerin, teknik ve aşamalı olarak kurallara uygun biçimde çizimlerini gerçekleştirmeye yarayan bir kalem çeşididir. Görüntü olarak kurşun kalemin birebir aynısıdır. Resim kalemleri olarak da kullanılmaktadır.

Kaligrafi Kalemleri

Kaligrafi kalemleri, güzel yazı ve süsleme sanatı için kullanılan kalem çeşididir. Yuvarlak veya sivri uçları ve farklı renklere sahip olan kaligrafi kalemi, güzel yazı sanatının icra edilmesi için kullanılmaktadır. Ucunun en küçüğü 1 mm olan kalemlerin, 2 mm ve 3 mm olan uçları da bulunmaktadır. En çok tercih edilen uçlar, 2 ve 3 mm olanlardır. Kaligrafi için ince uçlu pilot kalem de kullanılmaktadır.

Kalem Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Herkesin kullandığı kırtasiye malzemesi olan kalemler, gelişigüzel seçilmemelidir. Dikkat edilmesi gerekenler arasında rengi, uç yapısı, inceliği, kalınlığı gibi özellikleri göz önüne alınmalıdır. Her kalem birbirinden farklı özellikler taşımaktadır. Kalem alırken uç kırmamasına, kalitesine, fiyat uygunluğuna, parmakları acıtmamasına dikkat edilmelidir. Yazma kalitesi yüksek olması, yazınızın daha güzel görünmesine neden olacaktır.

Kalem Kullanırken Hangi Sıkıntılar Yaşanabilir?

Kalem kullanırken en çok yaşanan sıkıntılardan bazıları ucunun çabuk kırılması, parmakları acıtması ve dayanıksız olmasıdır. Bunun gibi sorunlar yaşamamak için aldığınız kalemin kalitesi çok önemlidir. Bazı kalemler, mürekkeplerinin yoğunluğundan dolayı yazınızı kâğıdın arkasına geçirmektedir. kullanım kolaylığı için kalemlerin iyice araştırılıp, kullanıcı yorumlarına bakılması tavsiye edilmektedir. Kalemin mekanizmasının bozuk olması, elden kayması, içindeki kurşunun kırık olması yazı yazmanızı engelleyecektir.

Avansas Hangi Çeşit Kalemleri Satıyor?

Yazı yazmak, resim yapmak, çizim yapmak veya süsleme sanatı yapmak için kalem kullanmak gerekmektedir. Avansas kaliteli ve geniş ürün yelpazesi ile sizlere bu hizmeti vermektedir. Avansas’ın sattığı kalem çeşitleri şunlardır:

 • Cam ve Boya Marker Kalemler
 • Asetat Kalemleri
 • Fosforlu Kalemler
 • İğne Uç Kalemler
 • Jel Mürekkepli Kalemler
 • İmza Kalemleri
 • Keçeli Kalemler
 • Marker Kalemler
 • Kurşun Kalemler
 • Versatil Uçlu Kalemler
 • Prestij ve Dolma Kalemler
 • Roller ve Jel Kalemler
 • Tükenmez Kalemler
 • Yazı Tahtası Kalemleri
 • Teknik Çizim Kalemleri
 • Kaligrafi Kalemleri
 • Kalem Uçları

En İyi Kalem Markaları Hangileridir?

Kalem seçerken kaliteli olması dışında markaları da oldukça önemlidir. Kalemler, farklı çeşit ve özelliklere sahip oldukları için her kalemin markası da farklı olmaktadır. En iyi kalem markaları, uçlu kalemlerde Rotring kalem ve Faber-Castell kalemlerdir. Keçeli kalemlerde ise Faber-Castel kalem en iyisidir. Versatil kalemlerde de Pensan kalem markası oldukça başarılı ürünlere sahiptir.

Hediyelik kalem almak isterseniz Lamy ve Scrikss kalem markalarına göz atabilirsiniz. Bu markalar, en güzel kalemler arasında yer almaktadır.

Kişiye özel olarak da tasarlanan Lamy kalem markası oldukça kaliteli ve havalı kalemleri ile göz boyamaktadır. Çizim kalemi olarak ise Artline kalem tercih edebilirsiniz. Farklı renkleri ile çiziminizi kolaylaştıracak bir kalem markasıdır.

Avansas Ne Kadar Güvenilir Bir E-Ticaret Sitesidir?

Uzman kadrosu, modern ve güvenli yazılım altyapısı ile müşterilerinin gizliliğini en üst seviyede tutan Avansas oldukça güvenli bir e-ticaret sitesidir. Ofis malzemeleri, okul kalemleri, elektronik aletler gibi pek çok ürünü hizmetinde barındıran Avansas online olarak hizmet vermektedir.

Avansas’ın Sattığı Kalemler Kaliteli ve Dayanıklı mı?

Avansas’ın sattığı kalemler hem kaliteli hem de oldukça dayanıklıdır. Günümüzün olmazsa olmazları arasında bulunan en iyi kalemler için avansas.com’u ziyaret edebilirsiniz. En güzel uçlu kalemler görüntü açısından da oldukça şık görünümdedir.