Toplam 19 sonuç
Stokta Yok

Kağıt Peçete ve Dispenser Peçete

Kâğıt peçeteler ve dispenser peçeteler, hem iş yerlerinde hem de evlerde en çok kullanılan temizlik ürünlerinin başında gelir.Özellikle tuvaletlerde gördüğümüz dispenser peçeteler, kolay ve pratik kullanım özelliği sayesinde firmalar tarafından tercih edilir. Genel olarak yemek masalarında bulunan peçetelik çeşitleri ise peçetelerin kullanılmasını önemli oranda kolaylaştırır.

 

Kâğıt Peçete ve Dispanser Peçete Nedir? Nasıl Üretilir?

Kâğıt peçete ve dispenser peçete çeşitleri, yemek esnasında kişilerin ağızlarını ve ellerini silmek için özel olarak tasarlanan peçete çeşitleridir. Genelde küçük boyutlarda ve katlı halde satışa sunulan peçeteler, farklı tasarımlara ve şekillere sahip olabilir. Bildiğimiz anlamda peçete çeşitlerinin Antik Çin’de M.Ö. 2. Yüzyılda bulunduğu tahmin edilir. Kâğıt peçete ve dispenser peçete çeşitleri, Antik Roma döneminden bu yana kullanılır. İngiltere’de bilinen en eski peçeteler ise 1385 yılından kalmadır. Bununla birlikte Antik Yunan ve Mısır medeniyetlerinin peçete kullandığı da bilinir. ABD’li anket şirketi NHCS’ye göre ABD’de 241 milyon kişi tarafından kâğıt peçete kullanılır. Ayrıca bu rakamın 2020 yılında 244 milyona çıkması bekleniyor. Kâğıt peçete çeşitlerine talep arttıkça kâğıt peçete ve dispenser peçete fiyatları da azalır.

 

Z Peçete Nedir?

 • Z peçete olarak da bilinen dispenser peçete çeşitleri, özellikle restoranlarda ve umumi tuvaletlerde tercih edilir. Katlı yapılarından dolayı kullanımı diğer peçete türlerine göre daha kolaydır.
 • Peçete çeşitleri arasında en çok tercih edilen renk grupları, beyaz ve kahverengidir. Beyaz renk, özellikle restoranlarda ve temizliğin önemli olduğu yerlerde yaygın olarak kullanılır.
 • Z peçete çeşitlerinde 2 farklı kat seçeneği bulunur. Bunlardan ilki düşük maliyetli tek katlı peçetelerdir. Böylelikle şirketinizin maliyetinden önemli oranda kısabilirsiniz.
 • Çift katlı peçetelerin ise emiş gücü daha yüksektir. Çift katlı modelleri tercih ederseniz, daha etkili bir temizliğe sahip olabilirsiniz.
 • Kâğıt peçete ve dispenser peçete çeşitleri arasında tam katlamalı, yarım katlamalı ve rulo modeller de bulunur.

 

Kutu Mendil Çeşitleri

 • Peçeteler gibi kutu mendil çeşitleri de en çok satın alınan ürün grupları arasında yer alır. Özellikle el ve yüz gibi bölgeleri silmek için tercih edilen kutu mendiller, pratik ve kolay kullanıma sahiptir.
 • Özellikle Selpak markasının ürettiği klasik kutu mendiller, en çok tercih edilen kutu mendillerdendir. Nezle ve grip dönemlerinde akan burnu silmek için kullanılır.
 • Birçok farklı markanın satışa sunduğu losyonlu kutu mendiller sayesinde cildiniz tahriş olmaz.
 • Mentollü mendiller sayesinde kolay bir şekilde nefes alabilirsiniz. Mentollü mendillerin bu özelliği soğuk algınlığı gibi hastalıkları daha kolay atlatmanızı sağlar.
 • Tüm bunlara ek olarak ıslak mendiller ve desenli mendiller de yaygın olarak tercih edilen mendil çeşitleri arasında yer alır.

 

Kâğıt Peçete ve Dispenser Peçete Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Kâğıt peçete ve dispenser peçete çeşitleri, tek kullanımlıktır. Bu sayede peçeteyi tekrar tekrar yıkamanız gerekmez. Bir kere kullandıktan sonra gönül rahatlığıyla çöpe atabilirsiniz. Kâğıt peçeteler, en çok tercih edilen kullan at ürünler arasında yer alır.
 • Kâğıt peçete çeşitleri, emici yapısıyla bilinir. Bu sayede eliniz ıslandığında bir adet peçete ile elinizi kolaylıkla silebilirsiniz.
 • Eğer bir restoran veya iş yeri sahibiyseniz, peçetelerin üzerine firmanızın ismini yazdırarak şirketinizin reklamını yapabilir ya da farklı firmaların isimlerini kullanarak reklam geliri elde edebilirsiniz.
 • Kâğıt peçetelerin üretimi esnasında daha az miktarda su kullanılır. Bu nedenle kâğıt peçeteler, bez peçetelere göre çevre dostu bir yapıya sahiptir. Bu özelliği ile doğaseverlerin beğenisini kazanır.
 • Peçeteler, önemli bir temizlik eşyasının yanı sıra aksesuar olma niteliği de taşır. Peçete kullanılan yemek masaları, daha şık durur.

 

Sizin İçin En İyi Kâğıt Peçete ve Dispenser Peçete Hangisi? 

 • Peçete seçimi yaparken işletmenizin ihtiyaçlarına uygun peçeteleri denemelisiniz. Masaüstü ve tuvaletlerde kullanılan ürün gruplarının tasarımları birbirinden farklı özelliklere sahiptir.
 • Evinizde kullanmak için düz kâğıt peçete modellerini tercih edebilirsiniz. Özel davetlerde şık görünen ve farklı renklere sahip özel peçeteleri kullanabilirsiniz.
 • Eğer egzotik ve farklı görünen eşyaları seviyorsanız, sıra dışı bir tasarıma sahip peçete modellerini tercih edebilirsiniz.
 • İşyeri için özel tasarım peçeteler yaptırabilirsiniz. Firmanızın adını ya da logosunun bulunduğu peçeteler kurumsal bir kimlik kazanmanıza yardımcı olabilir. İşyerinde hijyen kontrolü sağlayan tek kullanımlık kâğıt peçeteler ile çalışanlarınıza sağlıklı ortamlar sunarak firma performansını arttırabilirsiniz.
 • Selpak, Solo, Lily gibi bilinen peçete markaları size en uygun peçete modellerini sunar. Ünlü markaların kâğıt peçete ve dispenser peçete fiyatı da uygun bir aralıktadır.

 

Avansas Kâğıt Peçete ve Dispenser Peçete Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Kâğıt peçete ve dispenser peçete fiyatı, ürünün markasına, kalitesine ve modeline göre değişiklik gösterir. Dünyaca ünlü markaların ürünlerini en uygun fiyat garantisiyle kullanıcılarına sunan Avansas peçete fiyatları ile de kullanıcıların yüzünü güldürür. Peçetelerin yanı sıra Avansas’da plastik tabak, plastik çatal bıçak ve plastik bardak fiyatları da son derece uygundur. Ücretsiz kargo ve hızlı teslimat seçenekleriyle alışveriş yapmayı daha keyifli bir hele getiren Avansas, kolay iade ve değişim gibi özellikler ile de kullanıcıların en çok güvendiği markalar arasındadır. Ayrıca kolay sipariş aşamaları ve uygun ödeme yöntemleri ile ön plana çıkan Avansas kaliteli ve güvenli alışverişin vazgeçilmez adresidir.