Uni-Ball Kalemler

Toplam 41 sonuç

Uni-ball, yazı gereçleri konusunda birçok teknolojiyi geliştirmiş, öncü ve lider bir Japon markasıdır. Yazı yazmanın hazzını en üstlerde yaşatmayı kendine ilke edinmiş olan Uni-ball, işlevselliğin yanında estetik açıdan da kullanıcılarına konfor sağlamayı amaçlar. Siz de Uni-ball kalem modelleriyle, hayallerinizdeki çizimleri yapabilir sunumlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Uni-ball Kalem Modelleri Nelerdir?

Uni-ball hem öğrenciler hem de çalışanlar için farklı kullanım alanları ve meslek gruplarına yönelik kalem modelleri üretir. Uni-ball kalem modellerine aşağıdan ulaşabilir, sizin için ideal modele karar verebilirsiniz:

 • Roller kalemler: Roller kalemler de Uni-ball’ın sıkça tercih edilen kalem çeşitleri arasında yer alır. Uni süper mürekkebi ile doldurulan bu kalemler, mürekkep bitene kadar kesintisiz bir yazma deneyimi sunar. Özellikle suya dayanıklı olduğu için önemli evraklarınızda güvenle kullanabilirsiniz.Uni-ball kalitesine sahip roller kalemler, paslanmaz çelik uçlarıyla da uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunar.
 • Jel mürekkepli kalemler: Jel mürekkepli kalemler ise son teknolojiyle geliştirilmiş yeni bir alternatiftir. Uni-ball jel kalemleri, kalıcı ve uzun ömürlü olduğundan her türlü evrakta, derste, ofiste kullanabilirsiniz. Su bazlı jel mürekkep içerdiğinden daha yumuşak yazabilirsiniz. Yüzeyde hemen kuruduğu için sayfayı çift taraflı olarak kullanmanızı sağlar. Ayrıca renkler daha canlı ve parlak görünür. Kalemi aşağı doğru tutarsanız mürekkep aşağı akar; tersine tutarsanız, ikiz bilye sistemi sayesinde geriye akış önlenir. Böylece mürekkebin içine hava girmemesi sağlanır.
 • İmza kalemleri: Özel olarak imzalar için geliştirilen Uni-ball imza kalemleri, kesintisiz bir yazma deneyimi sunar. Kaliteli elmas bilyesi sayesinde kağıt üzerinde rahatça kayar. Ayrıca bu uçlar, mürekkebin akması ve kalem içinde kuruması sorununu da ortadan kaldırır. İmza attığınız kağıt üzerinde mürekkep dağılmaz veya bulaşmaz. Elinizde kolay bir şekilde tutabilmeniz için ergonomik tasarıma sahiptir; aynı zamanda şık görünür.
 • İğne uç kalemler: Yazma deneyiminizi artırmak için Uni-ball iğne uçlu kalemler, ergonomik tasarımıyla elinize tam oturur; böylece uzun kullanımlarda bile elinizi yormaz. Polistren gövdesi ve çelik ucu ile kullanım esnasında kırılma, deforme olma gibi sorunlar yaşatmaz; uzun ömürlüdür. Özel mürekkepler sayesinde yazma esnasında tıkanma, akma, bulaşma gibi sorunlar yapmaz.

Farklı kullanım alanlarına hitap eden Uni-ball kalem modelleri ile yazım deneyiminizi iyileştirmek için Avansas’ın Uni-ball kalem kategorisine göz atabilirsiniz.

Uni-ball Kalemlerin Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Uni-ball, tüketicilerin yazım deneyimini iyileştirmek için ürünlerinde kullandıkları mürekkep, mekanizma ve uç kısımları için çeşitli teknolojiler geliştirmiştir. Suya dayanıklı özelliği ile uzun ömürlü kullanım imkanı verir. Kaliteli mürekkebi sayesinde son damlasına kadar akıcı ve yumuşak bir yazma, çizme hedefler. Kalemi elinize aldığınız andan itibaren kesintisiz bir yazma deneyimi elde edebilirsiniz. Üstün pigmentli mürekkebi sayesinde kimyasal maddelere karşı dayanıklılık gösterir. Uni-ball üstün bir teknolojisi, kalemin ucuna fazla gelen mürekkebi durdurarak düzenli bir akış sağlar. Hassas bir şekilde üretilmiş ve her birinde paslanmaz çelik uç kullanılmıştır. Tüm kalemlerin kalınlığı sabit tutulmuştur; ucundan sonuna kadar kesintisiz bir çizgiye sahiptir.

