Küllükler

Toplam 4 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Küllük Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Küllük, kullanım alanı geniş olan ve kullanıldığı ortamın daha temiz kalmasını sağlayan bir araçtır. Ev, okul, dükkân, ofis, alışveriş merkezi, restoran, kafe ve daha pek çok alanda kullanılabilen küllük, kül tablası olarak da adlandırılır.

Kül tablası kullanmak, birçok avantajı beraberinde getirir. En önemli avantajı, kullanıldığı ortamdaki temiz görüntüyü korumasıdır. Kül tablasının olmadığı ortamlarda sigara külleri yere ya da masaya dökülebilir ve hem kirli bir görüntü oluşur hem de dökülmüş külün temizliği zordur.

Koku konusundaki etkisi de kül tablası kullanmanın avantajları arasındadır. Bazı küllük modelleri koku önleyici özelliğe sahiptir ve rahatsız edici duman kokularını önler. Bu sayede ortamdaki ferahlık kaybolmaz.

Kül tablası bulunmayan ortamlarda, sigara kullananlar izmaritleri çöp kutusuna atmak durumunda kalır. Eğer sigara tam olarak sönmemişse çöpteki diğer atıklar, çöp poşeti ya da çöp kutusunun kendisi yanabilir. Bazen bu durum daha büyük yangınlara da yol açabilir. Küllük kullanmanın en önemli avantajlarından biri de sağladığı bu güvenliktir. Kül tablasının içindeki izmarit tam olarak sönmemiş olsa bile zamanla söner ve çöpe atıldığında yangın riski doğurmaz.

Küllük Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kül tablası, ihtiyaca yönelik bir ürün olduğu için işlevselliği her zaman ön planda tutulur. Bununla birlikte küllük seçiminde dikkat edilmesi gereken başka detaylar da mevcuttur. Bu detaylar doğrultusunda seçilen kül tablalarından daha fazla verim almak mümkündür.

Kül tablası seçiminde kullanım amacı, ilk sıraya konulması gereken kriterlerindendir. Öyle ki kullanım amacını karşılamayan bir kül tablası verimsiz kalır ve faydalı olmaz. Kişisel kullanım için kullanılan modeller ile ortak kullanılan modeller arasında farklar vardır. Bu nedenle seçim sürecinde hangi amaçla kullanılacağına dikkat edilmeli ve ürün buna göre seçilmelidir.

Kül tablası seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kalitesi
  • Fiyatı
  • Kullanılacağı ortam
  • Üretim malzemesi
  • Şekli, tasarımı ve rengi
  • Dekoratif özellikleri
  • Büyüklüğü
  • Ayaklı, kapaklı, kokusuz olma gibi belirleyici nitelikler

Küllük Modelleri Nelerdir?

Temelde basit bir ürün olan kül tablasının farklı tür ve modelleri vardır. Bireysel kullanımlarda klasik kül tablaları tercih edilebilir. Fakat çeşitli koşullara sahip ortamlar için küllük modelleri arasından doğru seçimi yapmak önemlidir.

Ayaklı Küllük

Ayaklı küllük modelleri, açık alanlar ve ayrı bir sigara içme alanı olan ortamlar için uygundur. Sahip olduğu ayak sayesinde yüksekte duran bu kül tablası modeli, ayakta durarak sigara içme eylemini kolay hale getirir. Ayrıca dekoratif görünme özelliğine de sahiptir.

Kapaklı Küllük

Kapaklı küllükler, koku ve görüntü konusunda avantaj sağlayan modellerdir. Bu kapaklı kül tablalarının içine atılan izmaritler dışarıdan görünmediği ve görüntü kirliliği oluşturmadığı için sık kullanılan ortamlarda dahi kullanılabilir. İçine atılan kül ve izmaritten yayılabilecek kokular ise kapak sayesinde kül tablasının içinde kalır.

Kolon Küllük

Kolon tipi kül tablası, ürün çeşitleri arasındaki en işlevsel modellerden biridir. Kolon küllük modellerinin üst kısmında kül tablası benzeri bir parça bulunur. Alt kısmı ise geniş hacimli bir çöp kovası görevi görür. Hem sigara izmaritlerinin hem de çeşitli çöplerin atılabildiği bu alt kısmın temizliği de kolaydır. Silindir şeklindeki uzun tasarımı ise bu modelin ayaklı kül tablası grubuna da dahil edilmesini sağlar.

Kokusuz Küllük

Evlerde ve küçük iş yerlerinde en çok kullanılan modellerden biri de kokusuz nitelik taşıyan kül tablalarıdır. Kokusuz küllük modelleri, bardak benzeri bir tasarıma sahiptir ve üst kısmında kapağı vardır. Farklı boyutları bulunan kokusuz kül tablasının bu kapağı, hazne içinde biriken izmaritleri ve külü dökmek için pratik bir kullanım sağlar. Bu kapağın açılarak kül tablasının içine su konulması halinde içine atılan küller ve izmaritler hızlıca söner ve koku çıkarmaz.

