Toplam 16 sonuç

Sıvı Sabunluk

Kamusal alanlarda hijyen ve temizlik imkanı zaman zaman kısıtlı olduğundan dolayı genel olarak bir problem olarak görülüyor. Özellikle ofis ortamı gibi iş yerlerinde lavabolar ortak kullanıldığından ve sıklıkla meşgul edildiğinden dolayı hijyen sağlamak daha da önemli hale geliyor. Bu sebeple kullanılan sıvı sabun uygun sıvı sabunluk modelleri içinde muhafaza edildiğinde hijyende bir artış, kullanımda da pratiklik söz konusu. Sıvı sabunluk fiyatları malzeme, boyut ve teknoloji gibi kriterler çerçevesinde şekillenmiş olsa bile genel itibariyle ekonomik bir çözüm olduğu anlaşılabiliyor.

 

Sıvı Sabunluk Nedir, Nasıl Üretilir? 

Hijyenin önemini anlamak adına Dünya Sağlık Örgütü’nün paylaştığı veriler açıklayıcı olabilir. Paylaşılan verilere göre bulaşıcı hastalıkların yüzde 80’i yetersiz hijyen koşulları nedeniyle gerçekleşiyor. Özellikle çok sayıdaki personelin bulunduğu iş ortamlarında hijyen koşullarını uygun seviyeye çıkarmak için sıvı sabunluk kullanılması tavsiye ediliyor.

Katı sabunun tarihi M.Ö. 3000’li yıllara kadar uzansa da sıvı sabunun katı forma kıyasla nispeten yeni olarak sayıldığı söylenebilir. 1865 yılında icat edilen sıvı sabun, el ve yüz temizliği için adeta milat kabul ediliyor. Sıvı sabun katı sabuna kıyasla bir adım daha hijyen kabul edilse de çok kişinin bulunduğu ortak kullanım alanlarında yine de istenilen düzeye ulaşamıyor. Doğrudan temas edildiğinden mikrop ve bakterilerin yayılması engellenemiyor. Bu noktada da sıvı sabunluk modelleri devreye giriyor. Genellikle plastik malzemeden üretilen ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte duvara monte sıvı sabunluk ya da sensörlü sabunluk gibi türlerin ortaya çıkmasıyla hijyen sağlamada seviye atlayan sabun dispenserleri, iş ortamının olmazsa olmaz ürünleri haline geliyor. Özellikle duvara monte sıvı sabunluk işlevselliği arttırırken sensörlü sabunluk modelleri ise hiçbir temasa bile gerek duymuyor.

 

Sensörlü Sabunluk Nasıl Çalışır? 

Sıvı sabunluk modelleri arasında en yeni ve en etkili örneklerden birini oluşturan ve sensör aracılığı ile çalışan sıvı sabunluklar günümüzdeki en kesin çözüm olarak görülüyor. Hareketi algılayabilen teknolojik donanımı ile kolay bir çalışma prensibi gösteren ürünler, genellikle pil ile çalışıyor. Sıvı sabuna ulaşmak için alete elinizi yaklaştırmak yetiyor. El hareketini algılayan cihaz yeterli miktardaki sıvı sabunu avucunuza döküyor. Temizlik ürünleri arasında temas gerektirmeyenler her zaman daha hijyen kabul edilirken bu sabun dispenserinde de sözü edilen durum geçerli oluyor. 

Avrupa’nın birçok noktasında sensörlü cihazların kullanımı zorunlu tutuluyor. Özellikle iş yerlerinde ve alışveriş merkezlerinde hijyen önemli olduğundan lavabolardaki tüm musluk ve sıvı sabunluklar sensörlü hale getiriliyor. Böylece temas ortadan kaldırılıyor.

 

Sıvı Sabunluk Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Temasın en aza indirilmesi hijyen açısından en önemli faktör olarak sayılıyor. Sıvı sabun nispeten yeterli gözükse de sıvı sabunluk kullanımı temizlik açısından daha da avantaj sağlıyor.
 • Duvara monte sıvı sabunluk türlerinin neredeyse tamamının üst kısımları açılır kapak şeklinde tasarlanıyor. Sıvı sabun bu hazneden içeri dökülüyor. Böylece hem dolum hem kullanım pratik hale getiriliyor.
 • Sıvı sabunluk içine konulacak sıvı sabunlar büyük paketler halinde satıldığından ekonomik anlamda da avantaj sağlıyor. Özellikle ofis ortamında bu durum fayda sunuyor.
 • Sıvı sabunluk kullanımı sıvı sabun seçiminde de çeşitliliğe yol açıyor. Sıvı sabun türleri köpüklü, köpüksüz ya da jel kıvamlı gibi alternatifler sunduğundan her seferinde farklı tür kullanmak isteyenler için sabun dispenserleri avantaj sağlıyor.
 • İş yeri sahipleri için personel sağlığı önem arz ediyor. Hijyen sağlamak işverenin sorumlulukları arasında olduğundan dolayı sıvı sabunluklar bu yolda oldukça yararlı hale geliyor.
 • Sıvı sabunluk fiyatı oldukça ekonomik bir seçenek sunuyor. Sağlık konusunun önemi göz önüne alındığında bu durum da oldukça avantajlı görünüyor.

 

Sizin İçin En İyi Sıvı Sabunluk Hangisi? 

 • Sıvı sabunluk seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken noktayı miktar kriteri oluşturuyor. Sabunluk modelleri farklı boyutlarda olduğundan dolayı personel sayısı gibi etkenlere göre bir model seçilmesi tavsiye edilebilir.
 • Sabun dispenserlerine ilişkin seçim yapılırken göz ardı edilmemesi gereken bir diğer kriter ise kullanılan materyal. Cam, plastik ya da metal malzemeli sıvı sabunluklardan birinin seçilmesi gerekiyor.
 • Köpük özellikli sıvı sabun tercih edilecekse buna uygun sabunluğun seçilmesi tavsiye ediliyor. Sabun akış kısmının yapısı değişiklik gösterdiğinden dolayı bu durumun göz ardı edilmemesi öneriliyor.
 • Söz konusu sağlık olduğu için kaliteden ödün vermemek ve garantiye dikkat etmek gerekiyor. Yüzde yüz sızdırmaz gibi ibareler bu konuda yol gösterici kabul ediliyor.
 • Tercih edilecek ürünün dış tasarımı temizlik konusunda önemli olabilir. Kullanılan materyal ve dış yüzeyin şekli, temizliğin zorluk derecesini belirleyebiliyor.
 • Sıvı sabunluklarda sensör gibi teknolojiler işin içine girdiğinden konfor isteyenler bu modelleri tercih edebilir. Sensörlü sabunluklar ile temas tamamen sıfıra indiriliyor.

 

Avantajlı Sıvı Sabunluk Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas 

Sıvı sabunluk fiyatı konusunda avantaj sunan Avansas, tüm ürünlerde olduğu gibi sabun dispenserlerinde de geniş bir ürün çeşitliliği sağlıyor. Rulopak, Flosoft ve Ant gibi sıvı sabunluk konusunda kalitesini kanıtlamış markaları sergileyen ve stoklu çalışma düzeninden dolayı birtakım ayrıcalıklara imza atan Avansas, 1 iş gününde teslimat, ücretsiz teslimat ve avantajlı ödeme seçenekleri sayesinde tüketici için kolay, pratik ve ekonomik bir tercih oluyor. Satış sonrasında oluşabilecek iade ve değişim gibi işlemlerde de Avansas üstün hizmet anlayışından ödün vermiyor ve iade ve değişim konuları kolaylıkla çözüme kavuşturuluyor.