Mürekkep

Uni-ball farklı kullanım alanlarına ve amaçlarına yönelik birçok mürekkep teknolojisi geliştirmiştir. Bu teknolojiler;

 • Uni Süper Mürekkep: suya, ışığa, kimyasala ve daha pek çok şeye karşı dayanıklıdır. Bu sayede yazdıklarınızın kalıcı olmasını sağlar. Aynı zamanda üstün pigment mürekkebi silinmeye karşı dayanıklılık gösterir. İmzaladığınız önemli evraklarda değişiklikler yapılamaz.
 • Uni Jel Mürekkep: Oldukça kısa süre içinde kuruyarak hızlı bir yazma deneyimi sunar.
 • Su Bazlı Posca Mürekkebi: Kumaş, metal, cam, fotoğraf gibi farklı yerlere yazmanızı sağlar.
 • Jetstream Mürekkep: Çabucak kuruyan mürekkebi sayesinde hızlı ve akıcı yazmanızı sağlar.
 • Isıya Duyarlı Jel Mürekkep: Isıyla silinebilen jel mürekkep yazdıklarınızı düzeltebilmenizi sağlıyor.
 • Sıvı Tebeşir: Kara tahta, plastik, cam ve metal yüzeylerde kullanıma uygundur. Islak bir bezle kolay silinebilir. Dış etkenlere dayanıklı olduğu için vitrin süslemeleri ve restoran menüleri gibi amaçlarla kullanılabilir.

Uni-ball mürekkeplerinin tümü içerdikleri renk pigmentleri sayesinde uzun süre yazdıklarınızın canlı kalmasını sağlar.

Mekanizma

Uni-ball kalemler mekanizmasıyla da ön plana çıkar. Uni mürekkep akış sistemi sayesinde daha akıcı bir şekilde yazabilirsiniz.

 • Uni-ball Signo Broad: Güvenli kapağı, çocukları yutma riskine karşı korur.
 • Uni-ball Power Tank: Basınçlı yedek teknolojisi ise her tutuş açısında kesintisiz yazmanızı sağlar. Pürüzlü biye sistemi, kağıda tutunarak mürekkebi etkili bir şekilde aktarır.
 • Uni-ball Signo 207: İkiz bilye sistemine ve jel mürekkebe sahip kalemler, mürekkebin fazla akmasını önler.

Uni-ball kalemlerinin ucu da oldukça kaliteli özelliklere sahiptir.

 • Paslanmaz çelik uca sahip tüm kalemler, pigment mürekkeple birlikte daha kaliteli bir yazma deneyimi sunar.
 • 18 mm’lik bilye ucu sayesinde küçük alanlara bile rahatlıkla yazı yazabilirsiniz. Ayrıca çizimlerde de rahatlık sağlar.
 • Pencere sistemine sahip kalemler, fosforladığınız yeri kolayca bulmanıza yardımcı olur. Güçlendirilmiş iğne uç ise kırılmaya ve bükülmeye karşı dayanıklıdır.

Uni-ball Kalem Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uni-ball kalemleri arasından kendinize uygun olanı bulmak için de bazı noktaları göz önünde bulundurmalısınız. Kullanılan mürekkep rengi, tasarımı, kullanım amacı dikkate alınmalıdır. Örneğin, imza attığınız evraktan imzanızın silinememesi ve evrak üzerinde değişiklik yapılamaması için kimyasala, suya ve güneşe dayanıklı Uni-ball Signo Broad kalem modellerini tercih etmelisiniz.

Ofis kırtasiye malzemeleri arasında önemli bir yer tutan kalemler, sahip oldukları özelliklere göre farklı ihtiyaçları karşılar. Bu nedenle seçim yapmadan önce nerede kullanacağınızı ve kalemden beklentilerinizi belirlemelisiniz. Uzun ömürlü ve kaliteli bir kullanım için Uni-ball’ın tüm kalemlerine güvenebilirsiniz.