Plastik Küllük

Kül tablalarının metal, cam, porselen, ahşap gibi farklı malzemelerden üretilen modelleri mevcuttur. Fakat en çok tercih edilenler arasında plastik küllük modelleri vardır. Bunun sebebi ekonomik olması ve kolay temizlenmesidir. Ekonomik olma özelliği dolayısıyla kafe benzeri işletmelerde sıklıkla tercih edilir. Ayrıca uzun ömürlüdür ve kırılmaya karşı dayanıklıdır.

Avansas’ta Dekoratif Küllük Modelleri Bulunur mu?

Avansas, kül tablası ihtiyaçlarının en avantajlı şekilde karşılanabileceği bir alışveriş platformudur. Uygun fiyat ve güvenli alışveriş avantajlarının yanında ürün çeşitliliği de sunan Avansas’ta dekoratif küllük modelleri de yer alır.

Her türlü dekorasyonu uyum sağlayabilen kül tablası modelleri mevcuttur. Farklı malzemelerden üretilebilen kül tablaları dekoratif tasarıma, uygun renge ve hoş desenlere sahip oldukları takdirde her ortamda güzel görüntü oluştururlar.

Özellikle iş yerlerinin dekorasyonları için kül tablasının görüntüsü önemlidir. Dekoratif ürünler ile birlikte bir bütünlük sağlayabilen ve ortamın dekorasyonunu tamamlayabilen kül tablalarına Avansas’tan ulaşılabilir.

Şık Küllük Modelleri Nereden Satın Alınır?

Kül tablalarının içinde sigara izmariti ve kül atıldığı için seçilecek olan modelde görüntüye çok dikkat edilir. Şık küllük modelleri arasından seçilecek bir küllük ile her türlü görüntü kirliliğinin önüne geçilebilir. Özellikle ofis mobilyaları satın alınırken gereksinim duyulan şık kül tablaları, dekoratif nitelik de taşırlar.

Kullanıldığı ortama şıklık katan ve hoş bir görüntü sağlayan kül tablası modellerine avansas.com üzerinden ulaşılabilir. Avansas, sunduğu ürün çeşitliliği ile şık kül tablasına ihtiyaç duyan her kullanıcıya hitap eder.

Küllük Fiyatları Ne Kadardır?

Alışveriş sırasında tercih edilecek kül tablasının belirlenmesine doğrudan etki gösteren detay, ürünün fiyatıdır. Çeşitli kriterler baz alınarak belirlenen küllük fiyatları, oldukça geniş bir aralıkta değişkenlik gösterir. Bunun sebebi model ve boyut çeşitliliğidir.

Kül tablası üreticilerinin benimsediği fiyat politikaları, ürün fiyatının belirlenmesinde en temel noktadır. Diğer etkenler bu temel üzerine eklenerek ürünün satış fiyatı belirlenir. Aynı şekilde kalite de fiyat için önemli bir detaydır. Kül tablasının fiyatı ile kalitesi doğru orantılıdır. Dolayısıyla fiyat araştırmasında uygun fiyattan ziyade yüksek kaliteye dikkat edilmelidir.

Kül tablası üretiminde tercih edilebilecek üretim malzemesinin çok olması da fiyat değişikliğine yol açan bir durumdur. Plastik ve cam malzemeden üretilmiş olan iki farklı kül tablasının farklı fiyatlara sahip olması son derece doğal bir durumdur. Özellikle dekoratif kül tablalarında cam materyal daha fazla tercih edilir. Ürünün dekoratif etkisinin yüksek olmasının da fiyatta değişkenlik yaratması beklenebilir.

Küllük fiyatları konusunda araştırma yapılırken ürünün boyutu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanım amacına göre tercih edilebilecek olan büyük küllük modellerinin fiyatlarının daha yüksek olma ihtimali unutulmamalıdır. Aynı zamanda küçük kül tablası modelleri de kendi arasında farklı boyutlara sahip olabilir ve bu da ürün fiyatında etki yaratabilir.

Kül tablası modellerine göz atıldığında birden fazla ürün çeşidine denk gelmek mümkündür. Kapaklı ve kokusuz kül tablası çeşitleri, en geniş fiyat yelpazesine sahip olan ürün grubudur. Bunun sebebi çok farklı boyutlara ve üretim malzemesine sahip olmalarıdır. Kolon tipi kül tablaları metal malzemeden üretildiği, büyük boyutlara sahip olduğu ve çöp kutusu olarak kullanılma gibi ekstra bir özelliğe sahip olduğu için yüksek fiyatlı ürünler arasındadır. Ayaklı kül tablası modellerinin fiyatlarını etkileyen unsur ise daha çok tasarımdır.