Gazlı İçecekler

Toplam 8 sonuç

Gazlı İçecek

Gazlı içecek çeşitleri; genellikle karbonatlı su, tatlandırıcı ve yapay tat verici içeren içeceklerdir. Gazlı içeceklerin içerisinde yer alan tatlandırıcılar; şeker, mısır şurubu veya şekere alternatif diğer maddelerdir. Gazlı içecek çeşitleri; kafein, renklendirici ve koruyucu madde de içerebilir. Genellikle soğuk içilir ve içine sıklıkla buz da atılır.

 

Gazlı İçecek Nedir? Nasıl Üretilir?

Gazlı içeceklerin kökeni, meyve aromalı içeceklere dayanır. Meyve aromalı içecekler, Orta Çağ’da Orta Doğu ülkelerinde sıklıkla tüketilirdi. 18. yüzyılın sonlarına doğru gazlı içeceklerin ilk örneği olan maden suları ortaya çıktı. 1840 yılına gelindiğinde ise gazlı içecekler, dünya çapında yaygınlık kazanmaya başladı. 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren gazlı içecekler, dünyanın dört bir yanına yayıldı ve buna bağlı olarak gazlı içecek fiyatları önemli ölçüde düştü. ABD Ulusal Radyosu’nun haberine göre ABD’de yaklaşık her yıl 153.5 litre gazlı içecek tüketiliyor. Öte yandan İngiltere’de 77,7 litre ve Kanada’da ise 85.3 litre gazlı içecek içiliyor. Avustralya Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı araştırmaya göre Avustralya’da yaşayan çocukların yüzde 47’si gazlı içecek tüketiyor.

 

Kola Çeşitleri

 • Gazlı içecek çeşitleri arasında en bilineni koladır. Coca-Cola firması sayesinde dünyanın büyük bölümünde önemli miktarda kola tüketiliyor.
 • Kola çeşitleri arasında en bilineni sade kolalardır. Kola aromasından başka aroma bulunmayan içecek, dünyada en çok tercih edilen kola çeşididir.
 • Kola çeşitleri arasında daha az kaloriye sahip ürün grupları da bulunur. Diyet kolalar ve sıfır kalori içeren kola çeşitleri, özellikle diyet yapan kişiler için idealdir.
 • Birçok kişi bilmese de kolanın kahveli versiyonu da vardır. Kahve ve kolanın karıştırılmasıyla elde edilen kahveli kola, içerdiği kafein miktarı ile fark yaratır.
 • Daha yumuşak bir tat düşünen kişiler, limonlu kolaları tercih edebilir. Ülkemizde sıklıkla tercih edilen limonlu gazlı içecek fiyatları bakımından da en uygun ürün grupları arasında yer alır.
 • Ülkemizde satışı olmayan vişneli kola da ekşi – tatlı karışık bir tat sevenler tarafından sıklıkla tercih edilir.

 

Gazoz Çeşitleri

 • Gazoz çeşitlerinin arasında en bilineni limonlu gazozlardır. Ülkemizin her yöresinde satışı bulunan gazozlar klasik gazlı içeceklerin başını çeker.
 • Meyveli gazozlar da ülkemizde sıklıkla tercih edilen gazlı içecekler arasında yer alır. Söz konusu gazlı içecek fiyatı oldukça uygun olmasından dolayı yoğun olarak tüketilir.
 • Bir diğer popüler gazoz çeşidi ise portakallı gazozlardır. Özellikle Fanta markası ile satışa sunulan ürünler, ülkemizde uzun yıllardan beri satışı yapılan bir içecek türüdür.
 • Tüm bunların yanı sıra ülkemizde klasikleşmiş Çamlıca, Uludağ ve Niğde gibi gazozları da birçok kişi severek tüketir.

 

Gazlı İçecek Tüketmenin Avantajları Nelerdir?

 • Gazlı içeceklerde sıkça bulunan kafein, merkezi sinir sisteminin uyarılmasına ve karaciğerdeki yağ asitlerinin eritilmesine yardımcı olur. Öte yandan kafein, insanın ruh halini düzeltir ve baş ağrılarının da önüne geçer.
 • Gazlı içeceklerin birçoğu karbonat kullanılarak üretilir. Böylelikle gazlı içecekler, mide bulantılarının ve ağrılarının hafifletilmesine yardımcı olur. Öte yandan gazlı içecekler, kabızlık gibi durumların da önüne geçer.
 • Gazlı içeceklerin çoğunda sodyum bulunur. Sodyum, vücudun içindeki suyun tutulmasına yardımcı olur. Böylelikle kas krampları giderilebilir, elektrolit dengesi korunabilir ve cildin yaşlanması geciktirilebilir.
 • Gazlı içecekler, önemli bir enerji kaynağıdır. İçildiklerinde bir anda ciddi bir enerji patlaması yaşatabilir.
 • Öte yandan gazlı içeceklerin içerdiği su miktarı oldukça yüksektir. Kişilerin susuzluklarını gidermelerine de yardımcı olurlar.

 

Sizin İçin En İyi Gazlı İçecek Hangisi?

 • Gazlı içecekler litrelik plastik şişelerde veya 330 ml’lik teneke kutularda satılır. Ofisinizin ihtiyacına göre her iki ürün grubunu da satın alabilirsiniz.
 • Günümüzde herkes kola içmek istemeyebilir. Kolaya alternatif olan gazoz ve Fanta gibi diğer gazlı içecek çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.
 • Diyet yapmakta olan kişiler için özel olarak satışa sunulan diyet kola çeşitleri bulunur. Kilo sorununuz varsa veya formda kalmak istiyorsanız, diyet kolaları tercih edebilirsiniz.
 • Bazı gazlı içeceklerin kafein oranı diğerlerine göre daha yüksektir. Yüksek miktarda kafein alan biriyseniz, bu ürün gruplarını tercih edebilirsiniz.
 • Avansas tarafından satışa sunulan gazlı içecek markaları arasında Coca-Cola, Fanta, Sprite, Pepsi ve Uludağ bulunur. Kişisel zevklerinize hangi marka hitap ediyorsa, o markanın sunduğu ürünleri satın alabilirsiniz.

 

Avantajlı Gazlı İçecek Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Gazlı içecek fiyatı, markadan markaya değişiklik göstermekle beraber Avansas sayesinde arzu ettiğiniz gazlı içecekleri, en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Gazlı içeceklerin yanı sıra şirketiniz için yapacağınız tüm gıda alışverişi ve kırtasiye alışverişini Avansas ile güvenle yapabilirsiniz. Kaliteyi en uygun fiyatlarla ayağınıza getiren Avansas, kolay sipariş aşamaları sayesinde tüketicilerin en çok tercih ettiği e-ticaret markaları arasında yer alıyor. Markanın sunduğu kolay iade ve değişim özellikleri, güvenilirliğini arttırıyor. Avansas’tan alacağınız her ürün için ücretsiz kargo seçeneğini kullanabilir ve ürününüz size teslim edildiğinde hiçbir şekilde ücret ödemezsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile dikkat çeken markadan, dilediğiniz ürünleri avantajlı ödeme seçenekleri ve uygun fiyatları ile dilediğiniz an satın alabilir ve Avansas’ın ürün çeşitliliği sayesinde aradığınız her ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Dünya lideri markaların en kaliteli ürünlerini en uygun fiyatlarla kullanıcıları ile buluşturan Avansas ile arzu ettiğiniz kaliteye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Marka tarafından satışa sunulan ürünleri incelemek ve hemen sipariş vermek için Avansas web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.