Mantar Panolar

Toplam 8 sonuç

Mantar Pano

Mantar pano ya da diğer bir deyişle mantar tahta özellikle ofis, işyeri veya okul gibi çalışma alanlarında sıklıkla kullanılan bir araçtır. İlanlar, kuralların yazılı olduğu liste veya hatırlatıcı notlar mantar pano iğnesi ile bu tahta panoya tutturulur. Özellikle ofis ve işyerlerinde kişiye özel notlar, yapılacaklar listesi gibi önemli konuları not etmek amacıyla yaygın olarak kullanılır.

 

Mantar Pano Nedir, Nasıl Üretilir?

Mantar pano çeşitleri Akdeniz İklimi’nde yetişen sert mantar türünden üretilir. Zaman içinde sert yapısının bozulmaya uğramaması için özellikle bu mantar türünden imal edilir. Mantar, tahta ile çevrelenerek hatırlatıcı pano ya da ilan panosu işlevi görür. Mantar tahta ilk kez 1890 yılında bir Alman şirketi tarafından mantarlara ısı ve basınç uygulanarak üretildi. İlk etapta kullanım alanı farklı idi. Hatırlatıcı pano amaçlı kullanımı yerine daha çok yalıtım malzemesi olarak kullanılıyordu. 1924 yılına gelindiğinde ise tahta panonun ilan panosu amaçlı kullanımı yayılmaya başladı. Başlangıçta basit ama parlak bir fikir olan ilan panosu olarak mantar tahta kullanma zamanla tüm dünyaya yayıldı. Günümüzde neredeyse her ofiste tahta pano yaygın olarak kullanılır. İşyeri kullanımının yanı sıra okullarda ve eğitim merkezlerinde de yoğun olarak tercih edilir. Öğrenciler tarafından evdeki çalışma masasının bulunduğu duvara asılarak da kullanılabilir. Wikipedia’daki verilere göre, dünya çapında yaklaşık 2.200.000 hektar mantar ormanı vardır; bu ormanların % 34’ü Portekiz'de ve % 27'si İspanya'dadır. Yıllık üretim yaklaşık 200.000 tondur. Mantar endüstrisi genellikle çevre dostu olarak kabul edilir çünkü mantar elde etmek için mantar ağaçlarının kesilmesine gerek yoktur. Mantarı toplamak için sadece ağacın kabukları soyulur. Ağaç yaşamaya ve büyümeye devam eder. Bu nedenle mantar üretimi genel olarak sürdürülebilir olarak değerlendirilir. Toplanan kabuklar ilk olarak suya yatırılma işleminden geçer. Bu aşamada sert kabuklar yumuşatılarak işlenmeye hazır hale gelir. Ardından kabuklar işlenerek şarap mantarları, ısı ya da ses yalıtım malzemeleri, mantar tahta panolar gibi ürünler imal edilir. Tahta panoların üretim süreci tamamlandıktan sonra tek tek ambalajlanarak piyasaya sürülür. 

 

Mantar Pano Nasıl Asılır? 

Tahta panonun asılması için iki yöntem vardır; birinci yöntemde, duvara çivi çakılarak veya vida kullanılarak tahta pano duvara tutturulur. İkinci yöntemde ise çift taraflı bant özellikli süngerler kullanılarak tahta pano duvara yapıştırılır. Mantar pano çeşitleri oldukça hafif malzemeden üretildikleri için bantlar genellikle panoyu taşıyabilecek yapışkanlığa sahiptir. Kimi panolar kendiliğinden bantlı olarak üretilir. Duvarın yüzeyine zarar vermek istemeyen tüketiciler için yapışkanlı sünger kullanımı tavsiye edilir.

 

Mantar Pano Ölçüleri 

Mantar pano çeşitleri farklı ebatlarda imal edilir. 21x30 cm, 60x90 cm, 30x42 cm, 45x60 cm, 58x46 cm ve 90x120 cm şeklinde çeşitlenen ebatlarda üretilir. Kullanım alanına göre boyutuna karar verilmesi gerekir. Kalabalık ofis ortamlarında daha yoğun kullanılacağı için büyük boyutlar tercih edilirken, az kişinin çalıştığı ofislerde daha küçük ebatlardaki ürünler tercih edilebilir. 

 

Mantar Pano Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Mantar pano fiyatları oldukça uygundur. Her bütçeden tüketicinin kolayca ulaşabileceği bir üründür.
 • İşlevsel bir ofis gereci olduğu için her ofiste bulunmasında fayda vardır. Çeşitli notlar, hatırlatıcılar veya duyuruların iletilebilmesi için pratik bir yöntemdir. İşlerin aksamaması ve unutulmaması için, birtakım ayrıntılara vurgu yapmak için işyerlerinde sıklıkla kullanılır.
 • Duvarlarda post - it kağıtlarının kullanımı pek de şık bir görüntü yaratmaz, tahta pano kullanarak odanızda veya ofisinizde şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.
 • Benzer bir amaçla kullanılan yazı tahtası fiyatları ile kıyaslandığında mantar pano fiyatları oldukça avantajlıdır.
 • Dayanıklı ve sert mantardan imal edildiği için uzun yıllar kullanım ömrü sağlar. Yumuşama ya da esneme yapmaz.

 

Sizin İçin En İyi Mantar Pano Hangisi?

 • Mantar pano satın almadan önce kullanım alanına göre ebatlarına karar vermek gerekir. Geniş bir duvarda ve yoğun biçimde kullanılacaksa büyük bir ürün tercih edilmelidir. Kimi kalabalık ofislerde birden fazla panoya ihtiyaç duyulabilir. Odalara asılacak kişisel panoların haricinde koridor gibi genel kullanım alanlarına asılmak üzere ekstra panoya da ihtiyaç duyulabilir. Herkese duyurulması gereken birtakım ilanlar bu genel kullanım alanında bulunan panolara tutturulabilir.
 • Daha az çalışanın bulunduğu daha küçük ofislerde ise küçük ebatlar tercih edilebilir. İhtiyaca göre boyutlarına karar verilebilir.
 • Ayaklı panolarda tekerlekli veya teleskopik ayaklı çeşitler mevcuttur. Zemine göre tercihinize karar verebilirsiniz.
 • Renk çeşitleri arasında genellikle kahve rengi ya da gri seçenekleri bulunur. Ofisinizin dekoruna göre ve zevklerinize göre karar verebilirsiniz.
 • İhtiyacınıza yönelik ürünleri uygun mantar pano fiyatı ile satın almak için Avansas’ın avantajlı fiyatlarından yararlanabilirsiniz.
 • Duvarın yüzeyine zarar vermek istemeyen tüketiciler için çift taraflı bant özellikli süngerlerin kullanımı tavsiye edilir. Kimi ürünlerde kendiliğinden yapışkan bant özelliği bulunur.

 

Avantajlı Mantar Pano Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Avansas’ta yer alan geniş marka çeşitliliği imkanından faydalanarak ister piyasada bulunan diğer markaları, isterseniz de Avansas markalı ürünleri tercih edebilirsiniz! Kaliteden ödün vermeyen Avansas’ın geniş ürün yelpazesi sayesinde aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz! Cazip mantar pano fiyatı ile her bütçeden tüketici rahatlıkla sipariş verebilir. Siparişinizin ardından bir iş günü içerisinde ürününüz ücretsiz olarak adresinize teslim edilir. Günlerce beklemeden, internetten alışveriş yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz!